Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Zabawa mojego moto w ciepło zimno;)


Honduś

Rekomendowane odpowiedzi

ZauwaÂżyÂłem ostanio,Âże podczas temperatur poniÂżej 5 stopni moja maszynka nie chce zabrdzo paliĂŚ z rozrusznika,pali oczywiscie za 1 kopniĂŞciem z kopniaka,ale na starterze moÂżna sobie trzymaĂŚ i trzymaĂŚ i nic.PostanowiÂłem sprawdziĂŚ co siĂŞ dzieje i stwierdziÂłem:iskra podawana podczas odpalania ze startera jest bardzo malutka.I zawsze to zjawisko wystĂŞpuje gdy mamy zimno.Natomiast gdy temperatura wzrasta powyÂżej powiedzmy 7 stopni nacisne na sekunde na starterek i elegancko kopci czy macie rĂłwnieÂż podobne zjawisko?i co moÂże byĂŚ przyczynÂą maÂłej iskry gdy jest zimno.Uprzedzam,Âże akumulator jest nĂłweczeka i ma napiĂŞcie dokladnie 12,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wed³ug woltomierza wychodzi mi dok³adnie12,6v.£adowanie mam dobre,Takie zjawisko wystêpuje gdy jest du¿a wilgoÌ i temperatura ponie¿êj 5 stopni.PS:Kud³aty woz ze sob¹ bezpieczniki No chyba,¿e na pycha zapalisz jak by ci coœ siad³o,ale trzeba uwzglêdniÌ,¿e mozesz mieÌ zap³on bateryjny :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde p[rzecieÂż pisze Wam Âże to akuÂś!!!!!!!jak jest niska temperatura to maleje napiĂŞcie,nawet zwykÂłe bateryjki w zimie nie dziaÂłaja dobrze!!!to nie od Âładpwania-czemu??logiczne Âże jak krĂŞcisz waÂłem0naciskajÂąc rozrusznik) to wytwarza odpowiednie napiĂŞcie do zapalenia,ale akuÂś jest za sÂłaby w zimne dni Âżeby wznieciĂŚ iskrĂŞ na Âświecy,proste???po co te kombinacje????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy zapalonym silniku masz mieÌ 14,4V. inaczej bêdzie niedo³adowany i go prêdzej szlak trafi. Leo ma racja masz zar¿niêty aku, w niskiej temperaturze spada wydajanoœÌ pr¹dowa. Co tego ¿e ma 12,6 jak nie poci¹gniesz z niego wiêcej ni¿ 10A. Zmierz sobie npiêcie jak krêcisz rozrusznikiem, albo chociarz zobacz jak ci œwiat³a przygasaj¹. Inna sprawa to to ¿e w wielu przpadkach aku ju¿ jest uœmiercane po zdjêciu ze sklepowej pu³ki...Do³duj go porz¹dnie prostownikiem i zobacz jak bêdzie na drugi dzieù

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.