Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Diagnozowanie i prostowanie zawieszenia


mr.dipi

Rekomendowane odpowiedzi

znaczy..ja zaczynam mieÌ w¹tpliwoœci czy one wogóle siêcoœ zgie³y. lewy raczej wogóle prawy moze minimalnie ale niespecjalnie to widaÌ(ogl¹daliœmy w parê osó na dodatek jeœli wogóle jest wygiêty(max 1 stopieù) to prawdopodonie wygie³o siê przy dolnej pó³ce w czêœci górnej a nie dolnej wiêc myœlê ¿e nie bêdzie to mia³o wielkiego wp³ywu (swoj¹ drog¹ przejecha³em na tym ko³o 600 km i nie czujê skutków ubocznych ... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JeÂżeli nie masz wyobraÂźni to moÂżesz prostowaĂŚ ale po co tyle zachodu Âżeby siĂŞ zabiĂŚ , nie Âłatwiej wÂłoÂżyĂŚ palce do kontaktu - wychodzi taniej i szybciej.
Popierwsze do spraw technicznych bardziej potrzebna jest wiedza techniczna niz wyobrazna ( ta lepiej przydaje sie w pisaniu opowiadan lub malarstwie). Po drugie powiedz mi jak moga Cie zabic profesjonalnie wyprostowane lagi, sprawdzone na laserowej geometri?? Bo z tego co wiem material (stopy metali) stosowany na lagi nie jst materialem kruchym tylko ciagliwym (chyba ze sie mysle co ?) Wiec jezeli po wyprostowaniu zostana poddane obrobce termicznej to wszelakie naprezenia wewnatrzstrukturalne zostana zniwelowane... I w ktorym miejscu ta laga ma mnie zabic ?? Oczywiscie nie mowie zeby prostowac lagi ktore tworzyly kat prosty ale niewielkie odchyly bez problemu mozna wyprostowac. No i jeszcze raz powtarzam: to musi byc profesjonalny zaklad a nie pan Heniek z mlotkiem i kowadlem... 8) [ Dodano: 2005-07-10, 01:54 ]
(oglÂądaliÂśmy w parĂŞ osĂł
mr.dipi, na oko to chlop w szpitalu umarl Ty lec z tymi lagami na geometrie i tam za okolo 50 zl bedzieszmialstuprocentowa pewnosc ze masz proste / krzywe lagi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antonnio i tu masz racjê tylko w³aœnie wiedza techniczna nie pozwala na prostowanie raz wygiêtej rury poniewa¿ mimo braku pêkniêÌ radykalnie spada sztywnoœÌ tej rury.A teoretyczne rozwa¿ania o termicznej obróbce chromowanej rury teleskopu mo¿esz od razu w³o¿yÌ pomiêdzy bajki braci Grimm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.