Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Jak Sobie Radzicie Na Polskich Drogach...?


pk38a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj robiłem autkiem trasę Kraków-Sandomierz, w Krakowie widać było że wiosna już jest ponieważ temp. 18 stopni i pełno motocykli śmigało, ale nie o tym będę pisał. Otóż robiąc tą trasę zauważyłem wiele przeszkód na naszych drogach i nie pisze tutaj o dziurach czy koleinach bo to raczej normalne jest, natomiast przykładowo pełno piachu na drogach pozostałego jeszcze po zimie, ziemia z pól pozostawiona przez ciągniki ( do tego bardzo dobrze ubita przez nie na asfalcie), tak jadąc pomyślałem sobie i jeździe motocyklem i lekko ta myśl mnie przeraziła, szczególnie chodzi o zakręty na których było pełno ziemi ubitej przez ciągniki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj robiłem autkiem trasę Kraków-Sandomierz, w Krakowie widać było że wiosna już jest ponieważ temp. 18 stopni i pełno motocykli śmigało, ale nie o tym będę pisał. Otóż robiąc tą trasę zauważyłem wiele przeszkód na naszych drogach i nie pisze tutaj o dziurach czy koleinach bo to raczej normalne jest, natomiast przykładowo pełno piachu na drogach pozostałego jeszcze po zimie, ziemia z pól pozostawiona przez ciągniki ( do tego bardzo dobrze ubita przez nie na asfalcie), tak jadąc pomyślałem sobie i jeździe motocyklem i lekko ta myśl mnie przeraziła, szczególnie chodzi o zakręty na których było pełno ziemi ubitej przez ciągniki .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ moto moje zimowało w Krakowie właśnie to rozpoczęcie sezonu miałem wczoraj w mieście smoka. Piach, dziury, syf i puszkarze rozleniwieni zimą. Nakręciliśmy z kumplem jakieś 70km - japy od ucha do ucha. A jak sobie z radziliśmy z atrakcjami na drodze? Po pierwsze: powoli, po drugie powoli i ostrożnie, po trzecie powoli i żadnej brawury. Jeździliśmy w kamizelkach odblaskowych - tak na wszelki wypadek. Rozpoczęcie sezonu bez żadnych dziwnych sytuacji - było pięknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi są po prostu miejscami świetne, przykład w załączniku - tak wygląda dzisiaj obwodnica miasta Krzepice na drodze krajowej nr 43, tam jest kilka skrzyżowań i na każdym sytuacja jest taka sama, oberwanie takim kamieniem wyrzuconym spod koła "TIR'a" w głowe może się skończyć tragicznie, nie mówiąc o tym, że można się na takim czymś po prostu wyłożyć.Przed chwilą wysłałem więcej zdjęć do zarządcy tej drogi i zobaczymy co i kiedy z tym zrobią, o ile w ogóle cokolwiek zrobią.post-7737-1269194191.jpgpost-7737-1269194068.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi są po prostu miejscami świetne, przykład w załączniku - tak wygląda dzisiaj obwodnica miasta Krzepice na drodze krajowej nr 43, tam jest kilka skrzyżowań i na każdym sytuacja jest taka sama, oberwanie takim kamieniem wyrzuconym spod koła "TIR'a" w głowe może się skończyć tragicznie, nie mówiąc o tym, że można się na takim czymś po prostu wyłożyć.Przed chwilą wysłałem więcej zdjęć do zarządcy tej drogi i zobaczymy co i kiedy z tym zrobią, o ile w ogóle cokolwiek zrobią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy, zobaczymy, zarządca drogi ma obowiązek utrzymywać drogę w nalezytym stanie, także dbać o jej czystość.I wszyscy wychodzą z takiego założenia, że wszelkie zgłoszenia i tak nic nie dawają.Efekt?, przykładowo szlif przez syf, płacz i latanie do zarządcy o odszkodowanie. Wtedy co mówi zarządca drogi?, przykro nam, ale my o sytuacji nie wiedzieliśmy, a ustawowo mamy 3 dni na reakcje...Życzę więcej takiej bierności, każdemu wyjdzie na zdrowie.Polska. Wszyscy wszystko by chcieli, a tylko narzekać potrafią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, drogi faktycznie są w fatalnym stanie, dzisiaj zaliczyłem malutka glebę przy do jeździe do krzyżowania w Mikołowie, ujechałem na piasku. Straty niewielkie, bo crash pady zrobiły swoje, tylko lekko owiewka pękła.I chciałem podziękować motocykliście na czarnym chooperku, który pomógł mi podnieść motorek. Jeśli to czytasz to wielkie dzięki . Musze na chyba na jakąś siłownie się zapisać, bo nie podnieść 170kg to trochę wstyd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj na luku tez mialem konkretny uslizg... jako swiezak to w glowie czekalem na glebe. Ale instynktowanie skontrowalem i jak mi "dupa" wrocila na tor jazdy to az mnie podrzucilo na siedzeniu nie jechalem szybko. Ale bylo to zaraz po wyjezdzie z garazu, nie rozgrzane opony+piach robia swoje alepocieszyl mnie fakt iz dzis rano (jakies 5 minut temu) widzialem zamiatarke ktora wlasnie przejezdzala obok mojego bloku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesień - brudno i liście na drodze więc czekamy i nie jeździmyZima, śnieg i lód, -20 - nie jeźdizmy bo się nie da, normalna sprawa.Wiosna - troche syfu na drodze - nie jeździmy bo brudno, przeczekamy.Lato - za gorąco i nie jeździmy bo się nie da, a wieczorami za dużo komarów, rano z kolei rosa... przecież nie da się jeździć.A poza tym to jak na razie w kwestii poprawy bezpieczeństwa na obwodnicy na drodze krajowej nr 43 nic się nie znieniło. Zna ktoś może przepisy, które mówią o obowiązkach zarządcy drogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym to jak na razie w kwestii poprawy bezpieczeństwa na obwodnicy na drodze krajowej nr 43 nic się nie znieniło. Zna ktoś może przepisy, które mówią o obowiązkach zarządcy drogi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"... spoczywa obowiązek utrzymania stanu drogi zgodnie z jej przeznaczeniem, jako na zarządcy tej drogi (art. 19 ust.1 i 2 pkt 4 ustawy z 25.03.1985 o drogach publicznych). Do zarządcy drogi należy m.in.: - utrzymanie nawierzchni, chodników, obiektów inżynierskich, urządzeń zabezpieczających ruch i innych urządzeń związanych z drogą, - przeprowadzanie okresowych kontroli stanu dróg i obiektów mostowych, - wykonywanie robót interwencyjnych, robót utrzymaniowych i zabezpieczających (art. 20 pkt 4,10,11 ustawy). W świetle przytoczonych wyżej przepisów zarządca ma obowiązek utrzymać nawierzchnię drogi w należytym stanie..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.