Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Nawigacja Na Moto - Nokia Ovi Map


battlax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przy okazji wypuszczenia przez nokie całkowicie darmowej aplikacji ovi map na ich smartfony mam pytanko czy są ludzie na forum którzy zamiast nawigacji do moto używają właśnie telefonów nokia do nawigowania? Jak ten temat się sprawdza, jakie macie patenty? Czytając info prasowe o nowej aplikacji nokii wyczytałem że nawi może pracować w trybie offline co pozwala nawigować bez konieczności płacenia za transmisję gprs do operatora sieci, czyli wychodzi na to że całkiem za free?? Dla mnie to zbyt piękne aby było prawdziwe......co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam Nokia Ovi Map - jest za darmo kompletnie, więc żaden to pic, trzeba tylko na telefonie zainstalować najnowsze oprogramowanie symbiana 031.012, no i Ovi mape w wersji 3.03 - poźniej w opcjach, dla świętego spokoju wyłączyć AGPS, oraz pakietową transmisje danych o chodzi.Mapy ogólnie są takie sobie, na pewno konkurencyjne systemy płatne sprawują się lepiej, ale dostęp jest do całego świata. Nokia oblicza trasę, natomiast nawet w Bytomiu ma problemy z numeracją bloków. jako główne urządzenie do nawigowania poleciłbym inne rozwiązanie, natomiast jako dodatkowy bajer może się przydać.Nie jeździłem z tym na motorze, bo nie mam uchwytu w ogóle - telefon to telefon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nawiguje z telefonu. mam wykupiona nawigacje nokii i naviekspert. nawiguje z moto i z samochodu. mapy nokii sa do dupy. kieruja na drogi ktorych nie ma a te ktore dobudowano w przeciagu 3 lat jeszcze nie sa dodane. ale faktem jest ze w nokii nawigowac mozna za free (nie wiedzialem ze juz za darmo nawiguje, zwykle tylko mapy byly za darmo i namierzanie gps - bez nawigacji).ovi maps nokia rozdawala za free swojego czasu ale tylko w opcji dla pieszych.za nawigacje samochodem trzeba bylo placic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli można zapytać o dokładniejsze modele telefonów...czy sa to przeznaczone do mniej delikatnego traktowania czy raczej zwykłe "biznesówki" (nokia e5x, e7x, e9x czy n-serie)Jaka jest trwałość telefonu w przypadku wibracji na motorze, pyłu i wilgoci czasami...będę bardzo wdzięczny...pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Nokię 6710 navigator i dawała radę. I rzeczywiście można było mieć offline i było to całkiem bezpłatne. Fajne było to, że mapy były dokładne, a co kilka dni aktualizowały się przez pc suite. Teraz mam htc HD2, a na nim garmina, automapę i tomtoma i też dają radę ;) Przyssawka elegancko do baku i ogień. Chociaż ta przyssawka, która była fabrycznie w nokii była dużo lepszej jakości, niż jakieś chińskie szity dostępne w komisach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Nokię 6710 navigator i dawała radę. I rzeczywiście można było mieć offline i było to całkiem bezpłatne. Fajne było to, że mapy były dokładne, a co kilka dni aktualizowały się przez pc suite. Teraz mam htc HD2, a na nim garmina, automapę i tomtoma i też dają radę ;) Przyssawka elegancko do baku i ogień. Chociaż ta przyssawka, która była fabrycznie w nokii była dużo lepszej jakości, niż jakieś chińskie szity dostępne w komisach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.