Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ja Tam Z Autobany Raczej Nie Korzystam Ale Co Wy Sadzicie? *PRZYKLEJONY*


Spazz

Rekomendowane odpowiedzi

czyli że dalej coś robimy tylko zmieniamy "adresata"? z tego co napisałeś kosma (przeczytałem to dwa razy, mam nadzieję że dobrze zrozumiałem) dla mnie wynika, że SE chce obecnie dla nas lepiej niz minister, co o ile dobrze pamiętam, jesienią było zupełnie odwrotnie... "jechaliśmy" po SE a minister był ok, bo aneksy zapisy umowy koncesyjnej "mówiły", że blokadą wszystkich zmian jest SE, a teraz to się zmieniło? i czy faktycznie nastąpiła zmiana stanowiska czy po prostu wciskają jeszcze większy kit? co w połączeniu z trochę olewczym stosunkiem ministerstwa ma taki a nie inny wydźwięk, czyli POZYTYWNY.... dla SE oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja chce troszke odpiscic a nie caly czas blokowac kierowcow. zablokujmy wjazd pod urzad wojewody a nie ludzi ktorzy chca do pracy dojechac. Wszyscy juz wiedza o "motorach co a4 blokujom" wiec nie musimy bardziej uwagi zwracac. to bedzie dobry gest w mediach jak zablokujemy kogos z rzadu a nie ludzi ktorzy nie moga nam pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że tych pajaców z Rządu, UW itp mało pewnie będzie obchodzić to czy zablokujemy im wjazd do roboty. Albo wjadą tylnym wejściem albo pojedzie pracować w teren. A robić samą pikietę pod UW chyba nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialiśmy również o jeszcze jednym aspekcie naszej walki, prezes zwrócił uwagę że warto by zabiegać o zmiany ustawowe, takie, które zunifikowałyby przepisy w odniesieniu do wszystkich autostrad w Polsce w oparciu o już znowelizowane prace – co prawda nie powiedział dlaczego ministerstwo tego nie robi choć SAM byłoby za. Tzn. wiadomo że ministerstwo byłoby stratne, choć zyskaliby obywatele – szczegółów nie poznaliśmy. Z cala pewnoscia chodzi jednak nie o zniesienie calkowite oplat dla motocyklistow lecz o ich znaczne obnizenie a takze o dostosowanie bramek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....czyli wnioskuję z powyższych wiadomości i doniesień,że po raz kolejny usiłują zrobić nas w konia.Pamiętam, że SAM mówił, iż nic w tej sprawie nie da się zrobić bo to nie do niego należy inicjatywa.To samo mówili urzędnicy z Ministerstwa... Po spotkaniu w sejmie na Komisji dowiedzieliśmy się,a przynajmniej wywnioskowaliśmy,że jest kilku ludzi w rządzie zainteresowanych finansami SE i ich samowolą jak i nam przychylnych.Znikli? Następnie usłyszeliśmy jak wiceminister w TOK FM gadał,że motocykliści to psychopaci bo szaleja na motocyklach i obniżanie dla nich opłat jak i uleganie ich żądaniom jest nie na miejscu bo z terrorystami się nie negocjuje.. Teraz czytam, że wymaga to wszystko zmiany ustawy,konstytucji prawie,zmiany prezydenta,wojny i nie wiadomo czego bo nic nie jest możliwe a SAM jest nam przychylny,moze by nawet 10% zniżki dał.... Generalnie jest tak moim zdaniem-nie chcą obniżki opłat ani ich zniesienia ponieważ boją się skutków społecznych-a co jak kolejna grupa,np kierowcy TIRów się zaczną upominać o obniżkę,potem lekarze,potem emeryci i renciści,miłośnicy piwa i deskorolkarze?Więc nas kręcą, mamią, kłamią i ściemniają...A najfajniejsze jest to że idzie Wiosna,trochę na nią poczekamy jeszcze ale kiedys nadejdzie a wtedy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja już raz o tym mówiłem i powiem to raz jeszcze "NA WIEJSKĄ!", czyli poza wycieczkami do Chrzanowa, w końcu przydała by się też jakaś wycieczka na Wiejską, nigdy tam nie byłem, a chyba już czas żeby panowie z tej ulicy dowiedzieli się że jesteśmy liczną grupą społeczną z którą trzeba zacząć się w końcu liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja już raz o tym mówiłem i powiem to raz jeszcze "NA WIEJSKĄ!", czyli poza wycieczkami do Chrzanowa, w końcu przydała by się też jakaś wycieczka na Wiejską, nigdy tam nie byłem, a chyba już czas żeby panowie z tej ulicy dowiedzieli się że jesteśmy liczną grupą społeczną z którą trzeba zacząć się w końcu liczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zobaczymy w sezonie... jak jechalismy ze Szczsesnym z Krakowa do ministerstwa to duzo osob na forum pisalo ze przyjedzie, a przyjechal tylko Hubert.Nie trzeba jechac na Wiejską bo ministerstwo infrastruktury jest na innej ulicy. (niedaleko Warszawa Centralna)Trzeba sie tylko spodziewac tego, ze bedzie to napewno wycieczka calodniowa, z rana i w tygodniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,na początek dwa linki - kto nie czytał, warto się z tymi tekstami zapoznać:http://polskalokalna.pl/wiadomosci/malopol...jazd-a4,1438727http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-moto...t-za,nId,237646Motocykliści i ich przyjaciele proszą wszystkich o wysyłanie maili do Ministerstwa Infrastruktury, Stalexportu oraz zarządców A1 i A2 o wyjaśnienie kto nie mówi prawdy i dlaczego.Zapraszamy do korzystania z poniższego tekstu, oczywiście proponujemy go zmieniać - nie spamujemy ale ktoś w końcu powinien nam odpowiedzieć na zadawane pytania.Ja sformułowałem pytania w ten sposób i wysłałem do :Minister Infrastruktury, Pan Cezary GrabarczykPrezes Zarządu Stalexport Autostrada Małopolska, Pan Wojciech GębickiSzanowni panowie,Analizując wypowiedzi obu stron dochodzimy do konkluzji, że ktoś nie mówi wszystkiego lub po prostu nas okłamuje.Przedstawiciele SAM SA przekazali nam informacje że nie są władni dokonać zmian odnośnie osobnej kategorii dla motocykli, a tylko na tej podstawie byłaby możliwość dokonania postulowanych zmian w opłatach na autostradzie/ach. Mogą jedynie (zgodnie z koncesją) udzielać rabatu do 10%.Przedstawiciele ministerstwa twierdzą, że koncesjonariusz może zgodnie z przepisami dowolnie kształtować ceny za przejazd, a zmiana tych zapisów nie jest konieczna. Prosimy o rozwiniecie tego stwierdzenia â�� nigdy z ust urzędnika ministerialnego nie padło (choć pytaliśmy o to w petycji) co oznacza â��dowolne kształtowanie cen za przejazd zgodnie z przepisamiâ��Proszę dodatkowo o odpowiedź na dwa proste pytania:Czy motocykliści mogą płacić 50% dzisiejszych stawek i kto jest władny podjąć taką decyzję ?Kto powinien podjąć jako pierwszy starania o zmianę kategoryzacji w odniesieniu do istniejących umów koncesyjnych ?Ministerstwo Infrastruktury â�� [email protected] <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />SAM â�� [email protected] Dodatkowo - [email protected] (A1), [email protected] (A2)Nasze postulaty mają na celu wyłącznie przywrócenie prawa, które istniało przed podpisaniem koncesji ze Stalexportem oraz innymi zarządcami, a jednocześnie doprowadzenie do zgodności tych umów z obowiązującą dziś ustawą.Urzędnicy ministerialni lekceważąc nasze postulaty dają do zrozumienia, że absolutnie nie liczą się ze zdaniem obywateli.Pomagając w naszej akcji przyczynicie się do naprawienia prawa, które w nadzwyczaj zadziwiający sposób zmieniano w latach 1997-2005.Konsekwencje ponosimy wszyscy. Nawet jeśli nie jeździsz autostradami i tak do nich dopłacasz - w 2009 roku ok. 600 mln zł, a przewidywania na 2012 mówią o 1,6 mld zł dopłat do płatnych odcinków autostrad -do zaledwie 300 km. http://www.motoautostrada.pl/artykul/zobac...87-do-autostrad Oczywiście, że nasza akcja na początku była tylko walką o sprawy motocyklistów ale teraz widzimy skąd bierze się tyle niechęci do naszych postulatów - czyżby Ministerstwo oraz koncesjonariusze bali się otworzyć "puszkę Pandory"?Wierząc w istnienie normalności, o którą warto walczyć, prosimy Was o poświęcenie zaledwie 10 minut - to musi przynieść efekty!Przekaż tą informację każdemu, kto Twoim zdaniem nie chce dłużej sponsorować prywatnych firm pieniędzmi ze swoich podatków.Tu znajdziesz więcej informacji: http://www.motoautostrada.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.