Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ja Tam Z Autobany Raczej Nie Korzystam Ale Co Wy Sadzicie? *PRZYKLEJONY*


Spazz

Rekomendowane odpowiedzi

...koledzy i koleżanki, o co chodzi???Ktoś napisał, że się boi i ma pełne gacie bo go mogą zwolnić z roboty a wy tu "jazda"... Luz...nawet nie wiemy czy to prawdziwy post!!!!Ja na forum Audiklub którego jestem członkiem, już się naczytałem jaki to głupi protest i że i tak nic nie wskóramy.Najfajniejsze jest to, że piszą to Ci którzy jeżdżą A4 raz na dwa lata lub rzadziej albo wcale bo mieszkają w Pcimiu lub w Koziej Wólce albo na Zadupiu gdzie droga asfaltowa kończy się wraz z tablicą z nazwą miejscowości...Hej, obudźcie się!...Nie namówimy górnika do walki o prawa pracowników lotnictwa,jasne???Jak ktoś nie kuma o co w tym chodzi bo np. nie ma samochodu, nie mówiąc o motocyklu albo ma do ,tfu- A4, 200 kilometrów to musimy zdać sobie sprawę, że to nie jest nasz "klient"!...Gadajmy z tymi którzy jeżdżą tfu- A4...To tak jak z naszymi żołnierzami w Afganistanie czy Iraku lub gdzieś tam.98% społeczeństwa jest przeciwna wysyłaniu Naszych gdzieś tam ale te 2% uważa, że warto aby ginęli za nieswoje interesy.Jak ktoś nie chce to i na torturach nie zmieni zdania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

http://www.dziennik.pl/gospodarka/article5...autostrady.htmla to jeden z komentarzy pod artykułem:"przeliczcie to sobie. około 230.000 tirów w Polsce kupuje winietę. Przejazd przez A2 lub A4 kosztuje ciężarówkę około 25 zł za bramkę czyli 50 zł za 2 bramki ( typowy przejazd, nb. A2 na oficjalnych stronach swoich nie podaje cennika !!! ). czyli żeby wyrobić 1,4 mld zł każdy tir robi 121 przejazdów tą autostradą. Nie jest to ilość powalająca, ale i tak powstają pytania: czy ktoś kontroluje zliczanie przez "koncesjonariusza" przejazdów tirów ? czy państwo w ciemno "ufa" prywatnej firmie wystawiającej rachunki ? no, i kto pozwolił "koncesjonariuszom" pobierać tak wysokie opłaty za przejazd krótkimi odcinkami, bez przerwy remontowanymi ( jak A4 ) ?"może zapytamy szanownego pracownika SE, który się tu udzielił kilka postów wyżej, jak to jest z tymi tirami? Skoro 230 tys aut wykupuje winiety (o ile to wiarygodne dane), to czy każde z tych aut (średnio) przejeżdża co trzy dni autostradą?? Nie mają innych kierunków?? Przeciez one nie tylko jeżdżą autostradami, których u nas Ci przecież pod dostatkiem i na szczęście póki co są tylko dwa jej płatne odcinki? co będzie, jak będą kolejne? czy rząd swe (jakie swe?!-NASZE!!) pieniądze będzie przeznaczał na odszkodowania dla koncesjonariuszów,bo takie,a nie inne ma z nimi zawarte umowy!, zamiast np. na służbę zdrowia??I skąd tyleż ich przejazdów, skoro branża transportowa jest jedną z tych, która najbardziej odczuła (odczuwa) skutki tego brzydkiego słowa na K, jakim niewątpliwie jest kryzys??czy to SE nie robi w konia wszystkich NAS z rządem naszego Państwa na czele??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Stalexport się odwołał i wygrał i że adwokacina płaci cholendarne odszkodowanie to już nikt nie pisał bo to już nie byłaby sensacja...'Do Stalexportu:Zdejmicie jednego z najbardziej opłacanych adwokatów i zastąpcie go jakimś specem od języka ojczystego :> Nie ma takiego słowa: "cholendarne". Jak będziecie się pocić nad następnym takim tekstem, użyjcie słowa "horrendalne"A w ogóle to zdupiajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest możliwe, żeby ktoś stąd, np.Kosma lub Tazman skontaktowali się z owym Słynnym Adwokatem i poinformowali wszystkich zainteresowanych przebiegiem w/w sprawy?..Sprawa jest ciekawa a trzeba przyznać, jest podawana jako przykład na możliwość wygranej z SE...natomiast nie wiemy jak się mają rzeczy w rzeczywistości.Ambulans, myślę, że nawet jeśli SE by wygrał taką sprawę to nie byłoby mu na rękę chwalenie się owym zwycięstwem.Jak się "kręci lody" lepiej żeby było cicho i bez rozgłosu...Gdyby się tym chwalili w mediach pociągało by to za sobą kolejne pytania i znowu by sie o tym gadało a,jak wiadomo, dla SE to niekorzystna sytuacja..Generalnie jest to tylko propozycja, jeśli uważacie że głupia, nie ma tematu, napiszcie tylko że niejest to możliwe i tyle, bez epitetów, please...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest możliwe, żeby ktoś stąd, np.Kosma lub Tazman skontaktowali się z owym Słynnym Adwokatem i poinformowali wszystkich zainteresowanych przebiegiem w/w sprawy?..Sprawa jest ciekawa a trzeba przyznać, jest podawana jako przykład na możliwość wygranej z SE...natomiast nie wiemy jak się mają rzeczy w rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wyglada tak:Slatexport pozwal Pana Mariusza Frasa o zaplate naleznosci za przejazd Autostrada A4 ktorej uiszczenia odmowil. Sad pierwszej instancji utrzymal pozew i nakazal zaplate naleznosci. Jednak Mecenas Fras sie odwołał od tego wyroku i Sad drugiej instancji pozew oddalił uniewinniajac pozwanego Mariusza Frasa przekazujac w uzasadnieniu ze, "każdy, nawet Stalexport, musi respektować prawa klienta do kwestionowania jakości usług..." ..."Fakt, że obowiązujące regulacje w zakresie korzystania z płatnych dróg stanowią mieszaninę form cywilnych i administracyjnych (...), nie może być mechanizmem pozbawiania osób fizycznych uprawnień dla wyrażania sprzeciwu w sytuacji naruszenia interesu jednostkowego" Sędziowie odrzucili tłumaczenie Stalexportu, iż kwestionujący standard autostrady Fras mógł skorzystać z dróg alternatywnych. "Powszechnie jest wiadomym, iż jakość i parametry dróg równoległych są w dalece gorszym stanie i korzystanie z nich w wielu przypadkach jest utrudnione, w tym z przyczyn faktycznych warunków realizacji inwestycji autostradowych oraz polityki promocji tych szlaków" - uznali sędziowie.Mysle ze takie wyjasnienie jest jednoznaczne. Jednym slowem Mariusz Fras wygral a nie przegral ta batalie.Ponadto z powodztwa tym razem Mariusa Frasa odbedzie sie kolejny proces o bezprawne ograniczenie wolnosci, ktory zostal odroczony do przyszlego roku.

Macie spotkanie z Emilem ? LOL pozdrówcie go ode mnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli albo ten cytowany pracownik SE to zreczny prowokator i celowo napisal nieprawde albo tez ( co bardziej mozne smucic) ich pracownicy maja tak wyprane mozgi ze wierza w ploty ktore kierownictwo puszcza po firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto co przed chwilą znalazłem w Gazecie.pl "Pierwszy motocyklista został ukarany za protest przed bramkami płatnej autostrady A4 - podaje RMF FM. Wyrok: mężczyzna ma zapłacić 200 zł grzywny.Wyrok wydał sąd grodzki w Krzeszowicach w woj. małopolskim. Skazany to 21-latek.31 lipca przed bramkami na A4 wyłączył silnik, zsiadł z motocykla i spacerował między pojazdami. Firma Stalexport Autostrada Małopolska uznała, że mężczyzna tamował ruch i zawiadomiła policję o popełnieniu wykroczenia.21-latek przyznał w rozmowie z RMF FM, że zsiadł z pojazdu. Broni się jednak tym, że kilka miesięcy wcześniej miał poważny wypadek i trudno mu było tak długo wytrzymać w bezruchu. Zapowiada odwołanie od wyroku.Protest motocyklistówW lipcu motocykliści protestowali, gdyż nie godzili się na to, by za przejazd A4 płacić tyle samo, co właściciele samochodów. Ich zdaniem opłaty za motocykl powinny być niższe, bo jednoślady nie niszczą drogi tak samo, jak auta osobowe lub ciężarówki.Sznur motocykli stał na A4, a motocykliści - w ramach protestu - płacili za przejazd jednogroszówkami. Czytaj więcej>>"oto linkhttp://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,8...zl_grzywny.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy następnym przejeździe motocyklem przez bramki będę musiał poprosić panią z okienka aby mi łomek kufer otworzyła i portfel podała. Zejśc z motocykla nie mogę, wyłaczyc też nie mogę. Kulczyk do kufra mam spięty z kluczykiem do stacyjki. Nawet jak mi sie uda rozczepić kluczyki nie wyłaczając motocykla, to już do kufra z tyłu nie sięgnę. Trudny orzech do zgryzienia będzie. W końcu nie chce mieć na koncie prawomocnego wyroku za jakieś koszmarne wykroczenie przeciw porządkowi publicznemu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie nie ma sie czym stresowac bo wyrok zostal wydany zaocznie.Poszlo odwolanie i tyle..mi tez kiedts przyszedl jeden wyrok zaocznie o nieprzyjecie mandatu karnego.. odwolalem sie i wygralem.Zazwyczaj jest tak, ze daja jakies pisemka, sad orzeka sprawe i jak gosc sie nie odwola to maja lekko i przyjemnie... a jak sie odwola to sie robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://finanse4u.pl/img/A4.jpgUSTAWAz dnia 27 października 1994 r.o autostradach płatnych oraz o Krajowym Funduszu DrogowymArt. 37g. Od opłat za przejazd autostradą są zwolnione pojazdy uprzywilejowane wykonujące zadania określone w art. 53 ust. 2 pkt 1 lit. a ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. -- Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005 r. Nr 108, poz. 908, z późn. zm.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie opanujcie sie po co ta cala napinka czy wy naprawde wierzycie w to ze cokolwiek wywalczycie ? poki co wywalczyliscie podniesienie oplat . Blokowanie bramek? po co to komu robici na zlosc tylko sobie bo szkodzicie sowjemu wizerunkowi . zdajcie sobie sprawe zeprzez wasze zabawy ktos moze nie dotrzec na czas np. do pracy,na lotnisko .juz widze siebuie z rodzina jak czekam pare godzin w korku i przez paru kretynow spozniam sie na samolot ktorym mialem leciec nawakacje i co? i nic wakacje przepadaja a ja jestem w czarnej dupie .a to ze dajecie jakies ulotki informujecie ze bedzie blokada co z tego nie kazdy bedzie o tym wiedzial .I tak sie dziwie ze nikt was tam nie porozjezdzal . sam jezdze od parunastu lat na motocyklu i tez jakos czuje sie zwiazany z "bracia motocyklowa" ale akcje w stylu tej waszej to jakas porazka .Ciekawe ilu z was wogole jezdi ta A4 ? Padlo haslo no i znalazlo sie paru "medialnych ktorzy chcieli zaistniec " wiadomo o kogo chodzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.