Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ja Tam Z Autobany Raczej Nie Korzystam Ale Co Wy Sadzicie? *PRZYKLEJONY*


Spazz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Teraz być nie mogłem (byłem w pracy) ale jak pan z budki liczył moje grosiki na trzeciej akcji moto, to sie dowiedziałem, żewypisują jakieś zobowiązanie że zapłace i puszczają, a ja jestem wtedy zobowiązany uregulować płatność na poczcie lub przelewem.A trzepali fury ? leciały dowody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku myślałem że jest nas o wiele za mało... ale jak zobaczyłem efekty, hehe... to powiem że nie było tak źle - akcja żeby jechać z autami - strzał w dziesiątke Na przyszłość znowu pare moto dla "niepoznaki" a reszta autami...Gratuluje co poniektórym zimnej krwi i nie dania sie sprowokować I jeszcze jedna propozycja.. żeby w żaden nie wyróżniać samochodów (chyba że w momencie samego podjechania do bramki), bo sami widzieliście, jak panowie w białych kapeluszach biegali między samochodami wyszukując naszych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie się marzy taka sytuacja : jedzie kawalkada z 3 Stawów, z przodu 4 motocykle dalej 100 samochodów i z tyłu 4 motocykle, w każdym samochodzie na szybie kartka "popieram protest motocyklistów" (chyba w escorcie była taka kartka ) i w tym momencie wszyscy głupieją, bo w sumie nie wiadomo to czy akcja zatacza coraz szersze kręgi czy to tylko motonici w puszkach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auta MUSZĄ być "normalne" .Żadnych wyróżników , nawet mina kierowcy nie może zdradzać ze to motocyklista ! Wtedy efekt będzie 100% . Zbaranieją ci zbaraniali już ochronkarze . Mi jeden zaczoł się wydzierać w twarz jak zapytałem na jakiej podstawie i w jakim celu spisuje moje nr rejestracyjne . Ryczał ,że jak płace groszówkami to on może mnie spisać ! Widzieliście taki debilizm ??? Wyczuwacie taki niuans ? : - Jest w Polsce miejsce gdzie płacę pieniędzmi bo trzeba . W tym miejscu ktoś żąda ode mnie opłaty za coś czego generalnie nie dostaję ( szybki bezproblemowy przejazd). Ja nie chcę płacić , proszę o zniesienie opłat , ale jednak muszę , więc płacę . I ZA TO KTOŚ MI SPISUJE MOJE DANE I GROZI ZGŁOSZENIEM NA POLICJĘ !!!! Toż to sen pijanego paranoika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stało się.Znaleźlismy sposób na SE...Pomysł z mieszaną grupą jest idealny(moto i puszki)co NA 100% SIE POTWIERDZI W KOLEJNYCH AKCJACH...Psiarnia bedzie bezradna,prawo bedzie stało za nami,nawet Rzecznik Praw Obywatelskich sie za nami wstawi, nie mówiąc juz o posłach i posłankach...Kocham ten popier...ny kraj-"nic a nic nie da sie załatwić,w ogóle nie ma szans"...ups...a jednak sie da!...Pomyślał by ktos na początku tej akcji, że tak sie to rozwinie?...Powiem Wam, że jestem z NAS dumny!..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie z Stalexpotru , którzy czytacie nasze forum. Zastanówcie się poważnie , proszę was o to naprawdę bez złośliwości , o zwolnienie nas z opłat za przejazd . Sami widzicie że eskalacja zadziała tylko na waszą niekorzyść , bo brniecie w kozi róg , sami strzelacie sobie bramki . Zniesiecie opłaty i sumarycznie na tym zarobicie przecież , bo w czasie gdy motocyklista musi przygotować się do opłaty , może przejechać kilka samochodów , przecież to logiczne że wtedy zarabiacie więcej .Nie rozumiem uporu waszej strony , przy takim argumencie . Teraz macie aferę , ludzie na was psioczą , musicie angażować Policję , ochronę , zawracają wam gitarę dziennikarze. Aby się to skończyło , wystarczy znieść opłatę dla motocyklistów . Tylko tyle ! Jak widzicie znaleźliśmy sposób aby wam umilać życie i wcale nie musi być nas 500 czy 1000 jak pokazał przykład z wczoraj . Tylko czy obie strony potrzebują tego cyrku ? My tak możemy się bawić jeszcze długo , zastanówcie się kto tu zyskuje a kto traci .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa.Jest tylko jeden problem - aby Pan Prezes SE zrozumiał taką propozycję musiał by być dobrym ekonomistą, dobrym gospodarzem we własnej firmie i zarabiać adekwatnie do zysków swojej firmy. Temu Panu są obce takie argumenty które przytacza nasz kolega GIEMUL bo jeżeli firma będzie przynosiła straty z powodu uciążliwych protestów to i tak zgodnie z pisemną umową skarb państw dołoży do tego interesu a wynagrodzenie prezesa jest zapisane w kontrakcie.Niestety z powodu nadmiaru pracy nie mogłem być na tym spotkaniu ale obiecuję pojawić się na następnym i mam przeczucie, że nie będzie to ostatnie nasze spotkanie w Chrzanowie.Motocykliści są z natury nie ustępliwi i do skutku będą protestować przeciwko nieuzasadnionym poborom opłat za przejazd motocykli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Polska, nikt nie mówił że będzie się tutaj żyło łatwo i przyjemnie. Większość polityków ma większe problemy. Pan Prezes ma ciepłą posadę, wysoką pensję, samochód zapewne służbowy, a nawet jakby nie miał służbowego to zarabia krotność średniej krajowej, więc nasz strajk go nie interesuje. Dupy mu nikt nie zawraca, bo Stalexport ma rzeczniczkę, oczywiście bardzo kompetentną i miłą. Dlatego trzeba robić swoje! O ile będę mógł przyjechać to przyjadę i zabiorę jeszcze siostrę i kolega jakiś również się znajdzie!W ilości siła, nie trzeba być geniuszem żeby wiedzieć że 20-30 motocykli i 50-100 samochodów jest w stanie spowolnić ruch w takim stopniu że utworzy się kilkukilometrowy korek. Tylko nie ma się co poddawać tylko trzeba jeździć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Coś przyszło mi do głowy.Potrzebny jest nam-"NAPOLEON" Ktoś kto stoi na górce i kieruje natarciem.A tak na poważnie to chodzi mi oto aby podczas następnej akcji ktoś ze stacjonarnego radia CB gdzieś nie daleko od bramek albo z mobilka zaparkowanego w pobliżu prowadził akcję przez CB. Np dojeżdżając do bramek pytam się na CB-"np.Zenek jest gotowy" i słyszę -"dobra podjedź na np.4" A NAPOLEON notuje sobie pod którą bramką zatrzymał się kolejny z naszych i następnego kieruje pod kolejną.Itd.Takie działanie zmaksymalizuje naszą akcję.Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz i tak dobrze obskoczylismy bramki, bo kazdy kto byl samochodem w jakis magiczny sposob byl na innej ;). Przynajmniej tak zaobserwowalem jak juz stalem i czekalemi bez zbednych reklam trzeba podejechac [tzn. juz kartki i kasku na szybe nie daje ;)]. Poprostu podjechac ^^' ... zreszta pierwsze koty za płoty jesli chodzi o samochody, juz wiemy co nas czeka- podjezdzac bardzo blisko, zeby zaden łysy pan nie przychodził do auta i nie mowil w kultularny sposob "wypierdalaj stad" - i nie oddawac workow z pieniazkami [wiem ze ktos o tym wczesniej informowal, ale ja guupi dalem ;)]- zamknac auto i szybe minimalnie uchylic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie jest idealny czas na kierowanie spraw do np UOKiK. Najlepiej indywidualnie.Wystarczy w googlach wystukać w/w skrót i tam jest wszystko co potrzeba do skargi. Powody - nieprzygotowanie firmy do pobierania opłat (brak liczarek do monet). Niewłaściwa obsługa kasowa - np niewłaściwe zachowanie się kasjerek. Brak ochrony przed awanturującymi się osobami. Itd.Urząd MUSI zająć się sprawą. Normalne jest że urzędnik odpisze i skomentuje zajście. Jest szansa że SE zostanie ukarane za niedozwolone praktyki. I jeszcze jedna sprawa. Po zgłoszeniu się do nich Urząd zapewnia poradę prawną w wypadku jakichkolwiek kroków z ich strony. W tym momencie to my jesteśmy poszkodowani.Zbiorowy protest byłby problematyczny. Można by zarzucić zmowę itd. Ale jest wyjście. Można powołać Społeczne Stowarzyszenie Poszkodowanych przez SA. To jest już bardziej skomplikowana sprawa.Na koniec. Zgłaszający powinien mieć jakiś papierek potwierdzający bytność na bramkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy prezes, czy ktokolwiek czyta to co sie tu pisze, mojego pupila wampira jaks nie widze Giemul, SE nie zarobi mniej, bo katamarany nie zawroca tylko beda czekac dluzej. Owszem, nastepnym razem beda sie zastanawiac czy wjechac i czekac, czy od razu pojechac inna drogo - tak wiec jest faktyczna mozliwosc mniejszego zarobku ale tekie akcje trzeba organizowac czesto i w roznych dniach i porach. Jako, ze dochody moze nie zmaleja to jednak wplyw / przychod / zarobek spadnie. Kwalifikacja pracownika kosztuje, jezeli jest kwalifikowany, to jego wynagrodzenie jest wieksze, ochrona tez nie jest za friko weic wplywy moga realnie spasc.Sam gdybym mieszkal niedaleko przykaczyl bym sie do tej akcji, w tej sytuacji moge jedynie byc duchowo z WAMI !Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale argumentem powinno być to że za każdym razem gdy my jedziemy do chrzanowa, to o tym wie cała polska i bardzo duża grupa osób jadących samochodem w tym czasie woli minąć tą wspaniałą autostrado podobną drogę, a tym samym znacznie zmniejszają się wpływy, ponad to część osób zapewne po przejeździe drogą alternatywna może uznać że, jest tak samo szybka jak "autostrada" i tym samym tracą kolejnych klientów, a także niektórzy mogą po prostu obawiać się że może w tym czasie znów motocykliści jadą do chrzanowa i SE znów nie da sobie rady z odprawą a tym samym powstaną korki i wybiera drogę alternatywną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko ile ludzi powie a poczekam bo nie warto, a ile naprawdę zmieni trasę? Po drugie podejrzewam, że tych zmieniających trasę nie ma dużo więcej niż Was którzy tam jadą i z tego co piszecie i tak część z Was płaci. Co do tego, że ludzie po prostu będą się obawiać - to akcja musiałaby być robiona w różne dni tygodnia, żeby kierowy chcieli ogólnie A4 omijać. Ktoś tam dalej pisze o żeby wszyscy wnieśli skargę , że nie mają przeliczarek monet Kupią je i co wtedy? Lepiej się chyba skonsultować i zorganizować jakiś plan długoterminowy niż znów na hura coś robić i potem się zastanawiać czy nie można było inaczej ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.