Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ja Tam Z Autobany Raczej Nie Korzystam Ale Co Wy Sadzicie? *PRZYKLEJONY*


Spazz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Chciałbym poznać wyliczenia dotyczące przejazdu motocykli, ile motocykli w 2006, 2007, 2008 roku przejechało płatnym odcinkiem A4 i ile budżet musiałby dopłacić? Bo nikt nie podał żadnej kwoty, nikt nie wie ile musiałby dopłacić, to tak jak ja bym się wypowiadał na temat kosztów zakupu F16, mogę tylko powiedzieć: będzie trzeba dużo pieniędzy wydać na zakup.Każdy tylko mówi: nic nie da się zrobić, my nie możemy tego zrobić itd.Ostatnio Ministerstwo twierdziło że Stalexport może "coś" z tym zrobić, teraz że trzeba byłoby zrekompensować Stalexportowi nasze ulgowe przejazdy, tylko ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ministerstwo szybko sobie powinno przeliczyć co się bardziej opłaca: dopłacić za kilka tysięcy motocykli przejeżdżających A4 czy zapłacić za kilkadziesiąt tysięcy pojazdów które nie pojadą A4 bojąc się bardzo wolnego przejazdu, nawet kilkugodzinnego na odcinku kilkudziesięciu kilometrów co daje średnią prędkość na poziomie dziadka jadącego na rowerze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak akcja sie przedluzy do zimy to proponuje bojkot A4 , zrobimy wlepki na samochody , zeby zachecaly innych uzytkownikow drog do omijania a4 szerokim lukiem , moze takie cos by poskutkowalo , bo jak narazie to pan prezes SE zaciera raczki liczac flote po nasdzych najazdach . Gdyby zrobic bojkot to sami by zaczeli glowkowac jakby tu zrobic zeby zaraobic . Przez chwile tez mi przemkla mysl zeby zrobic blokade na skuterach , niektorzy z nas maja skutery - jakby tak kosiarkami na bramki a potem 40km/h No nie wiem co Wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam jeszcze takie jedno pytanie:)na a4 ze wzgledu na remont jest od cholery znakow ograniczajacych predkosc ktorych w sumie nikt zabardzo nie przestrzega, dodatkowo predkoscia dopuszczalna na banie do 130km/h ale nie ma predkosci minimalnej przejazdu, wiec tak sobie mysle:dlaczegoby sie nie dosc ze zwalic na bramki i tam posiedziec to potem jeszcze pognac w tempie "odowiednim" po banie, to jest cos czego nam nie moga zabronic ani zmusic nas poprzez dzialania policji do szybszego przejazdu, a rowniez jest upierdliwe-jak juz sie odwolujemy do wloskiego strajku to jeszcze tego elementu nam brakuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ekonomicznego punktu widzenie SE nie opłaca się kasować motocyklistów."Płacących powoli motocyklistów" może przejechać 3-4 na godzinę co daje przychód z bramki około 20 zł na godzinę, a opłacenie pracownika, koszty stałe bramki itd. z pewnością są wyższe !!!Jeśli więc każdy z nas, za każdym przejazdem zapłaci "miedziakami" za przejazd, to SE po czasie pójdzie po rozum do głowy i sam odstąpi od poboru opłat od motocyklistów.Wielu z nas codziennie pokonuje motocyklem autostradę, tak więc akcja może przekształcić się w protest ciągły !!Do tego dojdzie im jeszcze problem, że w każdej chwili może się pojawić kilka motorów i na wszelki wypadek muszą mieć większą obsadę na punkcie poboru opłat - a to też kosztuje Potencjalni klienci SE też nie wiedząc ile poczekają na bramkach zastanowią się nad inną, alternatywną trasą, a to chłopaków z SE najbardziej zaboli Proponuję więc, na spokojnie, bez awantur i w sposób ciągły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na następne spotkanie zabiera się zemną żonka, ale jedzie puszką.Po podjeździe do bramki :- odpina pas- wysiada (bo pech chciał że akurat silniczek podnoszenia nawalił)- Idzi do bagażnika po portfel (trzyma tam torebkę dla bezpieczeństwa przed złodziejami na światłach)- płaci (oczywiście miedzią)- zanosi portfel do bagażnika- wsiada- poprawia fotel, lusterka- zapina pasy- poprawia w lusterku włosy i obowiązkowo szminka- rusza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimalnej prędkości na autostradzie nie ma (na żadnej drodze nie ma), bo to zależy m.in od warunków drogowych. Autostradą nie mogą jeździć motorowery. Zdarzało mi się już jechać 10 km/h i była to prędkość wystarczająca do poruszania. Powodem była bardzo gęsta mgła, po prostu nie było widać ręki którą wystawiło się za okno.Minimalnej prędkości nie ma ale należy pamiętać, że za jazdę z prędkością utrudniającą ruch innym kierującym można dostać 2 punkty karne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie bardzo pdobal sie pomysl kolesia z Kraka.Mianowicie chodzi o to by taka akcje robic systematycznie najbardziej odpowiednim dniem jest piatek(duzy ruch na niby autostradzie)Nie wazne o ktorej godzinie wystarczy ze w piatek podjedzie kilka sprzetow i juz zrobi sie male zamieszanie(placenie oczywiscie zóltymi monetami)).Potem moze podjechac znow kilka sprzetow i znow male zamieszanie.Nawet jak zbierze sie dwoch lub trzech kolesi i pojada na przejazdke to juz bedzie sie nazywalo ,że motocyklisci byli na bramkach raz nas moze byc wiecej raz mniej ale zawsze ktos bedzie.Po kliku takich spontanach rozniesie sie wiadomosc wsrod ludzi ,ze w piatki nie warto jechac autostrada bo na pewno znow beda na"moturach"I beda korki.I tak sukcesywnie co raz wiecej ludzi bedzie omijac bramki a SE mniej zarabiac(a o to przeciez chodzi a nie o zrobienia korków na kilka km) po jakims czasie ich ksiegowa powie prezesowi ,ze spadaja dochody a zwlaszcza w piatki.Akcja odniesie skutek jak bedzie prowadzona systematycznie.To tyle.Pozdrawiam Chamsin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nikt nie mowi ze trzeba bardzo zagrazac:) wystarczy jechac "bezpiecznie" jednym pasem prawym i juz, tam mozna i 20km/h jechac bo nie zawadza sie ruchu:) to niech kierowcy sie cisna na jeden pas:) ot kolejny korek na a4 extra:)ano uwazam ze chamsin ma racje, trzeba wybrac jeden dzien w tygodniu i randomowo dobierac pore, ew grupkami by policja nie miala szansy wpasc i sie pienic, albo niech od rana jezdzi na kazde wezwanie do wieczora, od tego niby jest i jej za to placa, ciekawe kiedy przestana sie wysilac??pomyslow jest wiele i wiele sie pojawi, ja teraz zastanawiam sie coby pusza nie podjechac i zeby mi sie puszka "padla" na jakis czas bo nei moge odpalic etc, bramka zastawiona jedna wiecej a jak bd chcieli mnie cholowac to "akurat" zaskoczyl zgodnie z prawem Murphy`ego - a ze mam na bolec immobiliser to mozna od strzalu go wlaczyc odpalic i pojechac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie bardzo pdobal sie pomysl kolesia z Kraka.Mianowicie chodzi o to by taka akcje robic systematycznie najbardziej odpowiednim dniem jest piatek(duzy ruch na niby autostradzie)Nie wazne o ktorej godzinie wystarczy ze w piatek podjedzie kilka sprzetow i juz zrobi sie male zamieszanie(placenie oczywiscie zóltymi monetami)).Potem moze podjechac znow kilka sprzetow i znow male zamieszanie.Nawet jak zbierze sie dwoch lub trzech kolesi i pojada na przejazdke to juz bedzie sie nazywalo ,że motocyklisci byli na bramkach raz nas moze byc wiecej raz mniej ale zawsze ktos bedzie.Po kliku takich spontanach rozniesie sie wiadomosc wsrod ludzi ,ze w piatki nie warto jechac autostrada bo na pewno znow beda na"moturach"I beda korki.I tak sukcesywnie co raz wiecej ludzi bedzie omijac bramki a SE mniej zarabiac(a o to przeciez chodzi a nie o zrobienia korków na kilka km) po jakims czasie ich ksiegowa powie prezesowi ,ze spadaja dochody a zwlaszcza w piatki.Akcja odniesie skutek jak bedzie prowadzona systematycznie.To tyle.Pozdrawiam Chamsin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wychodzi z tego ze najlepiej robić akcje co piątek w dużej grupie a do tego na wszelki wypadek kilka puszek oznaczonych by było wiadomo ze tam motonita jedzie zablokować pozostałe bramki no i ciągłe płacenie miedziakami psmoże SE pójdzie po rozum do głowy i zrobi promocje dla motocyklistów w piątek, sobotę i niedziele przejazd za 3zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja puścić na fora blokada autostrady, część przyjeżdza na motorach a część puszkami z białymi kartkami.Ruszamy na bramki 10 lub więcej motorów z przodu wśrotku puszki i na koniec znowu motory.Każdy ma z sobą miedz,a puszce łatwo może się strcić portfel.Ciekawe co wtedy zrobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytacie się co może policjant? otóż kierujący ruchem policjant może wszystko, łącznie z nakazem jazdy pod prąd, jeśli wymaga tego bezpieczeństwo ruchu...dlatego następnym razem trzeba przyjechac puszkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysl z puszkami jest swietny! Troche moto, troche puszek...duze odstepy - bezpieczna odleglosc Tak zeby blokada byla juz przed rozjazdem na bramki. Dodatkowo puszki maja ta zalete, ze jezeli w czasie planowanej daty akcji pogoda bedzie kiepska to nie spadnie frekfencja, a i przyjemniej sie bedzie stalo Dodatkowo oglaszanie blokady przez CB radio pozwoli innym ladnie ominac brameczki Wydaje mi sie, ze na pierwszy ogien powinny ruszyc puszki...zblokowac wszystkie bramki, a jak sie juz zrobi korek na kilometr powinny dojechac motocykle i reszta puszek Najazdy cykliczne co tydzien to tez dobry pomysl, chodzi o to, aby jak najwieksza czesc uzytkownikow puszek przestalo korzystac z tego kawalka wiecznie remontowanej sciezki(pamieta ktos zeby tam kiedys nie bylo zwezen i utrudnien?). Jesli sie przyzwyczaja, ze co piatek lub czwartek sa tam korki to wiecej ludzi zacznie omijac autostrade, a o to wlasnie chodzi ;) Najlepiej naglosnic to w mediach, niech sie rozejdzie ze w piatki(lub czwartki) autostrada jest nieczynna Nie wydaje mi sie jednak, aby potajemne umawianie sie bylo dobre. Wtedy nikt nie ominie bramek, bo nie bedzie wiedzial o zadnej blokadzie. To tylko zdenerwuje normalnych uzytkownikow drog, a przeciez nie o to nam chodzi. Nie walczymy z nimi tylko z SE i ministerstwem.Przed wiekszymi akcjami fajnie by bylo napisac na roznych forach samochodowych, ze beda utrudnienia na autostradzie, a objazd nie zajmuje wiele wiecej czasu. Zaproponowac jakis objazd itd.. Wszyscy maja sobie ladnie i plynnie przejechac, ale nie przez bramki )To jesli chodzi o SE. Mysle, ze w Anglii udalo sie cos wywalczyc dlatego, ze blokada trwala bardzo dlugo, ludzie mieli mozliwosc objechania lub nie skorzystania z mostu. Duzo osob w puszkach nie przejechalo przez most, przepustowosc im spadla, wiec woleli odpuscic bo im wplywy spadly.Mysle, ze pielgrzmka do Warszawy tez bedzie konieczna. Jesli taka akcje udalo by sie skoordynowac z roznymi grupami w Polsce to moglo by to odniesc skutek.To sie naklepalem Pozdrawiam!ps. Adas brawo za pomysl i realizacje podczas ostatniej blokady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.