Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Spalanie Motocykli: Czyli Ile Palą Wasze Sprzęty


hakalele

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 551
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ludziska bez urazy, ale albo jeździcie jak cioty albo wstawiacie kit. Moja R1 (RN 19)przy mojej ,, normalnej '' jeździe spala ok 16 l/100 i raczej nigdy nie schodzi poniżej 10 l /100.

Fazerek (FZS 600 2003r) przy średniej 180 (na trasie) łyknął niecałe 7 litrów /setkę. Najniżej w jeździe mieszanej schodzi do 6 litrów .

Są to raczej typowe motongi w pojemnościach 600 i 1000 w dodatku jeden na gaźnikach i z przelotowym kominem a drugi na wtrysku i jak fabryka zrobiła. Nie chcecie mi chyba powiedzieć że Wasze motocykle są wyjątkowe i tylko moje tyle palą  :D . Pany 600 to 600 a 1000 to 1000 i rozpiętości w spalaniu mogą być nieznaczne. Wszystko rozbija się raczej o sposób jazdy bo koniki muszą pić. Jeśli wskazówka obrotomierza często lub zawsze obija się o czerwone pole to w przypadku ściga można wtedy mówić o normalnym spalaniu. Jeśli ktoś na tym rodzaju moto wbija kolejne biegi przy trzech tysiącach obr to również pojedzie jednak nieporozumieniem jest tu chwalić się w tym momencie niskim spalaniem bo moto nie jest eksploatowane w normalny sposób.... :)  :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, swoją Suzę (gaźnikowa sv650s) uważam za ekonomiczną.  Jazda do-z pracy, czyli raczej niezbyt ekonomiczny tryb i pali ok 5.1-5.3 litra.  Na przeciętnej trasie bez wiekszych wygłupów w tempie 130-150 zjada średnio 5.5l.  Ale jak ja trochę przycisnę to wciaga 7 litrów.  Dyche pewno by zeżarła przy pałowaniu non-stop.

  Rekord minimalizmu z jej strony to ledwie 4 litry, ale to jazda grzeczna i razem z blaszakami.

 

(ed.  Najwięcej żera po tankowaniu na schellu, potem texaco.  Najmniej z esso. To takie prywatne spostrzeżenia i nie wiem czy mają pokrycie w jakości paliw czy ten typ tak ma że lubi dużo benzyny z schella.  Generalnie najmniej zeżarła i największego kręćka miała na małej wycieczce po norwegii.  Pomimo górek, obładowania itp. niedogodności. Powiedziałbym że tankowanie w norwegii to jak 150% tankowania gdzie indziej )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Pewnie znasz już wszystkie kasjerki w okolicznych stacjach ;)

 

Te 3 boczne kofry to ino atrapa bo sa to zbiorniki na paliwo:) 

Spodziewałem sie takiego spalania wiec nie płacze z tego powodu jednak XJR 1300 to nie stary FZS600 i nie ma co sie oszukiwac, spalanie XJR-ki w granicach 5l na 100km wkładam miedzy bajki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile Ci wyszły pierwsze testy? :)

 

Nie mierze co do 0.1l/100km 

 

Plus minus wychodzi tak 

 

Miasto około 9l

Mieszana do 130km/h około 8l

Trasa  tez do 130km/h 3 kofry i plecak coś ponizej 8l

Trasa dynamicznie 10l

Miasto dynamicznie/ ostro ponad 11l

 

Pewnie da sie zejsc w okolice 7 ale jezdze dość dynamicznie i roznica 0,2l nie robi na mnie zadnego wrażenia 

 

Jak bym chciał robic 100km na 3l wachya to bym kupił cbf250 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pozytywne zaskoczenie :)

Po czyszczeniu gaźników wymianie filtra powietrza i nowe świece, spalanie na trasie z Vmax pomiedzy 110 / 150km/h przy dystansie jednorazowym wyszło 6,4 :excl:  :)  :excl: trasa 3 kofry i plecak czyli fol obciążenie :)

 

16l/250km = 6,4l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak moto nie jezdzi ino stoi to w gaźnikach jeszcze wiecej syfu zie zbiera:/

Odparowuje paliwo z komor pływakowych i utlenia sie cynk i sie robia mikrosyfy przytykajace dysze.

Wymiana świec to kaprys :P  bo stare wygladały dobrze i poleza w zapasie na czarna godzine :ph34r:

 

Odetkałem orginalne wydechy i jakoś przyjemniej "LOKOMOTYWA" mruczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.