Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Spalanie Motocykli: Czyli Ile Palą Wasze Sprzęty


hakalele

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 551
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

GSR 600 - bak 16 litrów, I rezerwa (około 4 litry w zbiorniku) miga przy około 200km, a następna II rezerwa (około 2 litry w zbiorniku) migocze juz przy 220km. Czyli można powiedzieć, że na pełnym baku przejade około 240-250km jadąc zrownowazenie. Wychodzi na to, że spalanie oscyluje sie w ok. 6,2l/100km. Przy takim małym baku jest to za duzo:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tak sobie czytam i oczom nie wierzę - jak Wy to robicie że Wasze maszynki palą tak mało :wacko:  . Moja R1 (RN 19) nie schodzi poniżej 12l a bywa że jak się na niej pomszczę to i 16l zeżre i to nie latam na torze ,ale zazwyczaj trochę szybciej niż wolno :D ...Jak żółtki mogły napisać w instrukcji 6l/100 ?! Za to fazerek fzs 600 z 2003r w trakcie przejazdu z Mielca spalił ok 6l/100 (na autobanie ~200 praktycznie cały czas)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem kilka motocykli i takie moje spostrzeżenia. Najwięcej spalił mi fazer 1000 jadąc 10 lat temu na zlot do szklarskiej na autostradzie. Tankowałem w Bytomiu i ...nie dojechałbym d o Wrocławia. Musiałem zjechać ok. 30-40 km przed Wrocławiem na tankowanie. Jazda  w przedziale 200 - do max czyli 250. Spalanie wyszło ok. 11.5-12.00. Fajny motorek ale brak przy tych prędkościach aerodynamiki. Przy "normalnej " jeździe ok. 6-7/100. Wcześniejszy bandit 600s palił 5-6/100 ale to inna liga. Moim zdaniem najbardziej hm.. oszczędnym motocyklem była hayabusa. Przy prędkościach przelotowych 180-240 (więcej się nie dało bo kufer powodował zawirowania)  solo z tylnym kufrem np. do Austrii na zlot koło Villach spalił 6.5-7.0/100. Później czyli 2009r była ninja ZX10 model K9 i spalanie 7.0-10.0/100. Wszystko zależy gdzie i jak się jedzie. Teraz mam V2 650 naked. Kto zgadnie co to? Po tych wszystkich latach pałowania sam się dziwie , że tak mnie pociąga. Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary fazer FZS 600 

 

Turystyczna jazda w grupie, krajoznawczo:)  4.7

Mieszana trasa miasto                                  5.5 -6.5

Pełny ogień  (bez jazdy na gumie)                6.5 - 7

 

nie udało sie spalić powyzej 7  :D

 

To dość oszczedne moto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary fazer FZS 600 

 

Turystyczna jazda w grupie, krajoznawczo:)  4.7

Mieszana trasa miasto                                  5.5 -6.5

Pełny ogień  (bez jazdy na gumie)                6.5 - 7

 

nie udało sie spalić powyzej 7  :D

 

To dość oszczedne moto

Zgiń przepadnij istoto nieczysto :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to spalanie motocykla zmierzone tylko po to aby wiedziec ile kilometrow mniej wiecej da sie na zbiorniku machnać:)

 

Kurde Mroczny przejedz sie moim autem to bedziesz dopiero wiedziec co to znaczy duzzzzze spalanie:) a dupy moca i przyśpieszeniem tez nie urywa. 

 

Chcac jeżdzić ekonomicznie i tanio to chyba zakup skutra tylko i wyłacznie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.