Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Leśniczy?!...


SRF

Rekomendowane odpowiedzi

No sorki, ale akurat my tu (na Śląsku) mamy pole, a w zasadzie hałdy, do popisu. Kilometr ode mnie jest hałda, na której chopcy quadami jeżdżą, motocyklami terenowymi w ogólności i na BMX/Dualach. Kilometr ode mnie w drugą stronę - hołda. Jadę w teren służbowo - hołdy mijam. Naprawdę tego sporo. Miejsca w pytę na hałdach i nikt się o to nie obrazi. Na niektórych widać ślady crossowania/quadowania. Ale są tacy, co wolą las orać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

jak dla mnie to strzelając do zwierząt w celu ... to jesteś zwykly frajer i to co najgorsze, weź w łape kose i wtedy spróbuj zwierza dorwać, a nie flinte w łape i spust nacisnąć to każdy frajer potrafi,ale ty to wiesz lepiej ze eko strzelanki sa oki do staruchów na ulicy postrzelaj bedzie ci ZUS wdzieczny za to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie koles rozsypujacy szklo to swir ale argumenty ze jak nie chca zeby motocyle jezdzily po lesie to maja zbudowac tory to jakas paranoja. Nadlesnictwo nie jest od tego by budowac tory w lesie ale zeby go chronic.Wydaje mi sie rowniez ze gdyby zapytac lesniczego czy nie moze podpowiedziec gdzie mozna pojezdzic by nie szkodzic i mu sie nie narazic to moze wskazal by takie miejsce.Pocieszajace jest to ze nie jestesmy jedyni, wedkarze tez sa na stopie wojennej z motorowkami i skuterami wodnymi itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to strzelając do zwierząt w celu ... to jesteś zwykly frajer i to co najgorsze, weź w łape kose i wtedy spróbuj zwierza dorwać, a nie flinte w łape i spust nacisnąć to każdy frajer potrafi,ale ty to wiesz lepiej ze eko strzelanki sa oki do staruchów na ulicy postrzelaj bedzie ci ZUS wdzieczny za to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gospodarka łowiecka a hodowlana !!A alternatywa ? Czego że się tak spytam bo chyba nie myślisz że ludzkości bedzię głodować jak zaprzestanie się polowań na dziko żyjacę zwierzęta których jest w porównaniu z tą drugą grupą jak na lekarstwo ...A jeżeli chodzi o sport to polecam strzelnicę sportową a dla spragnionych większej adrenaliny zaciągniecia się do wojska i wyjazd z misją pokojową .Taaam ci prawdziwi myśliwi będą mieli pole do popisu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gospodarka łowiecka a hodowlana !!A alternatywa ? Czego że się tak spytam bo chyba nie myślisz że ludzkości bedzię głodować jak zaprzestanie się polowań na dziko żyjacę zwierzęta których jest w porównaniu z tą drugą grupą jak na lekarstwo ...A jeżeli chodzi o sport to polecam strzelnicę sportową a dla spragnionych większej adrenaliny zaciągniecia się do wojska i wyjazd z misją pokojową .Taaam ci prawdziwi myśliwi będą mieli pole do popisu .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem swoje ty wiesz swoje ...Natura świętnie sam sobie radzi bez ingerencji człowieka tylko że nam się wydaje że musimy jej pomóc i na siłe zmieniamy cały eko system który i tak na prawdę jest kreowany pod nas by nam było lepiej .No i napisz mi jakie by to przyniosło skutki jak by zaprzestano polowań ?Tylko mi nie pisz o gatunkach w lasach które nie mają naturalnych wrogów i ich populacja zwiększy się bla bla bla itd...Już ludzkość popełniła kilka nie odwracalnych błedów by chronić jakiś gatunek a wigineły przez to inne populacje.I zadam ci takie pytanie może trochę z innej beczki i z innego regionu ale także związane z polowaniem i działalnośćią człowie . Czy polowanie na foki niedźwiedzie walenie jest także potrzebne do utrzymania równowagi eko systemu ?Zabijanie fok (dodam że nie jest to miły filmik )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem swoje ty wiesz swoje ...Natura świętnie sam sobie radzi bez ingerencji człowieka tylko że nam się wydaje że musimy jej pomóc i na siłe zmieniamy cały eko system który i tak na prawdę jest kreowany pod nas by nam było lepiej .No i napisz mi jakie by to przyniosło skutki jak by zaprzestano polowań ?Tylko mi nie pisz o gatunkach w lasach które nie mają naturalnych wrogów i ich populacja zwiększy się bla bla bla itd...Już ludzkość popełniła kilka nie odwracalnych błedów by chronić jakiś gatunek a wigineły przez to inne populacje.I zadam ci takie pytanie może trochę z innej beczki i z innego regionu ale także związane z polowaniem i działalnośćią człowie . Czy polowanie na foki niedźwiedzie walenie jest także potrzebne do utrzymania równowagi eko systemu ?Zabijanie fok (dodam że nie jest to miły filmik )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A prawda, jak zwykle, leży gdzieś pośrodku: z jednej strony brak torów MX, a na hałdach potrafią gonić (spotkałem się z takim motywem że mnie jacyś ochraniacze gonili lublinem po hałdzie), ale z drugiej strony że coraz więcej buractwa wsiada na crossy, enduro i quady. I mało kto przestrzega teraz tego kodeksu przytoczonego tu przez jednego z userów. Niestety taka prawda, kilka lat temu jak jeszcze miałem MTka, to spotkanie kogoś w terenie kończyło się nową znajomością, zawsze się zatrzymywało, porozmawiało, później śmigało razem (a bynajmniej próbowało), a teraz różnie to bywa, raz trafi się na miłośnika, a drugi raz na buraka który kupił kozę w teren bo modne, albo znajomi mają, i z niczym i nikim się nie liczy. Zawsze starałem się być w porządku wobec innych osób spotkanych w lesie czy na innym zadupiu, zawsze maneta w dół i przejazd najwolniej jak się da, niewzbijając kurzu, ale tak jak już pisałem, teraz różnie to bywa i napotkany rowerzysta, pieszy z góry zakłada że znów trafi na buraka, który go zakurzy, obrzuci piachem/błotek/kamieniem - czy pojedyńcze jednostki są to zmienić? Nie wiem, chociaż będę próbował.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą że w normalnych warunkach natura radzi sobie sama. Niestety Rozwój cywilizacji, wyginięcie niektórych gatunków i ograniczanie powierzchnmi lasu skutkuje tym że warunki są nienaturalne i niestetytak cudownie to nie działa jak powinno. Określony obszar lasu jest w stanie pomieścić/wyżywić określoną ilość zwierzyny. Gdy nie będziemy kontrolować jej liczebności to najpierw zwierzyna wyjdzie z lasu na pola i pożywi się uprawami (nawiasem mówiąc za szkody wyrządzone przez zwierzynę rolnikom, odszkodowanie płacą koła łowieckie). Przy niekontrolowanym wzroście populacji musi dojść do załamania łańcucha pokarmowego - mówiąc wprost w końcu zwierzyna zacznie zdychać z głodu , a to straszna śmierć i chyba tego zwierzętom nie życzysz. A to że zwierzyna będzie się rozmnażać ponad miarę to pewne bo w Polsce praktycznie nie ma już dużych drapieżników - więc kto ma regulować ilość np. jeleni czy dzików ? Tak jak napisałeś - ludzkość popełniła już wiele nieodwracalnych błędów i właśnie dlatego teraz należy ingerować po to aby skutki tych błędów łagodzić.A co do polowań na foki to zupełnie inna sprawa -to normalna rzeź, robiona dla pieniędzy i nie mająca nic wspólnego z myślistwem. To tak jakbyś porównał połów śledzia w sieci na morzu i wędkarstwo. To dokładnie to samo co zabijanie zwierząt w rzeźniach.PozdrawiamMarcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu ciagle pier... kotka za pomoca mlotka.Czy w koncu do kogos dotrze, ze oprocz tego walnietego lesniczego i kola lowieckiego to oprocz gadania nikt nie pomaga zwierzynie w lesie. Marudzic o mysliwych to kazdy chce ale ktory z was w ta wyjatkowo ostra zime ruszyl dupe z domu , kupil worek kukurydzy czy bale siana i zaniósł do lasu? Jakos was nie martwilo ze sarny zdychaja z glodu bo maja sniegu po szyje, gdyby nie te swiry w zielonych ubrankach wiele zwierzat by padlo i uwierzcie ze to nic w porownaniu z tym co odstrzela.Te zlosliwe pisanie to chyba analogia tego co sie dzieje na drodze, facet w puszcze od lat marzy zeby sobie pojezdzic ale brakuje mu jaj zeby poprosic zona i tesciowa o kase na moto wiec jak widzi ze ktos sie przeciska na moto to specjalnie zajedzie mu droge a tutaj koles ktory w zyciu strzelal tylko z rurki od dlugopisu papierowymi kuleczkami na lekcji zazdrosci facetowi ze sztucerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę więc zadać Ci pare pytań,1. Czym różnią sie polowania na foki i wieloryby od polowan na sarny, dziki, lisy?Patrząc na nasz kraj ( szczególnie pólnoc Polski ) organizowane są tam regularne polowania z udziałem zagranicznych gości, VIP-y, politycy i inni bogaci. Ci którzy wg.Ciebie pomagaja nam i zwierzętom organizują tego typu imprezy. 2. Kto więc wg Ciebie jest odpowiedzialny za wyginięcie niektórych gatunków i ograniczanie powierzchni lasu ??3. Idac dalej czy polowanie na lisa u Brytyjczyków, też jest konieczne?- bo inaczej to lis wyjdzie na droge lub umrze z głodu??4. Jak to możliwe, że Ci którzy mają odmienne zdanie niż Ty to wg. Ciebie nie mają pojęcia o tym temacie? Nie oderwałem sie od drzewa by napisac do Ciebie, wiec mnie nie obrażaj ( wklejanie ikonek nie załatwia sprawy )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie widzisz różnicy w masowej rzezi fok a działalnością kół łowieckich to niestety brak mi słów - różnicę opisał między innymi FAZZI w poście powyżej. Co widzisz złego w polowaniach orgaznizowanych dla "bogatych" myśliwych zagranicznych ?Toi że polują za kasę ? A z czego niby kolego finansować paśniki, poletka zaporowe, karmę, lizawki itp ? Ciuekawe ilu zabierających głos w tym temacie dało choćby złotówkę na taki cel i pomogło zwierzętom. Za wyginięcie ni9ektórych gatunków jest odpowiedzialny człowiek i postęp cywilizacji, tak samo jak jest odpowiedzialny za to że lasów jest coraz mniej. Jeśli chodzi o polowanie nalisa u brytyjczyków to nie bardzo wiem o co Ci chodzi - przybliż trochę. A co do mojej opinii odnośnie znajomości tematu przez co niektórych to niestety sytuacja jest analogiczna jak z motocyklistami - stereotyp nie do obalenia - utrwalany przez tych którzy nigdy z bliska motocykla nie widzieli. Co do oderwania od drzewa - sorki jeśli Cię to aż tak uraziło, ale sceptycznie raczej podchodzimy na tym forum do osób które logują się tylko po to żeby zaistnieć w jakimś temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[..]

Tutaj wiecej o lisiehttp://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Pol...ml?ticaid=19d8dCzytales kiedys o dobroci mysliwych z Wielkopolski jak to pod presją środowiska łowieckiego wystrzelano ponad 100 kruków w Wielkopolsce, bo "chłopcom "wydawało się, że kruki jedzą kuropatwy i zające (wszyscy naukowcy mowili im, że to nie prawda, ale oni wiedzieli swoje, bo przecież są praktykami). No i w żołądkach nie znaleziono ani kawalka kuropatwy czy zająca. 100 ptaków poszło do piachu, bo ktoś miał złudzenie!Róźnica ogólnie miedzy Twoimi poglądami a moimi jest olbrzymia więc ja sie poddaje i nie bede drążył tematu. Wolałbym dać symboliczną złotówke na Radio Maryja niż na ciężko pomogającym zwierzętom myśliwym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazam osobiscie ze wypowiedzi ludzi ktorzy maja nikle pojecie na rozne tematy jest krzywdzace. Nie wystarczy czytanie wp.pl i cytowanie ksiazek ktore ogolnie budza kontrowersje. Pozniej sie biora takie opinie ze np gornik nic nie robi cala szychte...zarobi 6k PLN...i ma jakies irracjonalne dodatki. A najlepiej zeby jeb...l az zdechnie. Jezeli wiecie o czym mowie i kiedykolwiek dotknela was wypowiedz na ten temat w mediach to wiecie jakie ja mam odczucia jak wypowiadaja sie co po niektorzy na temat lowiectwa. Pisano tu juz chyba o wszystkim....lisach w angli....fokach i orlach bielikach...wszystko OFF TOPIC. Pisac byle napisac. Wypowiedzi tak pelne informacji jak ciaza urojona bo oczywiscie kazdy jest wybitnym specjalista w tej dziedzinie. No i zacznijcie tez odrozniac regule od patologii. Bo o regule nikt nie pisze a patologie zawsze sa rozdmuchane na caly swiat.Dajcie juz sobie spokoj z tym tematem bo chodzby ten temat mial 40 stron to i tak kazdy bedzie mial swoje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazam osobiscie ze wypowiedzi ludzi ktorzy maja nikle pojecie na rozne tematy jest krzywdzace. Nie wystarczy czytanie wp.pl i cytowanie ksiazek ktore ogolnie budza kontrowersje. Pozniej sie biora takie opinie ze np gornik nic nie robi cala szychte...zarobi 6k PLN...i ma jakies irracjonalne dodatki. A najlepiej zeby jeb...l az zdechnie. Jezeli wiecie o czym mowie i kiedykolwiek dotknela was wypowiedz na ten temat w mediach to wiecie jakie ja mam odczucia jak wypowiadaja sie co po niektorzy na temat lowiectwa. Pisano tu juz chyba o wszystkim....lisach w angli....fokach i orlach bielikach...wszystko OFF TOPIC. Pisac byle napisac. Wypowiedzi tak pelne informacji jak ciaza urojona bo oczywiscie kazdy jest wybitnym specjalista w tej dziedzinie. No i zacznijcie tez odrozniac regule od patologii. Bo o regule nikt nie pisze a patologie zawsze sa rozdmuchane na caly swiat.Dajcie juz sobie spokoj z tym tematem bo chodzby ten temat mial 40 stron to i tak kazdy bedzie mial swoje zdanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.