Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Leśniczy?!...


SRF

Rekomendowane odpowiedzi

Wybacz ale gadasz bzdury. To ze ty masz ochote sobie pospacerowac itd to swiadczy tylko o twoim egoizmie bo np. ja nie mam ochoty oglądać cie na szosówce bo mi psujesz widok na supermarket. bez przesadytemat jazdy po lasach wałkowany jest od dawna na ATV Polska i nawet powstał taki dekalog dobrego quadowca ktorego kopie wstawiam dla zainteresowanych:Osobiście staram sie go trzymac i czuje sie przez ciebie obrażony, wiec od idiotów możesz sobie w domu wyzywać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

a Ty co zrobiłeś jesli mozna spytac? wypisujesz tu zyciowe madrosci, a kazdy wie jak w PL wyglądaja budowy torów motocyklowy/motocrossowy itp. Cudów nigdy nie było, nie ma i nie będzie. kazdy kupujac taki sprzet chyba liczył sie z tym ze w okolicy brak torów i pozostaje las, co jest łamaniem przepisów. Twoje posty w tym temacie, szczegolnie pierwszy podsumuje tak: "kozak w necie, frajer w świecie". Amen.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o Twoj widok tylko o to ze ploszysz zwierzyne lesna. Nie masz sie o co obrazac, tylko uswiadom sobie ze sa ludzie ktorzy np. dokarmiaja zwierzyne cala zime zeby ona byla w tym lesie. Ciekawe jakbys ty podchodzil do ludzi jezdzacych na moto po lesie jakbys cala zime 3 razy w tygodniu nosil na plecach worki z karma po 50kg zeby pomoc zwierzynie przezyc. Dwa lata temu jak dowalilo sniegiem to w lesie byly cale stada saren ktore z wycienczenia zostawaly w zaspach. Moze jestem subiektywny gdyz naleze do kola lowieckiego, ale przynajmniej wiem ze moje dzialania nie przynosza szkody /jezeli ktos twierdzi inaczej niech zapozna sie z pojeciem gospodarki lowieckiej zanim zacznie wyzywac innych od mordercow itp/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HIPOKRYZJA !!!LOL należysz do koła łowieckiego to wystarczy ...Wiesz też miałem do czynienia trochę z leśnictwem i łowiectwem i co nieco wiem o eko systemie panującym w lesie ..I po pierwsze w naszych lasach nie jest potrzebny myśliwy w utrzymaniu stabilności łańcucha pokarmowego eko systemu itd. natura sama sobie poradzi ...A to jest tylko przykrywka dla rozrywki więc nie rób się świętym samarytaninem i wielkim miłośnikiem zwierzyny …Powiem ci tak to że ja kiedyś posadziłem 500 drzewek tygodniowo sadzonek nie usprawiedliwia mnie do zniszczenia 1 dojrzałego 30 letniego drzewa .Tak samo ty że nafutrowałeś jeden czy dwa paśniki żarciem dla zwierzyny po to jak przyjdzie sezon by je odstrzelićSorry ale myślistwo jest tak samo sportem jak enduro ale o wiele bardziej morderczym więc twoje porównanie jest o dupę rozczaś …
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz też miałem do czynienia trochę z leśnictwem i łowiectwem i co nieco wiem o eko systemie panującym w lesie ..I po pierwsze w naszych lasach nie jest potrzebny myśliwy w utrzymaniu stabilności łańcucha pokarmowego eko systemu itd. natura sama sobie poradzi ...A to jest tylko przykrywka dla rozrywki więc nie rób się świętym samarytaninem i wielkim miłośnikiem zwierzyny …
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie zgadzam z I/JG53_Pogo...Gosc jako mysliwy dba o to zeby zwierzaki przybyly w jego rewir zeby pozniej na nie polowac...A jako lesniczy nie moze np zorganizowac jakiejs akcji (co jakis czas) sprzatania lasu? Nie moze scigac tych co do lasu calymi przyczepkami smieci wywoza?! Tych co nielegalnie drzewo wycinaja?!...Na to juz jakos czasu nie ma...Sam chodze i jak mam chwile to zbieram smieci w lesie i nad rzeka, a jest ich ogrom...Wiec mam nadzieje ze w tym roku nic nie ustrzeli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie zgadzam z I/JG53_Pogo...Gosc jako mysliwy dba o to zeby zwierzaki przybyly w jego rewir zeby pozniej na nie polowac...A jako lesniczy nie moze np zorganizowac jakiejs akcji (co jakis czas) sprzatania lasu? Nie moze scigac tych co do lasu calymi przyczepkami smieci wywoza?! Tych co nielegalnie drzewo wycinaja?!...Na to juz jakos czasu nie ma...Sam chodze i jak mam chwile to zbieram smieci w lesie i nad rzeka, a jest ich ogrom...Wiec mam nadzieje ze w tym roku nic nie ustrzeli...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale wogole nie masz zielonego pojecia o czym mowisz. A raczej Twoje pojecie na ten temat jest takie samo jak wiekszosci opinii publicznej. Naogladales sie wiadomosci na temat "bezdusznych mysliwych strzelajacych do psow wokolo lasu" i powielasz ten stereotyp. Ciekawe czy jak w programie Uwaga TVN beda mowic o gosciach na scigaczach tez bedziesz taki blyskotliwy. Wpadasz w to samo bledne kolo co inni np. twierdzac wlasnie ze motocyklista to szkodnik na drodze. Internet to fajna rzecz bo mozna sie wszystkiego dowiedziec...ale przez takie wypowiedzi jak Twoja ludzie maja smietnik w glowie. Ale co tam...liczy sie licznik postow no nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by nie było to człowiek jest największym drapieżnikiem i potrafi zabijać dla przyjemności a nie tylko po to by coś zjeść.Przez kilka set lat był to sport czysto rozrywkowy i ulubiona zabawa bogatej szlachty która dziesiątkowała lasy zarówno z grubej jak i małej zwierzyny ...Dzisiaj niby jest utrzymanie równowagi eko-systemu który tak naprawdę sam człowiek naruszył .Więc nie wciskaj mi kitu i nie mów mi tu tutaj o mediach i innych pierdołach .Po prostu nazywam rzeczy po imieniu dla mnie jest to sport i rozrywka !!!.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. A czy każdy sport musi mieć swoją dyscyplinę sportową ?Np. : Skoki z spadochronem , łowienie ryb , nurkowanie ,bierki itd. …Ad 2 . I właśnie dla tego do kościoła nie chodzę za całokształt i jego zakłamaną historię Ad 3 . Nie winię cię za to i tak naprawdę nic nie mam do myśliwych ale nie zgadzam się po prostu z tym że uważają się za wielkich przyjaciół zwierząt. A tak naprawdę to żadne zwierze was nie chce w lesie i waszego ratowania eko systemu Wy po prostu zabijacie dla zabawy i dla tych wspaniałych wiszących ozdób na ścianach i to jest sedno sprawy a nie dawanie na zimę sianka do paśnika a od tego jest feszter w lesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynikalo by z tego ze wszystkie najwieksze uczelnie wyzsze ktore maja taki kierunek jak gospodarka lowiecka sa stworzone ku eksterminacji zwierzyny lesnej. Oznacza to tez ze masz wieksza wiedze na temat lasu i jego mieszkancow niz profesorowie i doktorzy ktorzy cale zycie badaja ekosystem. Jezeli tak to gratuluje. Formalnie....teoretycznie czy zgodnie z prawem mysliwy wlasnie zajmuje sie w praktyce gospodarka lowiecka. Jak w kazdej spolecznosci sa czarne owce ktorych zachowanie i postepowanie rzutuje na reszte "ludzi w branzy". Jedyna forma wspolzawodnictwa w lowiectwie sa zawody strzeleckie do rzutek. Element sportu tu nigdy nie polegal i nigdy nie bedzie polegal na zabijaniu zwierzyny. Dobra bo krecimy sie wkolo Bedzie kiedys okazja moze pogadac na jakims spocie przy piffku na ten temat....bo to nie miejsce i czas. Czasami po prostu teoria sie mija z praktyka...jak w kawale ponizej:Jasiu sie pyta taty:- Tato co to oznacza w teorii i w praktyce?- Jasiu zaraz wytłumaczę Ci to. Spytaj sie mamy czy dałaby murzynowi za 2000$.Jasiu podchodzi do mamy i pyta sie:- Mamo dałabyś murzynowi za 2000$?- No wiesz synku. Meble by sie przydały, a pensja mała. Dałabym ten jeden raz.Jasiu idzie do taty mówi, że mama by dała.- Jasiu teraz idź do siostry i spytaj sie o to samo.Jasiu podchodzi do siostry i pyta sie.- Siostra dałabyś murzynowi za 2000$?- Pewnie że tak. Miałabym na kosmetyki, imprezy i ciuchy.Jasiu idzie do taty i mówi, że siostra dałaby.- Teraz Jasiu idź do dziadka i spytaj sie o to samo.Jasio idzie i pyta sie.- Dziadku dałbyś murzynowi za 2000$?- Dałbym, bo wiesz emerytura mała, a na starość coś bym sobie kupił.Jasio poszedł i powiedział, że dziadek by dał.Tata mówi:- Widzisz synku teoretycznie mielibyśmy 6000$ w kieszeni.Ale w praktyce mamy dwie ku**y i pedała w rodzinie!szerokości _/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jak dla mnie to strzelając do zwierząt w celu ... to jesteś zwykly frajer i to co najgorsze, weź w łape kose i wtedy spróbuj zwierza dorwać, a nie flinte w łape i spust nacisnąć to każdy frajer potrafi,ale ty to wiesz lepiej ze eko strzelanki sa oki do staruchów na ulicy postrzelaj bedzie ci ZUS wdzieczny za to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motocykl terenowy został przez to skonstruowany aby nim jeździć w terenie bardzo mało jest miejsc w naszym pięknym kraju co by crosy lub endurasi mieli sobie legalnie pośmigać.Tak samo jest np. ze ścigadłlami jakby był jakiś tor na śląsku (ala poznań ) to możliwości swojej maszyny sprawdzał bym na torze, a nie! na dwupasmówkach czy autostradach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sorki, ale akurat my tu (na Śląsku) mamy pole, a w zasadzie hałdy, do popisu. Kilometr ode mnie jest hałda, na której chopcy quadami jeżdżą, motocyklami terenowymi w ogólności i na BMX/Dualach. Kilometr ode mnie w drugą stronę - hołda. Jadę w teren służbowo - hołdy mijam. Naprawdę tego sporo. Miejsca w pytę na hałdach i nikt się o to nie obrazi. Na niektórych widać ślady crossowania/quadowania. Ale są tacy, co wolą las orać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.