Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ale Ci Inwalidzi Maja Fajne Sprzety !


pyk

Rekomendowane odpowiedzi

nie popieram takiego parkowania ale z drugiej strony trzeba przyznać że trochę przesadzają z tą intensywnością miejsc dla inwalidów. W ich rozumieniu na każdy rząd samochodów na parkingu ok 10 - 15 aut przypada jeden inwalida? czy aby na prawde mamy 7-10% społeczeństwa niepełnosprawnego?A co powiecie na to:post-4940-1268862832.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdziwił byś się ilu jest inwalidów fakt nie wszyscy się autami poruszają Miejsc tyle potrzeba bo zawsze się trafi debil który zajmie takie miejsce Poza tym tam gdzie potrzeba takich miejsc to ich jest jak na lekarstwo PS należy sobie życzyć żeby nigdy nie musiec korzystać w takich miejsc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by wygladal ten merol jak by go zablokowali parkujac blisko niego, szybko by sie nauczyl jak sie parkuje.Ja mam w rodzinie inwalide z jakas zadka choroba i panstwo nie przydzielilo jej renty wiec dostaje rente z jakiejs fundajcji i ma zwrot 80% za wszystkie sprzety potrzebne do zycia( auto, pralki , komputery itd) ale wierzcie mi nie chcialbym sie zamienic i miejsc parkingowych tez nie zaluje tym bardziej ze motocykl stawiam wszedzie tylko nie na parkingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że stawianie pojazdów na miejscach dla osób niepełnosprawnych za szczyt głupoty i chamstwa. Przykro patrzeć, że stają na nich bardzo często najlepsze fury na parkingu, a wysiadają z nich wyczesani macho, fajne butki, koszula rozpięta, okulary przeciwsłoneczne, albo kobiety po solarium, wymalowane i przyciągające wzrok facetów. Ja sam, jak widzę, że ktoś wjeżdża na miejsce dla inwalidów, to zwracam uwagę. Polacy są potwornie nietolerancyjnym narodem i w większości myślą tylko o sobie. Problem w tym, że osoba na wózku często musi przejechać pół parkingu przy jakimś centrum handlowym, zamiast mieć blisko. Uważam również, że Państwo powinno pomagać takim ludziom i niech Wam nie będzie żal tych 50 czy 80% dopłaty do sprzętów. Zdrowe nogi, wzrok, umysł, ręce czy cokolwiek innego, a najlepiej wszystko jest o wiele bardziej cenne niż te kilka czy nawet kilkanaście tysięcy. Wolę jeździć 20 letnim strupem, a być zdrowy, niż nówką furą, a np. jeździć na wózku. Niestety jak człowiek jest zdrowy, to nie docenia tego, bo to dla niego normalne. Niepełnosprawni mają niestety inną "normalność" i trzeba im pomagać.Ot moje zdanie w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam kobitkę, która miała męża inwalidę ( na tyle sprawny, że mógł jeżdzić oznakowanym samochodem - nalepki na szybach i zaświadczenie na desce rozdzielczej). Niestety chłopu sie zmarło rok temu, ale nalepki i zaświadczenie pozostały - z czego kobitka w dalszym ciągu skwapliwie korzysta !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

giemul wedłóg przepisów naklejke choćbys na czolo sobie nakleił to to Cie jeszcze do niczego nie uprawnia musisz miec karte parkingowa inaczej wystarczy na pały dac znac i kazdy mimo ze ma naklejke dostanie działe Karte parkingową wydaje urzad miasta lub powiatu po złozeniu wniosku i dołaczeniu opinni lekarskiejwiem bo sam mam ta karte choc staram sie nie kożystac no chyba ze kregosłup mi tak npiernicza ze sie nie da strzymac ewentualnie pod marketem jak nie ma nic blizej zeby zakupów nie tachac ale to ostatecznośc sa bardziej potrzebujacy (w koncu mam 2 nogi 2 rece i chodzić potrafie )a co do mietka to fajnie zaparkował ja tez o tym myslalem zeby zaparkowac tak pod moim byłym wydziałem bo był tam parking skośny ale ciule tak sobie stawali ze zamiast wejsc 60 aut (tyle ile miejsc) to jedni w jedna strone inni w 2 inni prostopadle i wychodzilo na jakies 20 tez myslalem zeby tak zaczac stawiac skoro innym wszystko jedno co ja sie bede

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.