Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Xenony Zestawy Xenonowe ! Zadbaj O Bezpieczenstwo!


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 160
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Napiecie sie dzieli na dwa odbiorniki. Nie myślisz, że podłączając dwie przetwornice równolegle trochę za bardzo obciążysz instalacje? Dlatego pytałem też o bezpieczniki.Elektrykiem/elektronikiem jestes? Takim problemem było napisać o co ci biega czy musiałeś sie czepiać od razu? Widać, że zima ci szkodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz o tym ze dwie zarowki ok 60W pobieraja ok 8-10 A ?Dwie przetwornice podlaczone rownolegle beda pobieraly 4-5 A. Co wiec bardziej obciaza instalacje ?Pomijam juz fakt ze przetwornice podlaczone szeregowo po prostu nie beda dzialac. Btw. Dalej twierdzisz ze najlepiej je podlaczyc szeregowo? ;)wiem ze sie czepiam o slowa ale proboje Ci uswiadomic ze mowisz o czym innym a myslisz o czym innym. I komu tu zima szkodzi? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja gdziekolwiek napisałem, że lepiej jest podłączyć szeregowo? Cały czas twierdzę, że lepiej jest podłączyć równolegle. Z tym, że zdarzyło mi się kiedyś, że przy równoległym podłączeniu lamp druga nie świeciła. Nie jestem elektrykiem więc do końca nie wiem dlaczego, ale też nie jestem zupełną lamą w tym temacie. Robiłem właśnie takie przeróbki już kilka razy. Starałem się pomóc. Tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh jak to dobrze ze nie jestem elektrykiem Nie wiem jakie tam są żarówki (h4, h1 czy h7) i będę wiedział w poniedziałek. Mijania świeci cały czas prawe oko, przy zapalaniu się długich włącza się lewe. Ja będę chciał ustawić tak, żeby świeciły się oba na raz przy mijania i oba naraz z przy długich.Co do oślepiania to wszystko zależy jak się ustawi. Znajomi mieli tak ustawione, że raziło na maxa, a inni mieli idealnie. CO by nie było xenony świecą tak, że zdecydowanie lepiej poprawia to bezpieczeństwo na drodze i zdecydowanie lepiej oświetla w ciemnościach.Teoretycznie policjanci już teraz mogli mi się dowalić do oświetlenia w gixie, bo świeciło po amerykansku czyli na całą szerokość drogi i przy długich na maxa oślepiało pojazdy z naprzeciwka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno jakies przeslony mozna załozyć itp.. zreszta nie wiem.. w poniedzialek będę wiedział jakie tam w ogole są żarówki.Co do świecenia dwóch na raz to kilka osób już widziałem z tego typu rozwiązaniem i zdecydowanie lepiej to wyglądało niż oryginał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taz jak tak bardzo chcesz ksenony to przysłony itp włoz miedzy bajki i sproboj skombinowac soczewki Widzialem iedys takie sojedyncze zestawy pod ksenon montowane w reflektorze tylko nie za ladnie to wygladalo ale dzieki soczewka naprawde wykorzystasz dobrze ksenonowy zarnik i poprawa bede naprawde znaczna wtedy nawet na drogowe nie musi byc juz ksenon wystarczy na mijania w mazdzie 323F tak mialem tylko ze tam seryjnie byly soczewki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tazzman co do tych wszystkich przesłon, zasłon, rozbłyślnikówi i kij wie o czym jeszcze tutaj piszą, jest dość prosty sposób żeby to sprawdzić. Pod jednym warunkiem, jeżeli obie żarówki są tego samego typu np H4 po lewej i prawej, i jeżeli na obie idą takie same wtyczki(a jeżeli są takie same żarówki to wtyczki na 99% też)Stawiasz motocykl na równym w odległości kilku metrów od ściany i zapalasz mijania świeci ci jeden prawy reflektor. Przyglądasz się dokładnie gdzie biegnie granica światło cienia i zapamiętujesz ją(możesz ją również zaznaczyć na ścianie np kredą) wyłączasz światła, ściągasz wtyczkę z lewego reflektora(niech sobie wisi gdzieś z boku) i zakładasz na lewą żarówkę wtyczkę z prawej, zapalasz światła, jeżeli linie światłocienia pokrywają się albo da się je ustawić tak żeby się pokrywały(ustawiasz lewą względem prawej a nie na odwrót bo to prawa jest macierzystym światłem mijania) to wszystko jest przystosowane pod światła mijania w obu reflektorach to samo robisz analogicznie dla świateł drogowych tylko w drugą stronę wtyczka z lewego na prawy reflektor.Jeżeli nie ma żadnych różnic w liniach światło cienia to nie ma najmniejszego problemu żeby to tak podłączyć i poprawnie wyregulować. Podłączenie też jest bajecznie proste i nie potrzeba to tego elektryka. Nie widziałem tego ale przypuszczam że jest podobnie jak w R6 tam mijania świeci jeden reflektor a drogowe oba i wystarczyło jedynie podciągnąć mijania do drugiej wtyczki bo nie było(dochodziły jedynie drogowe)nie chce sie madrowac ale z tego co ja wiem to takie mamy prawo i oba jednoczesnie swiecic nie moga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kal Ci wibracja siadaja na lampke to cos z mocowaniem sprawdz sobie raczej z zarnikami nie ma probleow pozatym zawsze mozna wymienic na renomowanej firmy, ale musisz zwracac uwage jak jest wykonana przetwornica to jak sie popsuje to praktycznie cena nowego zestawuNo i pamietaj ze zarnik ma znacznie wyzsza temperature niz zarowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kal Ci wibracja siadaja na lampke to cos z mocowaniem sprawdz sobie raczej z zarnikami nie ma probleow pozatym zawsze mozna wymienic na renomowanej firmy, ale musisz zwracac uwage jak jest wykonana przetwornica to jak sie popsuje to praktycznie cena nowego zestawuNo i pamietaj ze zarnik ma znacznie wyzsza temperature niz zarowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ksenony roznie wygladaja i roznie swieca.Ostatnio zakladalem do iksa i do zigzaka i w obu wyglada zajebiscie z tym ze w zigzaku biksenon. Temperatury radze jak najmniejsze bo prawde mowiac czesc swiatla przy palnikach 8K juz znika wiec jak sie chce ladnie wygladac i byc widocznym to najlepiej wziasc 6K to taki kompromis. Natomiast jak komus na prawde zalezy na dobrym oswietleniu drogi w nocy i tylko na tym to najlepiej kupic palniki 4300. Nie wiele roznia sie od zwyklego swiatla kolorem(wlasciwie to wcale), natomiast idealnie oswietlaja.PS. Adi... ostatnio w mikolowie mowiles ze ladnie swieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.