Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Xenony Zestawy Xenonowe ! Zadbaj O Bezpieczenstwo!


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 160
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

czyli trochę źle zrozumiałem ta różnice między 4300K a 6000K, ale dzięki za "rozjaśnienie" już na stałe tematu w tej kwestii :D

nie ma sprawy , denerwuje mnie tylko opinia ludzi, którzy nie mają z tym nic wspólnego a wypowiadają się jakie to jest zło a kierowcy to szatany :)

Za moich czasów policja piętnowała kierowców montujących trzecie światło stopu a dzisiaj wszystkie samochody je mają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem dużo przygód z samochodami wyposażonymi w ksenon, zarówno oryginalne jak i dokładane. I jedno oślepiało, akurat na oryginale (audi a6), auto było po lekkim spotkaniu z jelonkiem i mechanizm samopoziomujący się połamał. Efekt był taki że na dziurach/koleinach/wybojach - czymkolwiek (nawet mocniejszym hamowaniu) światło skakało, a w seicento pożyczonym na tydzień z takim wynalazkiem nikogo nie oślepiłem, więc jak już ktoś napisał wcześniej wszystko zależy od wielu czynników. De facto co za różnica czy oślepi Cię nie wyregulowany (bądź połamany na zawiasach) ksenon czy zwyczajne źle wyregulowane, jak ktoś nie dba to efekt taki sam. A dam sobie rękę obciąć, że na drogach więcej puszek po strzałach jeździ świecąc w niebo niż źle wyregulowanych ksenonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiecie, że układ samopoziomujący w samochodach nie działa w sposób liniowy i nie obniża się na dołach i nie stabilizuje świateł przy bujaniu samochodu. Od działa w taki sposób, że czujniki co jakiś czas sprawdza poziom samochodu i reguluje snop światła ale nie w trakcie jazdy. Zasada ta jest podobna do ręcznego korektora ustawienia świateł. Nie ma najmniejszej szansy aby na naszych dziurawych drogach bujające się najnowsze audi czy bmw nie oślepiło, wyobraźcie sobie samochód dojeżdżający do wierzchołka wzniesienia - oznaczałoby to, że jego światła musiałyby świecić zaraz pod samochód. :blink:Dodatkowo warto wspomnieć w samochodach o sprawnych amortyzatorach - bujający sie samochód posiadający zużyte amortyzatory będzie oślepiał nawet pomimo wszystkich systemów poziomowania i spryskiwaczy.

Warto wspomnieć też o spryskiwaczu jako kolejny dziwny wymysł ustawodawców - spryskiwacz nie zapewni dokładnego oczyszczenia reflektora z zaschniętych much i owadów a w czasie zimowym najczęściej powoduje powstanie kryształków lodu na reflektorach, które rozpraszają snop światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dalej będę utrzymywał,że chińskie instalacje wyładowcze oślepiaja kierowców z naprzeciwka,gdyż mając je w swojej puszce nie dało się odpowiednio wyregulować lampy tak,by światło nie strzelało w koło niczym latarka na głowie grotołaza.Miałem porównanie na tej tablicy,którą mają na diagnostyce do ustawiania świateł.przy zwykłej żarówce widmo układało się według wyznaczonego wskaźnika,przy HID,ach nie było mowy o jakimkolwiek ustawieniu wg wyżej wymienionego wskaźnika i to samo tyczy się żarówek (w przypadku mojego auta H7) za 3,50 z alledrogo,wbrew pozorom nie jest to jedynie kwestia odpowiedniego ustawienia lustra,ale także konstrukcji żarówki.W Zabrzu przez pewien czas była niezła łapanka na takich jak ja użytkowników owych udogodnień dla kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś jeszcze miał wątpliwości co do tego czy te 35W nie wydziela dużo ciepła to polecam tematyczne forum, łącznie ze zdjęciem odbłyśnika.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic483504-390.html

http://www.auto-electronic.net/xenonprojector/Danaged-E46-ZKW-Bi-xenon-projector-Reflect-Bowl.jpg

Homologacja nie jest naszym wrogiem jakby jej nie było to na drogach byłoby jak w "Mad Max".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbaczamy od tematu mojego pytania, ale odpowiem. Poszukałem dokładniej i znalazłem pierwotne miejsce gdzie to zdjęcie przez Ciebie było zamieszczone, mianowicie forum użytkowników BMW. Ciekawostka po przeczytaniu oryginalnego tematu, odbłyśnik na zdjęciu pochodzi z modelu gdzie FABRYCZNIE były zamontowane ksenony, koleś wymienił jedną żarówkę zużytą i tylko w jednej lampie mu się to stało. Nie napisał czy w tej pierwszej czy wymienionej, ale nasuwa się jeszcze jeden ważny element. Mianowicie żarnik żarnikowi nie równy. Obrazowo - czym się różni kiełbasa za 30zł/ a 10zł/kg? wiadomo, że ta druga ma śladowe ilości mięsa :) z żarnikami sprowadzanymi jest tak samo, importer zamawia w fabryce w Chinach skład % żarnika. Jak w każdym aspekcie życia, tańszy produkt z czegoś wynika, a oszczędność nie zawsze wychodzi na dobre.

Wracając do tematu zdjęcia, pierwszą nasuwającą się myślą po obejrzeniu go jest - "czemu ktoś w POLSCE, na POLSKIM forum, dla POLSKICH użytkowników podpisuje zdjęcie po ANGIELSKU?" - odpowiedź sama się nasuwa, zdjęcie może i autentyczne ale krążące w sieci na zasadzie - bo mój kuzyn ma kolegę co ma kolegę który mieszka za granicą i on ma kolegę, któremu się takie coś przytrafiło.

Ciekawostka jest także to, że wyszukując po forach danego zdjęcia, natrafiłem na forum użytkowników Toyoty Avensis i drugie Fordów Mondeo, na których był poruszany dokładnie ten sam temat i okoliczności co na forum Bmw, czyli wypalone odbłyśniki przy FABRYCZNEJ instalacji samochodów w światła ksenonowe. Wada materiału? Zła jakość żarnika? Obojętne, skoro w oryginalnej instalacji ma też miejsce to zjawisko to może trzeba zakazać całkowicie używania jakichkolwiek żarników ksenonowych?

Wiadomo, że są przeciwnicy jak i zwolennicy świateł ksenonowych, a każdy ma swoje argumenty przemawiające do niego. Dlatego początkowo pytałem o "przygody" z niebieskimi bądź diagnostami przy zainstalowanej takiej instalacji.

Przytaczanie zdjęć gdzieś znalezionych jest bez celowe, gdyż każdy może wyszukać setki zdjęć z wypalonymi odbłyśnikami jak każdy może zrobić zdjęcia swoich instalacji w puszkach gdzie od paru lat nic się nie dzieję (na już miałbym ok 20 znajomych z bliskiego kręgu). Więc jak ktoś chce się wymieniać argumentami, proponuje te z własnego doświadczenia, a i wtedy dochodzą czynniki typu, czy aby na pewno żarnik został prawidłowo włożony, czy nie dotykał odbłyśnika, bądź krzywo wsadzony w konsekwencji oślepia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie jest z elektrody - nie mój post ich autentyczność można podważać jak i popierać raz rzucone w sieć krąży. Poprostu nie miałem swoich fotek gdzie kumpel zamontował do samochodu, sytuacja wyglądała podobnie z tym, że klosze dostały plam. Odbłyśniki się wypalają nawet oryginałach to prawda bo sam tak miałem w E-klasie, ale auto już miało swoje lata a kumpel przejeździł niecały rok. Co do policji to możesz jeździć, ale czasem mieć pecha i nawet homologacje lightbarów i kierunków Ci sprawdzą. Akurat sam tak miałem, no co najwyżej 200zł 0pkt i dowód zabiorą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi, że na forum bmw było dużo wcześniej niż na elektrodzie.

Widziałem dziś wyniki wymuszenia puszkarza na motocykliście w Zabrzu, na drodze gdzie raz w tygodniu ma miejsce takie zdarzenie. Więc może i warto zebrać i to nie raz 200zł mandatu a być bardziej widocznym na puszkarzy, którzy z daleka widząc normalne światło myślą, że to jakiś chiński skuter sobie daleko pomalutku jedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i warto zebrać i to nie raz 200zł mandatu a być bardziej widocznym na puszkarzy, którzy z daleka widząc normalne światło myślą, że to jakiś chiński skuter sobie daleko pomalutku jedzie.

Dostaniesz 50,- mandatu i zabiorą Ci dowód,robisz przegląd za 20,- i jedziesz dalej,haha.Fakt też już byłem postrzegany jak kierowca skuterka,bo nie raz miałem zajeżdżaną drogę.Jedna Pani,to nawet nie spojrzała w moją stronę powolutku skręcając w lewo na skrzyżowaniu tuż przede mną.Niestety trzeba mieć oczy w dupie i uważać co się w koło dzieje.Takie gadżety mogą nam pomóc w niewielkim stopniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja też !!! Zatrzymały mnie kiedyś pały i zapytały czy mam załączone długie, odpowiedziałem że tak żeby lepiej było mnie widać i żadnego mandatu nie dostałem, a nawet nie usłyszałem że mam je wyłączyć.Zakładał ktoś może ksenony do TDM-y?

Ja każdemu pseudo ksenon odradzam. Sprawa jest prosta, nie da się jej dobrze ustawić kąta padania światła bo odbłyśnik nie jest przystosowany do palników. Widziałem kilka takich przeróbek, w wielu przypadkach światło jest niejednolite, podjeżdzasz pod ścianę a światło świeci gdzie chce, nie ma charakterystycznej kreski z kątem rozwartym tylko jakiej plamy potem to wali po oczach jadącego z przeciwka. Jedynie lampy soczewkowe jeszcze względnie wypadają. Ksenon potrzebuje znacznie więcej prądu co za tym idzie wydziela więcej ciepła, po dłuższym czasie odbłyśnik matowieje a klosze z tworzywa sztucznego dostają przebarwień od gorąca. Lepiej zastosować żarówki o większej wydajności np. 50% czy 100%, różnica na korzyść. Zgodzę się, że ksenon daje więcej światła, tylko pytanie gdzie? Bo jest to wymuszone i nie zawsze na pas jezdni oraz pobocze.

Hanssx: montowałem i polecam tym bardziej, że tdm na zwykłych żarówkach nie grzeszy dobrym oświetlaniem drogi.

the-man: nie zgodzę się zupełnie. Na potwierdzenie moich słów załączam zdjęcie z mojego zaxenonowanego moto. Jak widać wszystko jest OK. Do tej pory nik nie zwrócił mi uwagi, ani policja, ani diagnosta.

Różnica w widoczności ogromna i nie wróciłbym już do oświetlenia tradycyjnymi żarówkami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

odgrzebie temat.

czy negatywny pływ na żarnik przetwornice ma uklad swiatel ktory zapala sie po przekreceniu kluczyka?

tzn swiatła juz sa bez wlaczonego silnika.

a jesli tak to czy w uklad taki wystarczy podłączyć tzw "automatyczny włącznik świateł" ktory załacza swiatła dopiero przy odpowiednim ładowaniu z alternatora/regulatora (tj ok 14V) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dodatkowo wyłączają się podczas rozruchu, ale na razie spoko. Nie zamierzam niczego dokładać. Dziś jechałem po zmroku do Chudowa i puszka mi puściła flesza (pierwszy raz mnie to spotkało) więc coś na rzeczy jest z tym oślepianiem, ale bez przesady. Poza tym mam H4, co eksponuje problem. Misie mnie zatrzymały 5 minut po zamontowaniu (wyjechałem sprawdzić, czy fajnie działa i ustawienie), ale tylko pompowałem alkomata. Nie zwrócili uwagi nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

to teraz ja troche tu odkopie :P

Chciałbym zamontować hid-a do GSXRa 750 rocznik 2010,

i tak się zastanawiam czy montować na swiatła mijania i drogowe?

A poza tym chciałbym się dowiedzieć czy ktoś ma może jakiś sprawdzony zestaw godny polecenia, bo co prawda na allegro jest ich sporo ale martwi mnie mozliwość nabycia jakiegoś g**na made in china które za moment szlak trafi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mijania to nie ma problemu. Wydaje mi się, że kłopot pojawia się w kwesti xenonów na światło drogowe. Żarnik potrzebuje kilku chwil aby się rozgrzać i świecić pełnym światłem (przy drogoych można nie mieć okazji sie doczekać - mrugnięcie)

Kłopot znika jeśli masz bi-xenony. Jakie tam masz rozwiązanie (dwa światła/jedno) soczewka czy bez... to chyba dosyć istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na drogowe sie xenon nie nadaje, chwilę trzeba poczekać az sie nagrzeje, na mijania polecam.

barwe najlepiej biała czyli 4000-5000K, potem juz sa niebieskie i fioletowe.

do jakiej ceny szukasz xenonu, najtansze to made in china, ale działają i nie ma z nimi problemu.

szukaj jak najmniejszych przetwornic (slim)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet....

Powiem tak, nie chce wydać nie wiadomo jakich pieniędzy, natomiast ważne dla mnie jest żeby to była rzecz trwała i niezawodna.

Wiem że na rynku jest masa chińszczyzny, w której na przemian będę wymieniał raz przetwornice, a raz palniki. Może być coś trochę droższe, jeśli faktycznie jest lepsze, dlatego chciałbym się poradzić, może ktoś ma jakiś zestaw sprawdzony najlepiej właśnie z przetwornicą typu slim który może śmiało polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko dodam,że w aucie miałem HIDa na drogowych i jak migałem,to najpierw był błysk,potem przygasał i się rozgrzewał,po czym świecił pełną mocą.Jeśli chodzi o samo mignięcie,to będzie widoczne,ale są sytuacje na drodze,kiedy szybko potrzebujesz doświetlić drogę,a tu musisz czekać aż się żarnik nagrzeje,w motocyklu latasz z większymi prędkościami,więc tym bardziej nie nadaje się na długie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem nad ksenonem ,ale zrezygnowałem i tak policja jest na nas negatywnie nastawiona i patrzą tylko jak nas udu.... szkoda zachodu i tych problemów zainwestowałem w żarówke imitującą światło ksenonu głupi się nie skapnie ,a mądry nie będzie więdział o co chodzi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc szkoda mi teraz było kasy na jakieś philipsy blue coś tam ,bo są bardzo drogię kupiłem żarówke za jakieś 20zł nie pamiętam marki ale napis był Ksenon efekt ważne jest to ,żeby ta szklana bombka była jak najbardziej niebieska to będzię światło świecić jak Ksenon jak nie powiem że to żarówka to wszyscy myślą ,że latam na Ksenonie :) Tani i legalny sposób przy podobnych efektach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc szkoda mi teraz było kasy na jakieś philipsy blue coś tam ,bo są bardzo drogię kupiłem żarówke za jakieś 20zł nie pamiętam marki ale napis był Ksenon efekt ważne jest to ,żeby ta szklana bombka była jak najbardziej niebieska to będzię światło świecić jak Ksenon jak nie powiem że to żarówka to wszyscy myślą ,że latam na Ksenonie :) Tani i legalny sposób przy podobnych efektach :P

No ok, ale gliniarz i tak cię zatrzyma żeby sprawdzić czy to ksenon, więc skoro już ryzykować.... Dla mnie to jak "wyrób czekoladopodobny" niby taki sam,

ale jak mam się już upaprać to wole prawdziwą czekoladą :)

A tak poważnie to po prostu masz kolorek w lampie, a światło jak żwykłe H

ja tylko dodam,że w aucie miałem HIDa na drogowych i jak migałem,to najpierw był błysk,potem przygasał i się rozgrzewał,po czym świecił pełną mocą.Jeśli chodzi o samo mignięcie,to będzie widoczne,ale są sytuacje na drodze,kiedy szybko potrzebujesz doświetlić drogę,a tu musisz czekać aż się żarnik nagrzeje,w motocyklu latasz z większymi prędkościami,więc tym bardziej nie nadaje się na długie

No w sumie to racja, czyli na drogowe lepiej dobre żarówy, z drógiej strony zbyt wiele się na nich nie jeżdzi.

No ok, a jeżeli chodzi o światła mijania, to zna ktoś jakąś dobrą markę którą warto polecić?? Mowie o xenonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.