Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Xenony Zestawy Xenonowe ! Zadbaj O Bezpieczenstwo!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! Zaczyna się kolejny sezon motocyklowy. Wielu z was kończy lub już skończyło przygotowania do jazdy. Warto również pomyśleć o własnym bezpieczeństwie! Jako firma zajmująca się sprzedażą oświetlenia samochodowego mogę zaproponować profesjonalne zestawy xenonowe do motocykli jak i do samochodów – bez przerabiania instalacji elektrycznej! Dopasowujemy żarnik pod każdą podstawę żarówki – h1, h3, h4, h4-2, h7, h8, h9, h11 i wiele innych. O zaletach korzystania z tego typu oświetlania chyba nie trzeba wspominac  Odpowiem na każde pytanie – 505 10 88 20, [email protected] Pozdrawiam serdecznie! Pawel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 160
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam ponownie.Na naszych zestawach jezdzi coraz wiecej ludzi. Odnosnie spryskiwaczy i ukladu samopoziomujacego: W samochodzie ktory zjechal z tasmy produkcyjnej z xenonami musza byc zastosowane spryskiwacze jak i ww uklad. Nie ma nic w przepisach o dokladaniu xenonow do samochodow uzywanych - tzw luka w prawie. Wielu policjantow na tym jezdzi i sami uwazaja ze jest to bezpieczniejsze dla wszystkich - POD WARUNKIEM ŻE ZESTAW JEST ODPOWIEDNIO ZAMONTOWANY I USTAWIONY! Jedyny problem polega na tym, ze na nie wszystkich reflektorach jest homologacja na xenony: DC, DR lub DC/R. Ja osobiscie wiele razy mialem kontrole, policjanci wspominali o xenonach, ale na oko nie sa w stanie sprawdzic czy raczej udowodnic ze to sa xenony. Jesli dasz sobie zabrac dowod - zabiora ci za pekniety kolpak. Podobnie sprawa wygladala niegdys z przyciemnianymi szybami, dopiero gdy dostali mierniki do sprawdzania przejrzystosci szyb - mogli cokolwiek dzialac z dowodami. Prosze o kontakt telefoniczny w razie problemow. Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EEEE chłopaki czepiacie się trochę.A co z tymi co jeżdża na długich, żeby być lepiej widocznym...Co z tłumikami nie spełniającymi norm głośności...Co z oponami nie przeznaczonymi na drogi publiczne...Co z mikro kierunkowskazami ledowymi bez homologacji...Sam założyłem niedawno i jakoś nie zauważyłem, że oślepiam innych (żadnego mrugania z naprzeciwka), zauważyłem natomiast, że jestem szybciej dostrzegany i zjeżdżają z drogi...W imię tego jestem gotów zaryzykować zabranie dowodu rejestracyjnego, zwłasza że przywrócenie do stanu fabrycznego to jak zwykła wymiana żarówki.A patrole z suszarką też juz mijałem i nie zwróciły nawet na mnie uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie najmądrzejsi sie odezwali jako pierwsi. jak zawsze.kolega z niemców to moze mało zorientowany bo maja proste drogi ale kolega Buba chyba nie widzial samochodu z systemem samopoziomowania na polskiej drodze. oslepia bardziej niz bez bo głupieje na takich podskokach. to po pierwsze. po drugie do motocykli nie ma obowiazku montowania spryskiwacza. BMW montuje xsenony i zadnego spryskiwacza nie ma a chyba nie powiecie ze fabryka wypiscila cos łamiąc prawo??kolejna sprawa jak sie nie znacie i nei widzieliscie jak działa taki zestaw to sie nie odzywajcie. przy normalnym reflektorze z gladkim szkłem nie ma zadnego problemu z oslepianiem. nie występuje. problem jest ze starymi lampami ze szkłem perforowanym. tak wiec xeny jak najbardziej tak. sam sobie założe ale musze miec na to czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie najmądrzejsi sie odezwali jako pierwsi. jak zawsze.kolega z niemców to moze mało zorientowany bo maja proste drogi ale kolega Buba chyba nie widzial samochodu z systemem samopoziomowania na polskiej drodze. oslepia bardziej niz bez bo głupieje na takich podskokach. to po pierwsze. po drugie do motocykli nie ma obowiazku montowania spryskiwacza. BMW montuje xsenony i zadnego spryskiwacza nie ma a chyba nie powiecie ze fabryka wypiscila cos łamiąc prawo??kolejna sprawa jak sie nie znacie i nei widzieliscie jak działa taki zestaw to sie nie odzywajcie. przy normalnym reflektorze z gladkim szkłem nie ma zadnego problemu z oslepianiem. nie występuje. problem jest ze starymi lampami ze szkłem perforowanym. tak wiec xeny jak najbardziej tak. sam sobie założe ale musze miec na to czas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są złe, chociaż nie jedna R6 czy kawa czy inna padlina mnie tym oślepiła ( jak jechałem puszką ofkorz). A czy ktoś się z takim zestawem wybrał na wyprawę, np. do niemcowni ?! I np. z przelotowym wydechem ? Ciekaw jestem efektów kontroli drogowej. A jeśli komuś zabrano już dowód rejestracyjny ( znam przypadki odnośnie samochodów ), to czy owa osoba pochwali się tym na forum ? Raczej nie - zdemontuje to i więcej nie założy, a potem sprzeda na allegro ze stwierdzeniem że kupiła sobie lepsze, albo że nie pasują... Do sv tego nie założę, a bo i po co skoro świetnie świeci, lecz do mojej starszej 650tki chyba bym się pokusił ( jest tam soczewka), ale tylko i wyłącznie do latania w Polsce, bo w niemczech mnie mają na pierwszej tankszteli za wydech i za światła. A jakby sie w polsce doczepili to bym to sprzedał i miał spokój...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w puszcze xenony zamontowane i nie oślepiam nikogo (wiem, bo często miałem okazję spytać się przez CB). Po prostu jak w każdej lampie trzeba ją dobrze ustawić i tyle, no może na xenonie dać sobie troche ją niżej. A co do bezpieczeństwa takich systemów, to nie podlega dyskusji, szczególnie jak jest nie oświetlona droga, z daleka odbijają się znaki, odblaski i oczy wszelakich stworzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ciekawe ze jest luka ja o tym nic nie slyszalem z tego co wiem xenon musi miec samopoziomowanie i spryskiwacz, luka polega chyba na tym ze pierwsze auta na xenonach tego nie posiadaly ale maja z kolei klosze dostosowane pod tego typu instalacje ja o zadnych lukach nic nie slyszalem. Czy slepi pojecie wzgledne jezeli sa odpowiedno ustawione to wydaje mi sie ze nie slepia co innego jak kupi sie made in china HID-y za 150 zl ktore maja krzywe zarniki i ni jak nie idzie ich ustawic ja wlasnie takie kiedys mialem co 2 auto w nocy walilo mi dlugimi po oczach wiec wnioskuje ze musialo slepic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, ze nie orietuje sie w przepisach dopuszczenia do ruchu drogowego w PL, jednak jest jedno ale. ze wzgledu na EU i homologacje EU ktore maja pokazdy od r. X to nie ma w tym zadnej luki prawnej gdyz obowiazuje prawo europejskie ktore jest JEDNOZNACZNE dla KAZDEGO kraju EU.Zasada jest prosta na xenony musi byc to co sam podales, nie ma nie mozna zakladac. To, ze Policja nie jest obeznana w temacie, to nie znaczy, ze mozna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.