Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Pomoc Przed Egzaminem


Kysiu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Więc jak ktoś zbiera całe życie na moto iw końcu go kupuje to oznacza, że s*a pieniędzmi ? Może bierze to na kredyt i wcale nie jest taka zamożna.Nie rozumiem czasem tej mentalności , jak ktoś ma coś drogiego to na pewno jest bogaty. Jak mielibyście wybór, pożyczyć moto od znajomego czy iść i widać kase na 4h jazdy żeby poćwiczyć to na pewno każdy poleciałby i wydał 400zł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jak ktoś zbiera całe życie na moto iw końcu go kupuje to oznacza, że s*a pieniędzmi ? Może bierze to na kredyt i wcale nie jest taka zamożna.Nie rozumiem czasem tej mentalności , jak ktoś ma coś drogiego to na pewno jest bogaty. Jak mielibyście wybór, pożyczyć moto od znajomego czy iść i widać kase na 4h jazdy żeby poćwiczyć to na pewno każdy poleciałby i wydał 400zł ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie?dlaczego wszyscy tylko krytykujecie a nie podacie rozsądnych argumentów.To nie jest pierwsze forum na który jestem ale pierwsze które jest w jakiś sposób ograniczone. fajnie, że chcecie się dopisać szkoda tylko ze zamiast podać za i przeciw to lecą tu słowa Kur.. i takie pojazdy.Przecież skąd wiecie jaka jestem dlaczego chce zrobić to w taki sposób a nie inny?Otwierając taki temat miałam nadzieje usłyszeć za i przeciw i dziękuje osobą które mi odpowiedziały a cała reszta powinna najpierw popatrzeć na siebie.Nie ma jak to miłe przyjecie nowej osoby na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Ci odpowiem używając argumentów:Po pierwsze najpierw lepiej nauczyć się jeździć na poważniejszym motocyklu, a potem kupować coś drogiego. Wsiąść i jechać to jeszcze żaden sukces. A w razie rozwalenia motocykla traci się od razu dużo kasy.Po drugie do nowego moto części są drogie i przeważnie brak jest używanych na rynku wtórnym przez co za połamaną głupią boczną owiewkę trzeba zapłacić 1500zł, a nie 150zł za używkę.Po trzecie koszta ubezpieczenia i części eksploatacyjnych też będą wyższePo czwarte sama piszesz, że nie masz nadmiaru kasy, a nowy motocykl kusi złodzieiMógł bym tak jeszcze wymieniać i wymieniać. Bo przeciw jest więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żali się, że została pojechana to odniosłem się do tego za co została pojechana.Poza tym jak to zawsze w takich sytuacjach bywa pojechały ją dziewczyny, a chłopcy jak to chłopcy zobaczą blond włoski i zaraz znajduje się rzesza obrońców chwalących każdy pomysł. Albo jesteśmy obiektywni albo się nie wypowiadamy wcale tak uważam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiecie jakie moto dziewczyna chce kupić z salonu. Przecież jest coś takiego jak KLX za 13 tyś albo d-tracker 125 za ok 14 tyś. Z autopsji wiem jak wygląda zakup motocykla będąc studentem i nie mając stałej pracy. Ja jak kupowałem pierwszego sprzęta to wydałem 10tyś na moto i ledwo starczało mi na paliwo na drogę powrotną ;). Tak więc nie gadajcie że 400zł a nówka z salonu bo są ludzi co moga sobie kupić od widzi mi się sprzęta z salonu a inni zbierają i oszczędzają. A po co pisać żeby kupiła tańszy? Każdy chce kupić swój wymarzony motocykl a nie tańszy, starszy i najczęściej brzydszy (myśląc kategorią kobiety ;p). Co do samego tematu to osobiście nie znam nikogo a sportem nawet ja nie zrobie egzaminacyjnej 8mki, ale powiem tyle. Moim zdaniem jak wykupisz 1-2h tuż przed samym egzaminem to w zupełności wystarczy. Po 15 min zaczniesz się nudzić na tych 8-mkach. Po godzinie będziesz chciała już schodzić na kolano ;). Pamietaj tylko żeby robić często przerwy w ćwiczeniach. Bo po kilku 8mkach będziesz robić je szybko i bezbłędnie. A chodzi o to żeby (tak jak na egzaminie) wjechać za pierwszym razem i powoli zrobić je bez wyjechania za linie. A to właśnie te pierwsze próby nie są udane więc ćwicz pod tym względem. Wcale nie trzeba 10 h przekonasz się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu, nie lepiej przeznaczyć pieniążki na jazdy doszkalające przed egzaminem z dobrym instruktorem, który Cie solidnie przygotuje do zdania prawka (chętnie Ci polecę gościa, który mnie uczył - zdałam prawko 4 lata temu za 1-wszym razem-jest z Gliwic), a potem kupić na początek jakiś używany starszy motocykl ?Nie wspomnę juz, że ciuchy i kask to też spory wydatek na początek, jeśli się takowych nie ma ?Jak nauczysz się śmigać, a nie tylko być "mistrzem prostej" to wtedy można pomyśleć nad salonowym moto za większą kasę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, że Agnich musisz się puknąć trochę mocniej ponoć pomaga na niektóre problemy ze wzrokiem. Jak ręką nie pomoże poproś Vacka żeby spróbował lewarkiem Skoro sama zacytowałaś w pełnej rozciągłości co napisała AsiA to znaczy, że chyba też się pod nią podpisałaś. Na to proponuję drugi raz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie przyznam ci rację, ale tylko w kwestii skopiowania przeze mnie całego posta...nie wywaliłam z niego części bo mi to umknęło...mea culpa (ja potrafię przyjąć krytykę na klatę, a nie jak niektórzy )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ Złociutki, ja wiedziałam, że chcesz mnie sprowokować...i dlatego nie dałam Ci tej satysfakcji...heh i to jest przejaw złośliwości...widzieć, jak ktoś kipi, że nie dostał riposty jakiej oczekiwał...a jak się dobralismy z Vackiem, możesz jego o to zapytać, chyba że się boisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.