Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Uwaga Na Stacje Bp !


paciej

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

[...]- Obok jest hotel, oddział PZU i inne biurowce. Ludzie przyjeżdżali do pracy i zostawiali auta na osiem godzin. Nie mieliśmy wyjścia, bo parkował u nas każdy kto chciał. Nasi klienci nie mieli miejsca. Nowe regulacje absolutnie nie są wymierzone przeciwko tym, którzy rzeczywiście korzystają ze stacji - zapewnia kierownik.[...]I tutaj się zgadzam z kierownikiem BP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest złodziejski proceder z tą firmą która blokouje koła. Mojemu kierownikowi 4 (a to 1200 zł) razy zablokowali pod jego domem i to bezprawnie. Teren przy jego kamienicy należał do urzędu miasta a teren obok do spółdzielni która taką umowę z tymi złodziejami podpisała. Sprawa poszła do prokuratury. Ze stacjami BP w katowicach to już wiem że tak robią, ale raczej w tygodniu, w weekendy raczej nie, byłem i pytałem bo musiałem zostawić autko na 2h. Jak mi kiedyś gamonie zablokują to zerwe te kłódki i będą szukać blokady w śmietniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha ... to ja mam ten sam problem blokują mi dojazd do garażu(prywatny) czyli muszę kupić sobie blokadę na koła i takiemu baranowi zakładać a jak wróci to powiem 300 zł a jak zadzwoni na policje to mi nic nie zrobią ? czyli super interes dziennie 300 zł mam. Ile taka blokada kosztuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerkam na zegarek, nasza rozmowa zajęła 15 minut. Uff, zmieściłam się w widełkach. Wchodzę do auta i... nie ruszę. Mój samochód ma założoną blokadę. Wracam na stację, tłumaczę, że nie przekroczyłam przecież ustalonego czasu. Pracownica stacji krzyczy do ochroniarza: - Pani jest z "Gazety", ściągnijcie blokadę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg poniższego artykułu zakładanie blokad przez inne służby niż policja i straż miejska jest bezprawne. http://www.hotelarze.pl/hot/drogi-wewnetrzne.phpa tutaj odpowiedni fragment dla leniwych bo cały tekst jest dość długi ;)W sytuacji, gdy kierujący zaparkował pojazd na drodze wewnętrznej nie leżącej w strefie zamieszkania, w taki sposób, że w znacznym stopniu utrudnia on ruch, czy wręcz go uniemożliwia lub zagraża bezpieczeństwu, właściciel drogi lub też podmiot działający w jego imieniu, w ramach dozwolonej samopomocy cywilnej, na zasadach określonych w ustawie - Kodeks cywilny, mają prawo przywrócić stan poprzedni poprzez jego usunięcie czy też przemieszczenie, a następnie z tego tytułu wystąpić z roszczeniem do właściciela o zwrot kosztów holowania.O ile w pewnych sytuacjach możliwym jest usunięcie niewłaściwie zaparkowanego pojazdu (poprzez przemieszczenie, a w skrajnych przypadkach zaholowanie na strzeżony parking), o tyle działanie właściciela / zarządcy nieruchomości lub też podmiotu działającego w ich imieniu, polegające na założeniu blokady na koło pojazdu należy uznać za działanie bezprawne.Zważyć bowiem należy, że dopuszczalna samopomoc cywilna może zmierzać jedynie do przywrócenia stanu zgodnego z prawem (samopomoc zmierza do restytucji utraconego władztwa) - w tym przypadku udrożnienia przejazdu lub przejścia. Założenie blokady na koło pojazdu ma charakter represji quasi karnej i nie spowoduje udrożnienia drogi. Założenie blokady przekracza więc dozwoloną samopomoc, co powoduje, że jest samowolnym naruszeniem posiadania pojazdu, a tego art. 342 kodeksu cywilnego czynić zabrania (sankcja: art. 191 k.k.). Do takiego działania mają prawo jedynie służby publiczne wymienione w przepisach art. 50a i 130a ustawy Prawo o ruchu drogowym (gł. Policja i Straż Miejska), lecz ich uprawnienie w tym zakresie co do zasady nie obejmuje drogi wewnętrznej (chyba, że leży ona w strefie zamieszkania).Prace nad nowelizacją ustaw Prawo o ruchu drogowym, o drogach publicznych oraz kodeksu wykroczeń w zakresie dróg wewnętrznych zostały aktualnie wznowione i z dużym prawdopodobieństwem można przypuszczać, że projekt w maju trafi do laski marszałkowskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg poniższego artykułu zakładanie blokad przez inne służby niż policja i straż miejska jest bezprawne. http://www.hotelarze.pl/hot/drogi-wewnetrzne.phpa tutaj odpowiedni fragment dla leniwych bo cały tekst jest dość długi ;)poza tym ciekawy jestem czy na te 3 stówy za zdjęcie blokady wystawiana jest faktura,paragon,rachunek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie se to BP wymyślił , ale ...jeździsz np dużo dopada cię sen i akurat nawet paliwa mało , widzisz BP tankujesz i parkujesz bo jest 1sza w nocy i wszystkie miejsca wolne / chociaż podobno te blokaby zakładają w określonych godzinach/, budzisz się się o 5 tej a tu jakieś gówno na kole za 300 pln , ...zepsuł ci się samochód na drodze ...stacja paliw niedaleko ,spychasz lub holujesz tam, o q... BP przygotuj 300 zł bo tam perwnie dłużej postoisz takich sytulacji można wymyślić wiele ale prościej :BP już DZIĘKUJEMY , naleję tam góra 2 litry jak mi w drodze braknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież benzyniarnia to taki prawie zajazd dla zmotoryzowanych. Zazwyczaj powietrze jest za darmola z kompresora, szmata, jakichż narzędzi czasem pożyczą, żarówkę spaloną dobiorą kobitce i zmienią (widziałem na własne oczy jak pracownik stacji babce zmieniał gratis). Ale zbójstwo też się zdarza.Gdzieś w Gliwicach była stacja ze złośliwym gościem. Kumpel tam kiedyś puszką podjechał, wyciąga 2 stówy i mówi do gościa - "literek, żebym do Shella mógł dojechać" To samo trza by na BP robić. Ciekawe, czy na wszystkich BP tak jest.Na Shellu (gdzieś w dłuższej trasie, nie w mieście) mi kiedyś nawet kluczy pożyczyli. I pół nocy tam spędziłem serwisując grata i grzejac sie w sklepiku stacyjnym. A zatankowałem tylko 5l, literek semisynthetica i kawę nabyłem, czyli średnia na godzinę słaba.Co sie podziało wtym kraju, szok panie.... Nextepnym razem jak mi coś w drodze rypnie to sobie znajdę inne miejsce albo na Statoil dopcham i tam się rozłożę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co innego gdy jest awaryjna sytuacja o jakiej piszecie (jesteście przy wozie z kluczem w dłoni, śpicie w aucie itp), a co innego gdy zamiast wrzucić 4zł do parkomatu na krzywy ryj ktoś parkuje na prywatnym terenie stacji, która po to ma miejsca parkingowe żeby na nich pośrednio zarobić (żarło ze stacji, dolewka oleju, płynu chłodniczego itp). Jeżeli przed wjazdem jest owa informacja o zakładaniu blokad to jak najbardziej stacja wg mnie ma do tego prawo i jest to dobry sposób na pozbycie się kanciarzy - a wiem co mówię bo u mnie w firmie jest nijako podobna sytuacja. Natomiast jeżeli nic nigdzie nie pisze to nie powinni tego robić. Dobrym przykładem jest McDonald, przy którym jest widoczny znak "tylko dla klientów restauracji, nie dłużej niż godzinę" czy jakoś tak. Nawet gdy ktoś postoi 2h to uczciwie mówiąc, że wcinał przez te 2h frytki na pewno nikt mu numeru z blokadą nie zrobi, a jak na cwaniaka poszedł na 3h do kina, a potem na 2h spaceru po czym wraca i mówi, że "sprawdzał ceny na stacji bo chciał coś tam kupić" to ehem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na osiedlach też blokują auta stojącego w niedozwolonym miejscu (© Fot. Anna Dziedzic) auta kierowcom, którzy bezprawnie zajęli miejsca dla niepełnosprawnych w Centrum Handlowym Plejada, ale podpisali umowy na podobną działalność z kilkunastoma wspólnotami mieszkaniowymi na terenie miasta. Zaparkowanie auta pod blokiem, gdzie widnieje tabliczka z napisem, że parkowanie jest tam zabronione i parkując bez uzasadnienia zgadzamy się z wniesieniem opłaty 300 zł może skończyć się wypisaniem tzw. "obciążenia karnego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.