Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Oc, Dowód Rejestracyjny - Gdzie Trzymacie?


c64club

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie - gdzie trzymacie dowód rejestracyjny i kwitek z OC? Zastanawiam się, czy nie umieścić tego zestawu gdzieś w schowku w motorku, bo w sumie tylko koknkretnej maszynki owe dokumenta dotyczą, a lepiej ich nie zapomnieć. Wiem, że niektórzy w schowkach trzymają - w aucie to już klasyk, że w "ocieniaczu" nad głową kierowcy jest nawet kieszonka.Portfela nie posiadam, bo moja teoria jest taka, że wynaleźli i rozpropagowali go kieszonkowcy, żeby za jednym zamachem móc ukraść wszystko Rozkładam więc dobytek po kieszeniach wewnętrznych, ale jak gdzieś wychodze bez grata, to nie biorę jego dokumentów i już zdarzyło mi się zapomnieć spakować ich na przejażdżkę.Czy w razie kradzieży pojazdu lepiej, żeby on jednak papierów nie miał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche guupie pytanie, wg. mnie. ostatnim miejscem gdzie bym trzymal dowod rej. to jest schowek motocykla. dowodzik lezy w barku wraz z kluczami, wychodze pojedzic zabieram komplecik do kieszonki w kurtce, zameczek i smigam... a niech Ci zajumaja sprzeta, bedziesz sobie tylko pluc w twarz ze papiery tez tam byly, no chyba ze zaczynasz jazde, i jak zchodzisz ze sprzeta to papiery zabierasz. A jak masz problem z pamiecia, to kartka z napisem na kierownicy "czy masz dowod"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek, to grzecznie sie chciałem przywitać, jako że to mój pierwszy post.Dalej, lepiej mieć te dokumenty przy sobie. Zostawiając je w motocyklu, ułatwiasz życie złodziejowi, a utrudniasz sobie. Jeśli zniknie motocykl razem z dokumentami, o AC (jeśli jesteś ubezpieczony) możesz raczej zapomnieć, no i musisz latać po urzędach i wyrabiać duplikaty. Ciężko zgłosić kradzież, jeśli nie możesz pokazać, że motocykl do Ciebie należał. Polecam jednak portfel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie - gdzie trzymacie dowód rejestracyjny i kwitek z OC? Zastanawiam się, czy nie umieścić tego zestawu gdzieś w schowku w motorku, bo w sumie tylko koknkretnej maszynki owe dokumenta dotyczą, a lepiej ich nie zapomnieć. Wiem, że niektórzy w schowkach trzymają - w aucie to już klasyk, że w "ocieniaczu" nad głową kierowcy jest nawet kieszonka.Portfela nie posiadam, bo moja teoria jest taka, że wynaleźli i rozpropagowali go kieszonkowcy, żeby za jednym zamachem móc ukraść wszystko Rozkładam więc dobytek po kieszeniach wewnętrznych, ale jak gdzieś wychodze bez grata, to nie biorę jego dokumentów i już zdarzyło mi się zapomnieć spakować ich na przejażdżkę.Czy w razie kradzieży pojazdu lepiej, żeby on jednak papierów nie miał?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie pytanie dość dziwne. Ja nigdy bym nie zostawił dokumentów tak w aucie, jak i pod siedzeniem czy kufrze. Jeśli (nie daj Boże) sprzęt zniknie z papierami, to jest to szczytem głupoty posiadacza. To tak jakbyś zostawił klucze do domu pod wycieraczką, albo na futrynie... Zawsze zostają koledzy, żona, rodzice, którzy dostarczą dowód, bo OC chyba nie jest już obowiązkowe, aby wozić od jakiegoś czasu, ale mogę się mylić, w przypadku kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co się dzieje w sytuacji kiedy gubimy dowód rejestracyjny ale nie karte pojazdu?, co jest ważniejszym dokumentem? i czy bez KP można w jakiś sposób upłynnić pojazd z nią powiązany? pytam w kontekście tego, że jakimś cudem ktoś nam zakosi auto razem z dowodem rejestracyjnym ale karte pojazdu mamy w domu.Jeszcze mam takie inne nurtujące mnie pytanie i chciałbym się dopytać bo mam problemy ze snem przez to: srajtaśma w kiblu rozwijać ma się od dołu czy góry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba to prawie dokładnie jak ja Z tym że ostatnio ktoś podpierdzielił mi strzałki które mam porozwieszane na trasie do garażu (i jak ja teraz tam trafie). Dokumenty mam zalaminowane na baku (nikt mi ich nie ukradnie) a kluczyki w stacyjce zawsze zostawiam. Garażu nie zamykam bo po co? Po cholerę taki temat? Wolnoć Tomku w swoim domku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.