Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Yamaha R6


Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Wczoraj byłem oglądac yamahe r6 w czestochowie w komisie BEST-BIMM:http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1640366a)zapytałem kto jest mechanikiem, i wyszedł starszy pan powazny itp...zapytałem go co robił przy powyzszym modelu, na co odrzekł ze nic! kiedy zapytałem czy jest mozliwosc zdięcia baku i odpalaniu motocykla aby zobaczyc co wydobywa sie z odmy- przyznał ze niema sensu gdyz motocykl jest wadliwy! gasnie przy 90 st i ma przedmuchy!reasumując pewnie gdyby ktos nie wnikał, okłamano by kupca! pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Wczoraj byłem oglądac yamahe r6 w czestochowie w komisie BEST-BIMM:http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1640366a)zapytałem kto jest mechanikiem, i wyszedł starszy pan powazny itp...zapytałem go co robił przy powyzszym modelu, na co odrzekł ze nic! kiedy zapytałem czy jest mozliwosc zdięcia baku i odpalaniu motocykla aby zobaczyc co wydobywa sie z odmy- przyznał ze niema sensu gdyz motocykl jest wadliwy! gasnie przy 90 st i ma przedmuchy!reasumując pewnie gdyby ktos nie wnikał, okłamano by kupca! pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Wczoraj byłem oglądac yamahe r6 w czestochowie w komisie BEST-BIMM:http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1640366a)zapytałem kto jest mechanikiem, i wyszedł starszy pan powazny itp...zapytałem go co robił przy powyzszym modelu, na co odrzekł ze nic! kiedy zapytałem czy jest mozliwosc zdięcia baku i odpalaniu motocykla aby zobaczyc co wydobywa sie z odmy- przyznał ze niema sensu gdyz motocykl jest wadliwy! gasnie przy 90 st i ma przedmuchy!reasumując pewnie gdyby ktos nie wnikał, okłamano by kupca! pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze odpowiedzial mu tak na odczepnego?Moze mechanik myslal, ze najpierw bak, potem beda owiewki, potem poktywa zaworow, boczne dekle itd. to wolal na wstepie powiedziec, ze wadliwy i poczekac na kogos kto wezmie bez rozkrecania.A jesli chodzi o to co z odmy leci, Andrzej pokaz mi choc jeden silnik tlokowy, ktory po rozgrzaniu do temperatury pracy i wykreceniu na obroty nie puszcza nic z odmy.Takich cudow nie ma i nie bedzie, w komorze korbowej sa zbyt duze roznice cisnien w bardzo krotkim czasie, do tego olej w zetknieciu z goracymi elementami silnika paruje, a odma sluzy wlasnie do odprowadzania tych oparow do airboxu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli chodzi o to co z odmy leci, Andrzej pokaz mi choc jeden silnik tlokowy, ktory po rozgrzaniu do temperatury pracy i wykreceniu na obroty nie puszcza nic z odmy.Takich cudow nie ma i nie bedzie, w komorze korbowej sa zbyt duze roznice cisnien w bardzo krotkim czasie, do tego olej w zetknieciu z goracymi elementami silnika paruje, a odma sluzy wlasnie do odprowadzania tych oparow do airboxu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieaz co mnie sie wydaje ze pierscienie uszczelniajace sa w silniku tlokowym po to zeby spaliny wydostawaly sie przez kanaly wylotowe a nie przez skrzynie korbowa.Jesli na bardzo wysokich obrotach cos sie tam pojawia to spoko ale nie powinny tam byc spaliny.A sam juz bylem swiatkiem jak taka r6 walila z odmy na wolnych obrotach jak lokomotywa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kompresja jest pomiarem ważnym, ale jest przyrząd do sprawdzania sprawności cylindrów (czyt szczelności) wtłaczamy do cylindrów sprężone powietrze i nasłuchujemy gdzie spier.... ucieka. Po takiej diagnostyce można wiele wywnioskować. To tylko tak na marginesie, pozdro.Oczywiście pomiar należy wykonywać na każdy cylinder osobno, pilnując by wał sie nie przekrecił i zawory na mierzonym cylindrze były zamknięte (dodałem, żeby mnie tu coponiektórzy nie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że znam ten komis dość dobrze i raczej żadnego mechanika na etacie to tam nie mają. Cóż opinia o nim jest średnia, ale są tam i dobre motocykle bo w cze-wie nie ma innego miejsca komisowego, ktos cos tam próbował czy próbuje ale średnio to wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.