Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Kupowanie Przez Internet


adam36

Rekomendowane odpowiedzi

Oto co mi sie przydarzyło ostatnio . Zamówiłem sie w sklepie internetowym opone przyszła na drugi dzień nówka oczywiscie ale w ostatniej chwili zauważyłem ze jest uszkodzona wiec nie przyjołem protokół z kurierem spisałem i wzioł opone.dzwonie do firmy gadam co i jak i mi nową posłali wczoraj odebrałem mróz opona twarda jak kamien ja sie nagrzała w garażu i zmiekła to widze ze znowu felerna pekniecia na boku opony h.. mnie momentalnie strzelił i znowu od nowa czekam na kuriera zeby protokół spisac posłaem na meila fotki uszkodzonej do tej firmy oponiarskiej i nie wiem co dalej robić ? jakie były wasze przygody z kupnem na necie i czego sie wystrzegać aha i była to opona w promocji i juz ją nie maja w ich ofercie za tą cene

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to juz wiesz na czym promocja polegala.co do moich zakupow to nie mialem problemu ze sklepami. kilka razy nacialem sie na allegro ale tak poza tym to czesto kupuje przez net.co do opony to jezeli jej nie maja to zroca ci kase. do 10 dni mozesz oddac ta opone nawet jak bedzie najlepsza na swiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje roszczenia co do zwrotu opony zabezpieczają wszystkie możliwe przepisy KC czy to rękojmia za wady czy gwarancja (jeśli została udzielona) czy też niezgodność towaru z umową. Aż dziwie się, że nie wiesz co masz robić. I nie masz tu 10 dni tylko 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

protokół szkody należy sporządzić w momecie otrzymania towaru.protokół sporządzony po tym czasie może zostać odrzucony przez firmę kurierską tym samym sprzedawca olej cie jesli w warunkach zakupu ma info o sporząsdzeniu protokołu...10 dni masz na zgłoszenie na pismie ze odstepujesz od umowy, wysylając towar w stanie "nie zmienionym" masz szansę ze sprzedawca powie Ci że stan jest zmieniony gdyż opona jest uszkodzona...atrakcie w necie generalnie zanikają, rynek się reguluje, dystrybutorzy trzymają ceny ect. jak coś jest atrakcją to najczęściej jest abstrakcją. gumy można kupić w stacjonarce z wymianą płacąc nieco więcej ale mając spokojną głowę.nadmienię ze w e-handul "siedze" blisko 10 lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no az taki bezradny to nie jestem jak pisał prezesartur no moze na kompie jak miał pretensje kostucha głownie interesowały mnie wasze przygody z kupnem i czego sie wystrzegac i co robic aby jak najlepiej z tego wybrnąć .Osobiscie wole kupowac tradycyjnie w sklepie poogladac towar itp. ta opona to moja druga tranzakcja na internecie na jesień kupowałem oponke w promocji do mojej starej kawy i było wszystko super wiec sie skusiłem pomomo ze miałem juz na oku opone w inter motor . Łakomy dwa razy traci przysłowie sie chyba sprawdza . a co do mojej oponki to jest wysłana nastepna do mnie czyli juz 3 cia do wiosny daleko na szczęście . no i co do starego DOTU poszedłem zobaczyc moją starą opone z kle lezy w sniegu wymieniłem jąna jesien bo wyłysiała i DOT 2600 czyli już 10 latka a zadnych pekniec i do konca była ok .PS. sory kostucha za ostre słowa ale byłem bardzo naładowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod pytanie kolegi wyżej. Kupiłem ostatnio buzer na allegro. Oczywiście nie mogło obejść się bez wtopy - jest za mały Nie wiem co zrobić bo sprzedający nie chce go przyjąć. Znalazłem już paragon i na nim jest data 15.01. Paczka doszła do mnie 19 stycznia - odebrała siostra. Wróciłem do domu 29 stycznia, przymierzam i kicha. Za mały. Rozmiaru większego sprzedający nie posiada więc wymienić się nie da. Pieniędzy nie chce zwrócić bo minęło 10 dni od wystawienia paragonu. Pozostaje mi jedynie sprzedać go na allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz podać jakąś podstawę prawną co do tego co napisałeś? Czy zakupy dokonywane przez internet dokonuje się w oparciu o inne prawa niż zakupy dokonane np. w markecie? Sorry ale się nie znam a chciałbym się dowiedzieć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.