Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ile % Swojego Motocykla Wykorzystujecie?


zygmusc

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tylko żeby takie porównanie miało sens to każdy powinien mieć takie same warunki.Czyli taką samą znajomość trasy i tyle samo treningów na tej trasie.Najlepszy zawodnik nie wykorzysta tak możliwości maszyny na normalnej drodze, gdzie warunki są zmienne, jak na wyuczonym i co najważniejsze równiutkim i bezpiecznym torze.Z drugiej strony posiadanie maszyny o mocy np. 180 KM wcale nie zobowiązuje do tego żeby od razu wszędzie za...ć 300km/h.Motocykle to spełnianie marzeń i mam to gdzieś co inni myślą o moim motocyklu i o tym jak jeżdżę, bo to jest spełnianie MOICH marzeń...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja przewrotnie napiszę, że aktualnie wszyscy lub prawie wszyscy wykorzystują swoje moto w 0%Zmiana pogody zmieni ten stan i kazdy będzie wykorzystywał swoje moto na tyle % ile mu potrzeba lub potrafi.Ważne jest to aby byc zadowolonym ze swych 2oo Pozdrawiam.Byle do wiosny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedlug mnie o wykorzystaniu mozliwosci motora w 100% moze tylko powiedziec zawodnik moto GP lub startujacy w wyscigu isle of man, chociaz to tez nie zawsze tak jest Ale w wypowiedzi giemula tez cos z prawdy jest ;)

- jeżeli potrafisz zredukować energicznie o 3 biegi ( np z 5 na 2 ) i odpędzlować bez zerwania przyczepności koła - jeżeli nie odpuścisz gazu kiedy załapiesz lekkie shimmy - jeżeli nie przeraża cię , a cieszy powerslide z kontrą kierownicy - jeżeli hamując ostro przed łukiem podczas pierwszej fazy składania , czujesz ten zajebisty moment kiedy motorek idzie dwoma kołami na granicy uślizgu.. to śmiało możesz powiedzieć o sobie , że wykorzystujesz motonga na granicy jego możliwości . Ta granica jest tak cienka ,że aby ją dostrzec trzeba ja delikatnie przekroczyć i wyciągnąć wnioski .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście pokusiłbym się o takie stwierdzenie :- jeżeli potrafisz zredukować energicznie o 3 biegi ( np z 5 na 2 ) i odpędzlować bez zerwania przyczepności koła - jeżeli nie odpuścisz gazu kiedy załapiesz lekkie shimmy - jeżeli nie przeraża cię , a cieszy powerslide z kontrą kierownicy - jeżeli hamując ostro przed łukiem podczas pierwszej fazy składania , czujesz ten zajebisty moment kiedy motorek idzie dwoma kołami na granicy uślizgu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. pytanie tylko jak szybko puscisz sprzeglo czyli dystans przedluzy sie w zaleznosci od typu / rodzaju maszyny, zuzycia sprzegla ( po czesci ) stanu opon i jeszcze paru czynnikow.2. jezeli moja maszyna nie wpada w shimmy to jak stwierdze w ilu % ja wykorzystuje ?3. Ilu jest tu forumowiczow ktorzy to potrafia ? a. jest jeszcze cos takiego jak ryzyko i troska o sprzet. Jezeli robie to w terenie 15 - letnim endurakiem to na pewno nie bede robil tego na 2 letnia " K " 4. osobiscie wole nie czuc tego momentu, z mojego punktu wiedzenia jest to badzriej nazwijmy to nierozsadnosc niz umiejetnosc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ks - , jadąc w szybkim łuku na złożeniu , jeżeli trafisz tam na nierówność która poderwie ci przednie koło , nawet tylko minimalnie i na moment , to w momencie gdy ono załapie grunt to pewność zatrzepania masz niemal 100% ( bez względu na motocykl jakim jedziesz ) . Niweluje to amortyzator skrętu ( dobry ) . A "obcykanie " takiego zjawiska i nie poddawanie się mu ( odejmowanie gazu czy co gorsza chamowanie) jest właśnie jakimś tam wyznacznikiem poznania i opanowania swojego sprzętu . Na YZF jak jeżdziłem kiedyś , to takie cuś nie robiło na mnie już wrażenia , teraz jak wożę się na BMW to jeszcze mi dużo brakuje do takiego poznania maszyny aby nawet się zbliżać do takich momentów . ( co innego że nie bardzo czuję taką potrzebę teraz )My tu nie piszemy o kwestii dbania o sprzęt , bo to inna bajka . Tak sobie biadolimy teoretycznie o wykorzystywaniu sprzętu . Bez aspektu uwielbienia czy kwestii psucia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.