Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Jazda W Kolumnie - Technika *PRZYKLEJONY*


michalsuzi

Rekomendowane odpowiedzi

No i pozwolę sobie dodać, że wypadałoby dostosować prędkość do NAJWOLNIEJSZEGO w grupie a nie, jak to często wygląda, że najwolniejszy musi na chama gonić zapier*alaczy
dlatego zawsze obieram pole position a tak poważnie to zasady są ale nie widzę na ulicach żeby grupy je respektowały. Jedynie zwarte kluby maja szyk, reszta jak to w życiu bywa - jak kto chce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja bardzo często śmigam w grupie i powiem Wam, że wskazówki z tych dwóch linków dużo dają. Przede wszystkim każdy powinien znać swoje miejsce w grupie no i najlepiej jeżeli ekipa się zna choć trochę i każdy wie jakie kto ma możliwości i umiejętności. A jaka jest Wasza opinia na temat techniki przejazdu przez rondo? Powiedzmy, że jedziemy taką paczką do 10 moto no i na rondzie skręcamy w lewo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halici tez bardzo dobrze przedstawili znaki obowiazujace w jezdzie grupahttp://www.halit.org/Motocykle/Jazda_w_gru...da_w_grupie.htmjakos bardziej trafiaja ich oznaczenia niz te z linku,chociaz te czujki sa calkiem wporzo,ale tak naprawde takie zasady obowiazuja jak jest spokojny wypad,bo jesli jedzie sie poloic zakrety to gesiego na pelnej koncentracji i obserwacji lusterek. Ot takie moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna sprawa szyk już większość ludzi zna, za to znaki warto jest się nauczyć szczególnie jak się lata dużo z tymi samymi osobami i można się komunikować. Tak czy siak techniki te nadają się nawet dla 2 motocykli.Zastanawia mnie tylko jedno- parkowanie z pierwszego linku. Jak lider zasygnalizuje że w danym miejscu parkuje i nagle zacznie skręcać i cofać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Trochę w grupach pojeździłem i słowa swe kieruję do tych co "nie lubię jeździć w grupie... bleeee..."Nie mylcie jazdy w grupie od grupowego latania po np. mieście. Jazda w grupie to sprawne, zdyscyplinowane i bezpieczne przemieszczenie się grupy motocykli z punktu A do punktu B. I największy sens taka jazda ma podczas dalszych, turystycznych, wypadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę w grupach pojeździłem i słowa swe kieruję do tych co "nie lubię jeździć w grupie... bleeee..."Nie mylcie jazdy w grupie od grupowego latania po np. mieście. Jazda w grupie to sprawne, zdyscyplinowane i bezpieczne przemieszczenie się grupy motocykli z punktu A do punktu B. I największy sens taka jazda ma podczas dalszych, turystycznych, wypadów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Taka grupa wybierająca się w dłuższą trasę powinna się składać z ludzi którzy znają swój styl i możliwości. Mało tego, przed wypadem warto poćwiczyć. Linki jak ten "halitów" dużo wnoszą, podobnie lektura "Motocyklisty doskonałego". Ale każda grupa może opracować swój system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Też się trochę najeździłem w grupie.Byłem też prowadzącym grupę ok.50 motocykli przez prawie 250 km i mimo,że nawet raz nie przekroczyłem 100 km/h jadąc cały czas równo to ostatni z grupy raz leciał powyżej 160 km/h by za chwilę ostro heblować i znowu się rozpędzać.Wszystkie zasady są na nic jeśli grupa nie jest zgrana i jeśli bikerzy nie znają podstawowych zasad.Dlatego świerzaków daje się na sam początek grupy po to by bardziej doświadczeni jeźdźcy mieli z tyłu przegląd sytuacji i w miarę możliwości korygowali błędy.Do szybkiej turystyki wolę grupy max. 5-osobowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdarzało się jeździć w grupie i było fajnie .............. a zasada jest taka że najmniej doświadczeni powinni jechać z przodu a pozostali dostosować prędkość do nich i ich umiejętności a nie że ''nowi'' gnają na złamanie karku za bardziej doświadczonymi kolegami i nie raz wpadają w tarapaty .a jak komuś tempo jest za wolne i nie chce się gramolić to niech puści kolumnę do przodu zjedzie na herbatkę poczeka ...........i niech później goni towarzyszy .....wilk syty i owca cała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.