Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Rekomendowane odpowiedzi

a dostane kolejnego bana a copierd... jak poj...... plakac sie chce czytajas waszero rzeczowych argumentów za i przeciw.Ludzie co maja "plastiki" wam to bedzie przeszkadzac.(w wiekszosci z racji stylu jazd)Turystom zupelnie inaczej to sie sprawuje.Ktoś przytaczał badania o koncentracji w czasie rozmowy.... W aucie jak jedziesztez radio wyłączasz, pasażera wysadzasz??Zostawiłem duzo gumy zarówno z jak i bez interkomu. W trasach w nieznane ulatwi życie. Pasażerka ma mapę i kieruje - to pierwszy przykład.Dobrnoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a slyszalesz ze mape mozna wlozyc pod kurtke i stojac na swiatlach wyciagnacpredkosc na swiatlach w miescie strzelam 0km/h. ...Cud to tez raczej nie jest zerkanie na mape przy moich predkoscia autostradowych czyli ok 100-120km/h. Albo i cud, ze mapy nie porywa za plecami (dodam moze ze mapa przypomina kartke papieru formaty A4 ew A3). Zgodze sie z jednym za dobry interkom (ktory nie bedzie rozpraszal) trza liczyc ok 100E-niestety....Dla mnie (powolnego turysty) polecam.( sprawdzone na Elektra, Drag, Goldas i oczywiscie XJ)Jak to sie ma do motocykla o zacieciu sportowym tu się nie wypowiadam.Jak ktos jest zainteresowany to na PW moge napisac co najbardziej przeszkadza/przeszkadzało (szczególnie w tanich modelach) i czym powinie charakteryzować się dobry interkom )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buba nie przesadzaj bo z domu nie będziesz wychodzić i w nerwice wpadniesz A więć komórka w stojaku na desce, dzwoni, odbierasz = sluchasz radia i szukasz przycisku aby podciagnąć basy czy ustawić dokładnie radio.Tobie radio nie potrzebne, minimalizujesz i dobrze, czujesz sie bezpieczniejszy i mnie to cieszy bo i ja jestem bezpieczniejszy. Ale z tą minimalizacją to ja bym tak spokojnie podchodził, nie można przesadzać bo człek do głowy dostanie.Jak już wyżej pisałem interkom który szumi wyje itp na pewno przyczyni sie prędzej czy później do sytuacji podbramkowej... tego faktu nic i nikt nie zmieni.Dlatego czy to gps czy interkom czy radio wszystko musi byc używane z głowa (tym bardziej na moto).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Odgrzewam kotleta.

Używam interkomu na bazie krótkofalówki PMR. Jeżeli ktoś zdecyduje się przerobić na interkoma od razu

uprzedzam że system VOX się do tego nie nadaje. Uruchamianie mikrofonu musi być ręczne. Wtedy wszystko działa

jak ta lala. Używam i potwierdzam skuteczność.

Gdybyśmy się spotkali na trasie to kanał 7. Bez kodowania.

Pozdrawiam, matmax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zajebisty bajer , zwłaszcza biorąc pod uwagę ,że przyczynia się do bezpieczniejszej jazdy . Mielenie jęzorem podczas jazdy na motocyklu zaj*ebiście przyczynia się do skupienia się na drodze .Można tego używać podczas dalekich podróży , ale nie jeżdząc na co dzień w koło komina ,takie mam zdanie . A w ogóle to nie po to siadam na motocykl żeby słuchać czyjejś nawijki , tylko po to żeby właśnie jej nie słuchać

Heheh :) właśnie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.
Trochę czasu upłynęło od ostatniego wpisu w tym temacie a ja ponawiam pytanie. czy ktoś testował i czy jest zadowolony z dotychczas ostatniej wersji scala rider g9 przymierzam się do zakupu a to już nie mały wydatek. jakieś wady posiada ten sprzet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja osobiście mam sena SMH5 i sobie chwalę nie mam pojęcia czym się różni od scala rider g9 ale kosztuje połowe z tego bo ze 400 zł. Bateria wytrzymuje tak dwa- trzy dni kilku godzinnego słuchania muzyki. Słychać bardzo dobrze do 120 km/h, przy 140 km/h jak się schowam za wysoką szybę to też nie ma problemu z komunikacją. Jak dla mnie zestaw wystarczyający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.