Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Artykuł W Dz


Romul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,kolejne wypociny znawczyni tematu.........ścigacze czyli motory ciężkie.......... ..itd.Jeśli ktoś ma kłopoty z niskim ciśnieniem tętniczym ,odsyłam do internetowego wydania DZ.http://polskatimes.pl/dziennikzachodni/sla...mierc,id,t.htmlPozdrawiam ,szerokości Romul
oprócz bzdury z ciężkim motocyklem typu ścigacz nie widzę nic co miało mi podnieść ciśnienie. Fakt jest faktem, że niektórzy młodzi kierowcy "ścigaczy" to DEBILE !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 2011? oby od czerwca to jeszcze miesiąc przed wejściem tej ustawy dostana jeszcze te normalne prawko. ale tez ni ma co zapeszać, tu jest PL i jeszcze odroczą o parę lat itp.artykuł nie podniósł ciśnienia tylko do niedawna myślałem że to choppery to motocykle ciężkie, no ale cza się edukować z gazet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie chodzi mi o język i formę pismaka( czki).Jak ktoś napisał to już prawie Fakt,krew ,sensacja ,na okładkę to się sprzedaje, tylko szkoda ze nie napisała pani redaktor ile w ciągu ostatnich dni rozwaliło się puszek . A tak na marginesie to proponowane zmiany w zasadach uzyskiwania prawa jazdy kat.A nic nie dadzą Dziwne to propozycje ,co ma wiek do odpowiedzialności ,rozwagi itd.Jak ktoś jest ,,walnięty,, to taki pozostanie i tyle.Ciekawe dlaczego nie chce ustawodawca wprowadzić gradacji w uzyskiwaniu prawa jazdy B, bo z tego wynika że tylko małolaty na moto mają problem ,w puszkach to anioły Może jeszcze ograniczą dostęp młodzieży do sportów motorowych ..klasa junior od 24 lat Moim zdaniem , a znam kilku dziennikarzy,osoba pisząca na temat x powinna się zapoznać z powyższym tematem i dać do recenzji komuś kto ma o tym pojęcie.Pozdrawiam Romul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to propozycje ,co ma wiek do odpowiedzialności ,rozwagi itd.Jak ktoś jest ,,walnięty,, to taki pozostanie i tyle.
wbrew twoim pozorom wiek ma sporo do odpowiedzialności, nie wiem ile masz lat, ale chyba nie więcej niż 20... ja mam prawie 40 i jako 17-20 latek byłem podobno całkiem nieźle walnięty - dziś mam żonę dzieci i prowadzę legalną firmę, przykładowe ścigacze w ogóle mnie nie kręcą, ponieważ życie mi bardzo miłe, zestarzałem się po prostu i wolę bezpieczne 90-110/h.... podobnie większość moich równie popieprzonych w młodości znajomych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wbrew twoim pozorom wiek ma sporo do odpowiedzialności, nie wiem ile masz lat, ale chyba nie więcej niż 20... ja mam prawie 40 i jako 17-20 latek byłem podobno całkiem nieźle walnięty - dziś mam żonę dzieci i prowadzę legalną firmę, przykładowe ścigacze w ogóle mnie nie kręcą, ponieważ życie mi bardzo miłe, zestarzałem się po prostu i wolę bezpieczne 90-110/h.... podobnie większość moich równie popieprzonych w młodości znajomych
A ja mam troche więcej niż 20 lat,niemam żony,dzieci(a przynajmniej nic na ten temat mi nie wiadomo ),firmy też nie posiadam,dla ludzi nie związanych z motocyklami jeżdże ścigaczem ale czy to oznacza że jestem nieodpowiedzialny i gnam na złamanie karku?Moim zdaniem wiek nie jest wcale wyznacznikiem tego czy ktoś jest odpowiedzialny czy też nie.Oczywiście w pewien sposób wpływa on na to jak kto sie zachowuje,czy to na drodze czy w życiu,ale nie można uogólniać.Wystarczy spojrzeć na grupe ludzi(np.znajomych)w jednym wieku.Czy wszyscy zachowują się równie odpowiedzialnie?Nie sądze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , a ja jestem uparty .Do Kolegi zenoo, napiszę tylko tyle iż prawo jazdy kat A uzyskałem w wieku 16 lat a był to rok 1983 wystarczy policzyć ,też staruch jestem i trochę nawinąłem na 2-OO, dochodzę powoli do 2 z przodu.Kwestia zawodowa jak i rodzinna to chyba nie temat na to 4-um,sorki.Myślenie kategoriami wieku to wieeeeeeeeeeeelki błąd i nie dam się przekonać .Temat założyłem dlatego iż fqrwia mnie indolencja pismaków , chyba już sezon ogórkowy trwa na dobre, że nie mają o czym pisać na 1 stronie.Taki tekst jest toksyczny ,zwłaszcza jak przeczyta go przysłowiowy kapelusznik w Tico, czy burak w *** to wszystko .Stare przysłowie pszczół mówi ......jak się ciu..m urodzisz to skowronkiem nie umrzesz ....amen.Szerokości i do spotkania Romul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, widzę że trochę włożyłem kij w mrowisko kolegom "plastikom"... bez obrazy, po prostu wyraziłem swoje zdanie, osobiście nic do żadnego z was nie mam, niemniej jednak na mieście 200/h na kole żaden kaloryfer nie pojedzie, a plastik i owszem ;-).....a do Romula: słuchaj a może tego posta napisał twój 20-letni syn? żartuję, nie znamy się osobiście to i o pomyłke nietrudno, w każdym bądź razie nie chciałem cię nadepnąć... ja oczywiście nie zgadzam się z twoim stwierdzeniem, że rozwaga do wieku ma się jak pięść do nosa, przykładów mam ze swojego otoczenia aż nadto, ale powiem tylko tyle, że firmy ubezpieczeniowe z jakiegoś powodu wprowadziły limit wiekowy na zniżki, nie wiem do którego roku zycia płacisz więcej, ponieważ już dawno z niego nie korzystam... pożyjemy zobaczymy, jesli będzie kiedyś okazja może ktoś gdzieś na koniec sezonu znajdzie statystyki wypadków motocyklistów, możemy porównać w jakim przedziale wiekowym ginie najwięcej ludzi i na jakiego typu maszynach, najlepiej gdyby były jakieś dane %, bo z obserwacji widać, ze najwięcej pierników sunie kaloryferami ;-), ale może to przez to, że gęby lepiej widać....pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe dlaczego nie chce ustawodawca wprowadzić gradacji w uzyskiwaniu prawa jazdy B, bo z tego wynika że tylko małolaty na moto mają problem ,w puszkach to anioły Może jeszcze ograniczą dostęp młodzieży do sportów motorowych ..klasa junior od 24 lat
Widzisz w innych krajach ten problem rozwiazano poprzez podniesienie katamaranom o wysokiej mocy stawek ubezpieczeniowych na takie sumy, ktorych oni ( malolaty ) nie sa w stanie zaplacic, gdyz znizki ubezpieczeniowej jeszcze sobie nie wyrobili, a te uzyskuje sie po latach przejechanych bez wypadku weic problem jesz wlasciwie rozwiazany W Pl niestety inna bajka. Gdy jednak wezmie sie pod uwage globalizacje " ubezpieczycieli " to wydaje mi sie, ze ci niedlugo na to wpadna i tez pozmieniaja male co nieco
wbrew twoim pozorom wiek ma sporo do odpowiedzialności,
Z tym sie napewno zgodze, do tego moze dojsc rodzina ( chociaz w pewnych wypadkach mam watpliwosci )
przykładowe ścigacze w ogóle mnie nie kręcą, ponieważ życie mi bardzo miłe, zestarzałem się po prostu i wolę bezpieczne 90-110/h.... podobnie większość moich równie popieprzonych w młodości znajomych
powiedzmy tak, mnie kreca, kreci mnie ich linia i aerodynamika, odstrasza ergonomia pozycji.Inna bajka, ze mimo tego, ze jezdze sportowa turystyka ( niekoniecznie ta najwolniejsza ) to z moich znajomych raczej nikt nie zarzuci mi nierozwagi.
a czy ktoś kto jest młody i ma ściga nie może jeździć 90-110 ?
Znasz takiego ? Ja niestety NIE !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sie  zgadzam z tym co tu napisali... zaś sie pewnie za chwile bedziecie ciepac jak ryba ale trudno. plastiki sa zajebiście lanserskie i każdy kto kupuje motocykl po to żeby sie pokazac i poszpanować kupi właśnie szlifiere. i dokładnie wychodzą gliniarzą takei statystyki ze chca prawko od 24 na normalne moto robić bo  patrzac  nawet po swoich znajomych  w okolicach tego wieku ten syndrom zanika. ps. a może by wogóle zabronić jazdy plastikami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sie zgadzam z tym co tu napisali... zaś sie pewnie za chwile bedziecie ciepac jak ryba ale trudno. plastiki sa zajebiście lanserskie i każdy kto kupuje motocykl po to żeby sie pokazac i poszpanować kupi właśnie szlifiere. i dokładnie wychodzą gliniarzą takei statystyki ze chca prawko od 24 na normalne moto robić bo patrzac nawet po swoich znajomych w okolicach tego wieku ten syndrom zanika. ps. a może by wogóle zabronić jazdy plastikami
ja bym zabronil jazdy na KTM-ach - ostatnio widziałem jednego lansera w krótkich spodniach i koszulce jak zapier^%^ pod tunelem w Katowicach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zabronil jazdy na KTM-ach - ostatnio widziałem jednego lansera w krótkich spodniach i koszulce jak zapier^%^ pod tunelem w Katowicach
ee tam , taki KTM się zawsze przyda, zwłaszcza jeśli się nie ma prawka to choćby ino na pole
a ja sie zgadzam z tym co tu napisali... zaś sie pewnie za chwile bedziecie ciepac jak ryba ale trudno. plastiki sa zajebiście lanserskie i każdy kto kupuje motocykl po to żeby sie pokazac i poszpanować kupi właśnie szlifiere. i dokładnie wychodzą gliniarzą takei statystyki ze chca prawko od 24 na normalne moto robić bo patrzac nawet po swoich znajomych w okolicach tego wieku ten syndrom zanika.
niby tak, ale do pierwszego szlifu i jednego mniej, wazne żeby innemu krzywdy nie zrobił, a o tym że są też motonici nie posiadający gsxr/cbr/R1 do lansu też cza pamiętać ja tam siebie np. nie wyobrażam sobie że będe kiedykolwiek brał pod uwagę KTM-a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdanie kategorie są dobre tylko jeżeli cena bylaby inna np. jeżeli wszystkie kategorie wynisly by ok 1200 zł. Ale jeżeli to wprowadzą a cena prawa jazdy sie nie zmieni to bedzie to po prostu nieopłacalne.Oglądając ten filmik

jestem zdania ,że musi być jakaś dodatkowa kategoria na takie motocykle,ponieważ do nich trzeba mieć rekę jak chirurg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawo nie ma tu nic do tego co z tego że zrobili 50km/h w mieście jak i tak wszyscy zapierda.... więcej co z tego że wprowadzili czerwone światło jak i tak wszyscy przejeżdzają na czerwonym i tłumaczą się ze bylo pużne pomaranczowe.prawo w naszym kraju jest chore tak samo jak chore jest państwo i władza panująca.nawet bilbordy czy jakie kolwiek akcje nie pomogą.wypadki są i będa bo mamy za mało doświadczenia i powinni otworzyć szkoly dokształcające jazde na moto jak wchodzić w zakręt jak wychamowac z 220km/h itd. ostatnio słyszałem od kumpla ze kupil sobie starego scigacza pojemność 1000 to wątpie zby długo na tym pojędzil bo nigdy na motorze nie śmigał i nie ma wogule pojęcia o tym jak motor się zachowuje na zakręcie przy prędkości 120km/h to ludżka głupota doprowadza do wypadków!!!!!!a nie przepisy.w niektórych przypadkach to przepisy doprowadzają do wypadków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawo nie ma tu nic do tego co z tego że zrobili 50km/h w mieście jak i tak wszyscy zapierda.... więcej co z tego że wprowadzili czerwone światło jak i tak wszyscy przejeżdzają na czerwonym i tłumaczą się ze bylo pużne pomaranczowe.prawo w naszym kraju jest chore tak samo jak chore jest państwo i władza panująca.nawet bilbordy czy jakie kolwiek akcje nie pomogą.wypadki są i będa bo mamy za mało doświadczenia i powinni otworzyć szkoly dokształcające jazde na moto jak wchodzić w zakręt jak wychamowac z 220km/h itd. ostatnio słyszałem od kumpla ze kupil sobie starego scigacza pojemność 1000 to wątpie zby długo na tym pojędzil bo nigdy na motorze nie śmigał i nie ma wogule pojęcia o tym jak motor się zachowuje na zakręcie przy prędkości 120km/h to ludżka głupota doprowadza do wypadków!!!!!!a nie przepisy.w niektórych przypadkach to przepisy doprowadzają do wypadków.
powiedz mi tak z ciekawosci dlaczego ktos mialy uczyc jak zachowuje sie przy hamowaniu z 220km ? Takie rzeczy to tylko na torze lub autostradzie w niemcowni. Za jazde po centrummiasta z predkosciami 190 km/h powinni zabierac motocykl bo inaczej matoly sie nie naucza odpowiedzialnosci i dalej beda zyc w przekonaniu ze sa niezniszczalni a motocykl to wiekszy rower.Wczoaj miałem tego przyklad kolo lotniska w pyrzowicach jak to dwoch jechalo na scigu bez kaskow. Zapier#+pw, pzez tory kolejowe w zlozeniu na łuku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.