Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Garaz Motocyklowy


Osek22

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,Wiadomo jakie mamy czasy i kazdy probuje zabezpieczyc swojego sprzeta najlepiej jak sie da. Niestety czasami nawet przydomowy garaz nie wystarcza nie wspominajac o lancuchach itp zabezpieczeniach. Niektorzy montuja system sledzenia moto po kradziezy co daje wieksze szanse na odnalezienia sprzeta, a raczej czesci po nim lub co gorsza jego wraku. Zastanawiam sie by zabezpieczyc dodatkowo moto kupujac specjalny stalowy garaz (na 1 moto tylko, porzadne zamki (ala gerda), przytwierdzony na stale do podloza z mozliwoscia podlaczenia alarmu lub innego, dodatkowego zabezpieczenia. Interesuje mnie co o tym myslicie i ile bylibyscie w stanie za takie cos wylozyc (ale rozsadne ceny a nie 1000zl), by zabezpieczyc moto przed kradzieza. Na zachodzie cos takiego kosztuje nawet 11000PLN nie mowiac o tym, ze w niektorych miastach sa specjalne parkingi z takimi moto garazami w centach tych miast.Moje zdanie jest takie, ze jesli masz moto za 40000 to jak najbardziej warto troche wylozyc, co innego jesli jezdzisz moto za 4000 (no chyba ze je bardzo kochasz:) )Nie podam swojej ceny bo jestem ciekaw Waszych opini.Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten garaż postawić na środku pola minowego, z fosą dookoła A tak na poważnie - przeciętny polski motocykl nie jest wart tyle, żeby wydawać na jego ochronę tak duże pieniądze. Jak się posiada garaż, to można ewentualnie dodatkowo przykuć sprzęt do podłogi za pomocą łańcucha. Ale jak złodziej się uprze, to nic go nie powstrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem o czym mówisz spotkałem się z czymś takim na wyspachtam pełni ją jeszcze funkcję ochronną przed pogodą..W Polsce nie wróże temu wynalazkowi przyszłości, bo jak każdy wie POLAK POTRAFI..jak będzie się opłacało to nawet dźwig można wynająć (afera z czołgami)będę się przyglądał temu pomysłowi, powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, troche sie odkryje. Ja uwazam ze 11000 zeta za taki garaz to troche za duzo. Mysle, ze gdyby cos takiego kosztowalo do 7 tys to bym sie skusil. Dzwigiem tego nie podnisiesz bo wyrwiesz maly krater w asfalcie i zrobisz komus dzire w scianie sypialni. Co do zamkow, wiadoma sprawa. Mysle, ze 2 niezalezne systemy zrobily by swoje choc nic nie jest niemozliwe. Mysle, ze taki garaz jest dobra alternatywa dla ludzi, ktorzy wynajmuja cos z dala od miejsca zamieszkania lub go w ogole nie maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sobie wyobrazasz postwienie takiego garazu? tak poprostu sciepniesz go z tira i postawisz pod blokiem kotwiac w asfalcie?Tak jak pisal JojkoSpy - jak bedzie zlecenie to moto poleci. Moze jednak do AC sie przekonasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w garaż bym zainwestował z racji przechowywania moto w zimie,ale zamiast inwestować w garaż za 7kpln, wydałbym 1500 na blaszaka i 3000 na AC.Wilk syty i owca cała. A i ze 3 tysiaki w kieszeni
no tak, na przekroju jednego sezonu to sie oplaca;)tylko, ze garaz to teorytycznie jednorazowy wydatek, podczas gdy AC placimy co roku:)druga sprawa, majac garaz ktory zabezpiecza motor duzo bardziej niz inne garaze, zmniejszamy prawdopodobienstwo znaczaco:) Po co sie meczyc z tyk, skoro jest duzo latwiej dostepnych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ar2rM...tak wlasnie to sobie wyobrazam. Kwestia dogadania z admininstracja budynkuBilek... mysle, ze NightEye ma troche racji. Mi juz probowali moto dmuchnac i wiem ile sie nerwow najadlem. Nie mowiac o naprawie... ponad 6tys PLN (cala elektronika ze wzgledu na uszkodzona stacyjke). Nie wiem czy ubezpieczalnie ci zakwalifikuja zwyklego blaszaka jako garaz.Garaz o ktorym mowie ma byc przystosowany tylko i wylacznie pod moto, ma ulatwiac jego wprowadzenie do srodka jak i wyprowadzenie. Ma tez laczyc funkcje pomocnicze, tzn pomoc w serwisowaniu sprzeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, na przekroju jednego sezonu to sie oplaca;)tylko, ze garaz to teorytycznie jednorazowy wydatek, podczas gdy AC placimy co roku:)druga sprawa, majac garaz ktory zabezpiecza motor duzo bardziej niz inne garaze, zmniejszamy prawdopodobienstwo znaczaco:) Po co sie meczyc z tyk, skoro jest duzo latwiej dostepnych
Ac zawsze lepiej też mieć, wydasz 7 tysi na garaż a moto buchną ci z pod sklepu [coś o tym wiem ] :D i AC nie zabezpiecza ino przed kradzieżą, chyba że mówimy o "tanich"AC.
.Garaz o ktorym mowie ma byc przystosowany tylko i wylacznie pod moto, ma ulatwiac jego wprowadzenie do srodka jak i wyprowadzenie. Ma tez laczyc funkcje pomocnicze, tzn pomoc w serwisowaniu sprzeta.
cena :D pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie bedzie takie proste. Twoj "blaszak" to cos co wplywa na porzadek i ład przestrzenny a to reguluje juz ustawa. Nie twierdze ze jest to nie do zalatwienia ale... do czego to przyczepisz? w pasie drogowym na pewno nie. na trawniku? moze ale trzeba bedzie jakis fundament zrobic (a na to juz pozwolenie na budowe potrzebne). Na parkingu nalezacym do (zalozmy) spoldzielni... watpie. Wezmy to sobie na sucho... motocykli przybywa... bzykow jest jeszzce wiecej... teraz kazdy bedze chcial miec pod blokiem swoja "puszke"... jestescie w stanie to sobie wyobrazic? Kontenerownia na parkingu.Poza tym jakis chytry urzedas zaraz zawita do was z podatkiem gruntowym.
Z calym szacunkiem polska biurokracja nauczyla nas takiego myslenia. Moze jednak powoli cos sie ruszy. Jak wie sie z kim rozmawiac i jak to nie powinno byc problemow. Wydaje mi sie, ze ludzie zaczynaja byc zyczliwsi :D (choc tych nadetych urzedasow ciagle nie brakuje....grrr). Jak nie sprobujesz to sie nie dowiesz.A co do kontenerowni...nie kazdy bedzie cos takiego chcial kupic choc to to dobry pomysl. Na zachodzie to calkiem powszechne a kontenerowi nie widac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no... ciekaw jestem jak to zalatwisz. Temat zainteresowal mnie bo z racji zawodu porzadek i lad przestrzenny jest dla mnie wazny. Drze na sama mysl zastawiania osiedla mieszkaniowego blaszanymi puszkami.To prosta drga do balagadnu.Wklej prosze jakies foty tego "wynalazku" a raczej calego "stadka" w otoczeniu miejskim. Probuje sobie wyobrazic takie cos na naszych PRLowskich osiedlach krore podczes projektowania przewidywaly 0.3 miejsca parkingego na mieszkanie. Tak zrobione sa niektore osiedla w Tychach. Dzis parkowanie tam to jazda po trawnikach.Dla porownania projektowane dzis wymagaja sredni0 1.5 miejsca parkingowego na mieszkanie. Przed oczami mam zwykly parking osiedlowy - parkowanie prostopadle do ulicy a na jednym z miejsc parkingowych stoi blaszany kontener.Jeszcze raz prosze o fotki bo ciekaw jestem jak to w UK rozwiazali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam ze nie wyglada to jak PRLowski blaszak. Jest estetyczne. Z tego co widze probuja to jednak jakos maskowac plotkami. Balem sie ze to bedzie wygldalo tak http://allegro.pl/item596500702_garaze_bla...z_blaszany.htmlSpotkales to w UK stojace poprostu na jednym z miejsc osiedlowego parkingu wsrod samochodow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam ze nie wyglada to jak PRLowski blaszak. Jest estetyczne. Z tego co widze probuja to jednak jakos maskowac plotkami. Balem sie ze to bedzie wygldalo tak http://allegro.pl/item596500702_garaze_bla...z_blaszany.htmlSpotkales to w UK stojace poprostu na jednym z miejsc osiedlowego parkingu wsrod samochodow?
Tak i powiem ci ze widzialem rowniez jak to funkcjonuje. Moto po prostu samo wjezdza juz do srodka, bez kierowcy. Wpychasz je do srodka i zamykasz drzwi. No i ma to wymiary zblizone do moto (cm): ok 250 dlugie, 155 wysokie i 110 szerokie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.