Jump to content

Magneto

Użytkownicy
 • Content Count

  36
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralna

About Magneto

 • Rank
  Podglądacz
 • Birthday 07/22/1973

Contact Methods

 • GG
  68680

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • From:
  Gliwice
 • Interests
  Friend of WRM MC
 1. Ja też byłem drugi rok z rzędu. Rewelacyjny klimat.
 2. No a po zdarłem kolana na schodach Watykanu ;-) Z Zabrza leci Krawat Dnieprem dzisiaj około 16:00 do mnie do Gliwic na kopernik i razem walimy dalej.
 3. Ja pewnie pojadę w piątek ale zaprzęgiem więc wolniutko. Może ktoś jedzie rosją w piątek to można by razem pomknąć, (ja jadę z Gliwic).
 4. A w jakich godzinach planujecie spotkanie na Głównej, bo w kościele mnie nie interesuje spotkanie ;-)
 5. Daktyl masz za blisko by nie wpaść ;-) wiec do zobaczenia.
 6. To może wyciągnę na daleką trasę zaprzęg żeby pokazał czy objedzie Jastrzębie-Gliwice-Jastrzębie. Syki tylko powoli ten przejazd przez miasto bo się staruch zasapie ;-) I ja, czyli drugi staruch też ;-)
 7. No my z Krawatem też się meldujemy w piątek na motorach, tzn ja na 100%. Krawat jak naprawi głowice, bo coś mu zawór odmówił współpracy ;-) Lub go zabiorę na plecaka hehe
 8. Myślę że sprawa jest dość prosta. W samych Gliwicach jest kilka firm handlujących lakierami z Tarnowskich Gór najbliżej jest na ul. Skowrońskiego jak już kolega pisał firma 2K Color u Jurka Kuśnierczyka to prawda. Co do koloru dorobi każdy sklep, albo z numeru albo z powierzonego kawałka pomalowanego elementu (z elementu musi pracownik mieć doświadczenie). Kiedyś miałem 3 lata sklep z lakierami miedzy innymi Standox-a. Z doświadczenia powiem tak spray to wywalone pieniądze w błoto. To gotowa puszka z rozpuszczalnikiem do której wtłacza się 100ml lakieru ;-) a sprzedaje jako 250ml, bo tyle ma z gazem i rozpuszczalnikiem spray. Nadaje się on tylko do bazy i to niemetalicznej jeśli zależy na odcieniu. Dlaczego bo ciśnienie nie pozwoli uzyskać koloru w metaliku czy perle. Lakier bezbarwny czy akrylowy który normalnie miesza się głównie 2:1 z utwardzaczem (tam jest bez niego), co za tym idzie schnie długo i jest nie odporny nawet na benzynę wiec kicha. Wiec jeśli chcesz coś pomalować dobrze, to tylko pistolet w którym możesz regulować dawkę farby i ciśnienie, a co za tym idzie idealnie dopasować odcień (pod warunkiem dobrze zrobionego koloru w puszce) a potem klar zmieszać z rozpuszczalnikiem i utwardzaczem, (można też dodać antysilikon żeby się kraterki nie zrobiły w warunkach garażowych i uelastyczniacza kropla by nie odpryskiwał od kamieni). Co do ceny to różne firmy mają różne ceny. Płaci się cene wg litra farby plus pojemnik, minimalna ilość to 100ml. Ostatnio kupowałem lakier Vita na osiedlu Kopernika w Gliwicach w sklepie u Jacka i za 100ml czystej złotej perły do szparunków i 100ml bazy niemetalicznej zapłaciłem 42 zł. tydzień później do tych samych puszek kupiłem po 300ml tego samego i zapłaciłem 110 zł. Czasem maluje jeszcze coś przy motocyklach na garażu w Gliwicach na koperniku i jeśli ktoś chce podpytać o technologie lub czegoś nie wie jak zrobić chętnie pomogę. Nie robię z tego tajemnicy jak niektórzy co jak jakim papierem czy jakie są knify. ostatnio maluje Junaka M-10 z 1963 roku robiąc złote szparunki klejone ręcznie z taśmy odcinającej i też się tego uczę ;-).
 9. Bajzel w Katowicach niestety jest dość ubogi w sprzedających, W grudniu szczególnie to widać, jak znam życie to będzie tylko jedna hala. Ciuchy są lecz bez najdroższych marek, i nie dziwie się. Kasku Shoei-a ostatnio nie było, Ci dystrybutorzy którzy byli i z nimi rozmawiałem mówili że nie warto brać, bo i tak nigdy nie sprzedali tej półki cenowej. A raz im jedną sztukę ukradziono. Co do części starych motocykli to wybór jest dość ubogi a co za tym idzie ceny wysokie bo brak konkurencji, tu bym polecił Oldtimer bazar w Łodzi na wiosnę. Kto był to potwierdzi. Dzień to mało żeby wszystko dokładnie pooglądać.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.