Jump to content

Kali

Użytkownicy
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

1 Follower

About Kali

 • Rank
  Podglądacz
 • Birthday 01/06/1972

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • From:
  Katowice
 • Interests
  AIKIDO, nasze polskie zakątki
 1. Dzięki wielkie. Już zakupiłem
 2. Cześć Kupię regulator napiecia do Yamahy XVS1100 o symbolu SH650D-11.
 3. Przybliżenie problemu. Alienacją rodzicielską, stanowiącą przemoc emocjonalną wobec dziecka, mogą być szantaż emocjonalny, okazywanie w obecności dziecka, niechęci wobec drugiego rodzica, wzbudzanie niechęci do niego, a także niedopuszczanie do kontaktu z nim czy inne manipulacje. Gama zachowań indukujących u dziecka negatywne emocje, postawy i przekonania wobec drugiego rodzica, prowadzących do wywołania zaburzeń pomiędzy dzieckiem, a drugim rodzicem jest duża i niestety często bagatelizowana lub nawet wspierana przez funkcjonowanie prawa rodzinnego i jego otoczenie, a także najbliższe otocznie alienatora i inne instytucje. Możemy tutaj zauważać również takie mechanizmy typowe dla destrukcyjnych sekt jak totalitaryzm, przemoc i psychomanipulacje, kierowane wobec dziecka, wspomagane jednocześnie, w innych sytuacjach, okazywaniem temu samemu dziecku miłości, czasem w destrukcyjnej formie. Zespół alienacji rodzicielskiej - to efekty zachowań rodzicielskich, będących skutkiem stosowania rozwiązań prawnych, dotyczących rozwiązywania małżeństwa, przyznających główną opiekę nad dzieckiem jednemu z rodziców i mogące wpływać u dziecka na powstawanie m. in. zachowań autodestrukcyjnych, blokadę własnej indywidualności, łatwość uzależniania się, obniżoną samoocenę, gniew, agresję, depresję, niepokój, a nawet tendencje samobójcze. Do następstw zespołu alienacji rodzicielskiej (zjawiska PAS) zostały zaliczone także trudności w budowaniu intymnych związków, towarzyszące przez całe życie problemy z tożsamością, choroby psychiczne, problemy emocjonalne oraz zaburzenia seksualne w dorosłym życiu. Dziecko wykazujące zespół alienacji rodzicielskiej (zjawisko PAS) może być zaangażowane w oczernianie i obmawianie rodzica z którym nie mieszka, a nawet żywić wobec niego nienawiść i odmawiać widywania się z nim. Zjawisku PAS mogą towarzyszyć także nadpobudliwość i lęki, a jego zaawansowanej fazie problemy neurotyczne i psychosomatyczne, takie jak bóle głowy, brzucha, astma, problemy z przemianą materii i trudności z zasypianiem, a dziecko może być związane z pierwszoplanowym opiekunem nawet więzią opartą na fantazjach paranoidalnych dotyczących drugoplanowego opiekuna (rodzica).
 4. Witam Moto-Siostry i Moto-Braci 25 kwietnia 2013r w Katowicach przed Sądem Okregowym na ul.Francuskiej będzie przeprowadzona akcja, której celem jest uświadomienie o istniejącym problemie jakim jest alienacja rodzicielska Rozpoczęcie planowane jest o godz.12.00 Wszystkich chętnych serdecznie zapraszam
 5. Witam Szukam mechanika w Katowicach. Możecie kogoś polecić?
 6. Witam Rozgorzała gorąca dyskusja na temat czy pojechać na Jasną górę, czy nie i dlaczego. Czy zawsze tak było, że brany był pod uwagę aspekt polityczny? Każdy sam musi podjąć decyzję czy potrzebuje tak być. Aspekt duchowy. Wybieram się pierwszy raz. Chcę pomodlić się z Wami o bezpieczny sezon, żebysmy mogli tam być Wszyscy w kolejnych latach, chcę oddać "pokłon" tym których z Nami nie będzie. Na pewno bedę 15/04 Do zobaczenia
 7. Witam Czy w Katowicach jest organizuje się rozpoczęcie sezon połączone z poswięceniem maszyn? Gdzie w Katowicach zbierają się ludzie z pasją?
 8. Przy jakiej ulicy? Czy mają tam środki do pucowania?
 9. Dziękuję wszystkim za pomoc. W dniu dzisiejszym z dodatkową pomocą kumpla, uruchomiliśmy motor. I w drogę. Niezapomniane przeżycie.
 10. Cześć Nie mogę uruchomić motoru. Akumulator jest sprawny, sprawdzałem u kumpla. Sprawdziłem bezpieczniki, które są z drugiej strony motoru i są ok. Czy są gdzieś jeszcze jakieś bezpieczniki.
 11. Witam To mój pierwszy motor i pierwszy sezon. Na zimę zabrałem pod pierzynę akumulator. Naładowałem przed tygodniem i zadowolony udałem się do garażu. Po zamontowaniu rozbłysły reflektory ale "Gwiazda" nie odezwała się. Czy to jest normalne po odłączeniu akumulatora? Co robię źle i co powinienem zrobić, żeby powiozła mnie w dal?
 12. Kali

  Jestem z miasta

  Witam Szacowne Grono W ostatnim czasie nabyłem Yamahę Drag Stara 1100 rocznik 2001. Jest to mój pierwszy motor, na którym nie zdążyłem jeszcze sprawdzić się. Jako, że jestem Nowicjuszem w jeździe nie mówiąc już o mechanice, potrzebuję rad Starych Wyjadaczy, za które będę wdzięczny. pozdrawiam Kali
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.