Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Yamaha r6 03r.


Maverick07

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w końcu przeszedł czas na prezentacje mojego motocykla. Yamaha R6 model 2003r. Obecnie w dużej mierze przypomina serię poza kilkoma dodatkami ale dopiero w zimę zabieram się za większe zmiany.  

 

db543f1cef7d.jpg

9d111f3e5b35.jpg

badf7a5fc75f.jpg

55a3e8a64468.jpg

 


Zgodnie z zapowiedzią moto aktualnie przechodzi modyfikacje tak by na początek sezonu być zwarte i gotowe do działania. 

 

Zakres prac:

- wymiana opon,

- prostowanie i malowanie felg + aerograf,

- wymiana przewodów hamulcowych na stalowe w oplocie, 

- dołożenie ringów czyli tak zwane Angle eyes,

- malowanie zacisków, klamek, podnóżków i innych drobiazgów,

- oklejanie folią karbonową m.in. błotnika, 

- i oczywiście serwis wszystkich płynów i filtrów.

 

a133f64e945f.jpg

deaf436ebbb4.jpg

 

 


Po rozkręcaniu powoli przychodzi czas na zbierania moto w kupę na pierwszy ogień poszła lampa i zrobienie ringów. Wygląd jest ok a jak będzie w praktyce to zobaczę na wiosnę.

5fae1568ad60.jpg

062d3b2ac477.jpg


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajna,gratulacje.

Tylny błotnik na już do wywalenia,tanio to oblecisz bo od 35 zł stelarz na tablicę.Prawy ciężarek kierownicy chyba już wymieniony,przednia guma tez wyglada słabo.Klamki można by kupic czarne krótke ale mi się na nich źle jeździ.

Niby jeden z najbardziej niezawodnych model w dziejach R6 , szerokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajna,gratulacje.

Tylny błotnik na już do wywalenia,tanio to oblecisz bo od 35 zł stelarz na tablicę.Prawy ciężarek kierownicy chyba już wymieniony,przednia guma tez wyglada słabo.Klamki można by kupic czarne krótke ale mi się na nich źle jeździ.

Niby jeden z najbardziej niezawodnych model w dziejach R6 , szerokości.

 

Tylny błotnik zostaje, mocowanie tablicy będzie nowe, ciężarki wymienione, opony zamówione nad klamkami myślę bo dobrze mi się na nich śmiga dodatkowo będą malowane felgi aerografem oraz kilka innych elementów, w zimę będę wrzucał fotki z postępu prac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Fajny sprzęcik ;)

Ale mam nadzieję, że masz kompletny strój na to moto bo jeśli jeździsz w takim jak na fotce to ja bym pierd**ił mocowanie tablicy, aerograf itp tylko zainwestował w kombik :P

Ale nie chce tu nic narzucać - każdy jeździ jak uważa ;) Szerokości! 

Kombiak nie ale pełny tekstylny jest, także spokojnie :) a co do moto mam nadzieję, że do końca stycznia znajdę czas by wprowadzić modyfikacje 

 

btw ArU Ninja nie ma jakiś problemów z takim irokezem na kasku bo mocno się nad tym zastanawiam :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Zgodnie z zapowiedzią moto aktualnie przechodzi modyfikacje tak by na początek sezonu być zwarte i gotowe do działania. 

 

Zakres prac:

- wymiana opon,

- prostowanie i malowanie felg + aerograf,

- wymiana przewodów hamulcowych na stalowe w oplocie, 

- dołożenie ringów czyli tak zwane Angle eyes,

- malowanie zacisków, klamek, podnóżków i innych drobiazgów,

- oklejanie folią karbonową m.in. błotnika, 

- i oczywiście serwis wszystkich płynów i filtrów.

 

a133f64e945f.jpg

deaf436ebbb4.jpg


Update:

rozpoczęła się faza malowania poniżej fotki kilku elementów na których jest już klar. W rzeczywistości prezentuje się to znacznie lepiej (mieniący się lakier robi robotę). Powoli przychodzi czas na największe wyzwanie czyli felgi :)

eaf3ed8bae25.jpg

94514c15bc15.jpg

0e4ca5252849.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

:E nie przewidziałem tego, to nic pozostaje wrzucić linki i opis:

 

7.04.2015
No i moto złożone ! Robota skończona więc czas na małe podsumowanie. Zakres wykonanej roboty:
- wyprostowane i pomalowane felgi,
- nowe opony Michelin,
- założone ringi i zrobione wyłączniki (ringi i światła mijania działają niezależnie),
- wymiana płyny chłodniczego, hamulcowego i oleju oraz filtr
- wyczyszczony filtr powietrza,
- nowe świece irydowe ngk,
- nowy uchwyt i tablice rejestracyjną i lampka led,
- zmienione lusterka,
- nowe przewodu hamulcowe przód (oplot HEL),
- naklejka carbonowa na półkę kierownicy,
- pomalowany błotnik i osłona łańcucha,
- pomalowane lagi, zaciski, dekle (3), podnóżki, uchwyty, śruby, śrubki było ich około 100 ! :D
- tankgrip (jeszcze nie założony)
 
Mimo, że za oknem szaro buro to musiałem popstrykać foty :) W tym roku możliwe, że wpadną jakieś drobiazgi a co wymyślę na zimę do roboty to jeszcze nie wiem...
 
P.S. Nie czepiać się naklejki HEL i GoPro bo one maskują dziurę po starym crash padzie :P na nowe przyjdzie czas. 
 
Napisy na feldze to aerograf a mały napis The Doctor to naklejka 
 
No to teraz powinno działać 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.