Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Poszukiwania pierwszego motocykla


Tomala1978

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przedmówca masz olej w głowie to pojemnosc nie ma znaczenia.

 

Oba motocykle proste = dość niezawodne i proste w serwisie.

 

z wybranych linkow nr 5 jakoś najbardziej do mnie przemawia. W wiekszośći ktore podałeś sa jakieś mankamenty. Coś tam malowane coś nie tak itd. oraz kwadratowe gumy to standard i praktycznie od zaraz do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź , tak cześć nicku świadczy o wieku . 

Z podanych motocykli oglądałem dwie yamahy , tez z kuframi nie widziałem ale ona raczej odpada .

Wadziłem również czarnego bandita no i spodobał mi się najbardziej , tyle że sprzedawca jakby coś chciał ukryć .

Jeszcze jedno pytanko co znaczy kwadratowe gumy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź , tak cześć nicku świadczy o wieku .

Z podanych motocykli oglądałem dwie yamahy , tez z kuframi nie widziałem ale ona raczej odpada .

Wadziłem również czarnego bandita no i spodobał mi się najbardziej , tyle że sprzedawca jakby coś chciał ukryć .

Jeszcze jedno pytanko co znaczy kwadratowe gumy :)

Te linkowane xj600 są częściowo z xjforum.

Znajdziesz tam trochę ich historii.

Moja też na olx bo czegoś wyższego szukam.

XJ polecają na początek. No i zmus potencjalnego sprzedajacego do wspólnych odwiedzin u mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te linkowane xj600 są częściowo z xjforum.

Znajdziesz tam trochę ich historii.

Moja też na olx bo czegoś wyższego szukam.

XJ polecają na początek. No i zmus potencjalnego sprzedajacego do wspólnych odwiedzin u mechanika.

A jakim sprzętem teraz jeździsz i czego większego szukasz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy kwadratowa guma :) to guma wygladajaca jak samochodowka  czyli łaski bieżnik na styku opony z nawierzcznia  w aucie jaknajbardziej wskazane w moto utrudnia prowadzenie w zakretach powodujac wrazenie uślizgu.

 

W moto ma być okragła () a nie [ ]  nie mam zdjecia zeby ci to obrazowo naświetlić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz jakiegoś mechanika i to wszystko jest do objechania w kilka godzin :) ,w tym budżecie i rocznikowo na cuda nie ma co liczyć,pewnie do każdego trzeba będzie z 1000 Pln dorzucić na początek,opony,przegląd,byle by był prosty i do jazdy.

Liczę się z tym że w tej kasie tak jak piszesz to sząłu niema , ale cóż zrobić :)

Mam nadzieję że jednak coś w miarę ciekawego trafię .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy kwadratowa guma :) to guma wygladajaca jak samochodowka  czyli łaski bieżnik na styku opony z nawierzcznia  w aucie jaknajbardziej wskazane w moto utrudnia prowadzenie w zakretach powodujac wrazenie uślizgu.

 

W moto ma być okragła () a nie [ ]  nie mam zdjecia zeby ci to obrazowo naświetlić. 

Tak też myślałem z tą oponą ale wolałem zapytać :) człowiek się uczy całe życie, dzięki za wyjaśnienie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy kwadratowa guma :) to guma wygladajaca jak samochodowka czyli łaski bieżnik na styku opony z nawierzcznia w aucie jaknajbardziej wskazane w moto utrudnia prowadzenie w zakretach powodujac wrazenie uślizgu.

W moto ma być okragła () a nie [ ] nie mam zdjecia zeby ci to obrazowo naświetlić.

Czyli potencjalnie "zielony" śmigam spokojnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej kupić jakąś 600 i jeżdzić  z olejem w głowie  niz 500 pałować i po sezonie zmieniać.

 choć te 500 wcale sie tak lekko niy prowadza jak co niektórzy mowia.

 

xj - czy badzior  to nie demony predkosci a i tak na poczatku wydaje sie ze siedzisz na rakiecie.

 

trzeba sie wjeździć  zeby zdecydowac co sie chce jaki kierunek rozwoju - tzn sport czy turysta a moze cruser to przychodzi z czasem.

 

xj - gsf to dobre moto bo dość uniwersale wybaczaja duzo a i frajdy daja nie mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej kupić jakąś 600 i jeżdzić  z olejem w głowie  niz 500 pałować i po sezonie zmieniać.

 choć te 500 wcale sie tak lekko niy prowadza jak co niektórzy mowia.

 

xj - czy badzior  to nie demony predkosci a i tak na poczatku wydaje sie ze siedzisz na rakiecie.

 

trzeba sie wjeździć  zeby zdecydowac co sie chce jaki kierunek rozwoju - tzn sport czy turysta a moze cruser to przychodzi z czasem.

 

xj - gsf to dobre moto bo dość uniwersale wybaczaja duzo a i frajdy daja nie mało

Co do kierunku to nastawiam się raczej na turystkę , przynajmniej na razie . Co będzie potem to jak piszesz czas pokaże .

Nastawiam się raczej na spokojną jazdę jakies wypady w góry itd. i w sezonie droga do pracy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://olx.pl/oferta/yamaha-xj600-diversion-CID5-ID6PLSB.html

Fotki i pełne info dla konkretnie zainteresowanego. Cena oczywiście do uzgodnienia.

Wystawiam na spokojnie, za dużo ostatnio do niej dolozylem by oddać "za darmo"

Serwis w większości u mechanika polecanego w dziale friendly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://olx.pl/oferta/yamaha-xj600-diversion-CID5-ID6PLSB.html

Fotki i pełne info dla konkretnie zainteresowanego. Cena oczywiście do uzgodnienia.

Wystawiam na spokojnie, za dużo ostatnio do niej dolozylem by oddać "za darmo"

Serwis w większości u mechanika polecanego w dziale friendly.

Ok dzieki , przemyślę temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do xj  i gsf dorzucił bym jeszcze fzs600 z tym ze na poczatek to elektrownia atomowa miedzy nogami bo te 98km robi swoje 

 

ogólnie opcji jest sporo wazne sa dwie rzeczy 

 

- moto ma sie podobać właścicielowi 

- moto ma być proste i sprawne mechanicznie :)

Fazera to raczej odpuszczam ze względu na moc :) najbardziej skłaniam sie jednak na bandita .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.