Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ls2 370 + rocket II czy Caberg Duke bialy - szczekowe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako ze zaczynam przygode z motocyklami chce kupic sprzet ktory bedzie mi sluzyl latami. Poki co kupilem juz komplet (kurtka i spodnie MODEKA).MAM DO WYDANIA 700zl. Przyszedl czas na kask (jeszcze do kupienia buty). Zwracajac uwage na bezpieczenstwo, wyglad i funkcjonalnosc wybralem 2 modele ktorymi jestem zainteresowany. Czekam na podpowiedzi co lepsze. 

Kask bedzie sluzyl do jazdy (chopper lub turytyczno - szosowy naked). Obowiazkowo chce bialy kolor. I tak:

 

- Caberg Duke - w zestawie jest pinlock, blokada szczeki (na gorze) i 5 gwiazdek w sharp'ie - cena 700zl

- LS2 370 - w zestawie dorzucaja kask LS2 Rocket II (wartosci 130zl), pinlock trzeba dokupic (100zl) i brak blokady szczeki (w gornej pozycji), 4 gwiazdki w testach Sharp - cena 420zl

 

Jak sadzicie co lepiej zrobic?

Wziac LS2 w zestawie z dokupionym pinlockiem = 520zl i miec 2 (jeden do dalszych wypadow drugi do jazdy miejskiej) kaski z gorszymi testami bezpieczenstwa i 180zl w kieszeni na buty

Wziac Caberga i miec bezpieczniejszy kask i jezdzic w wysokich sztywnych gorskich butach z Vibramem?

 

pozdrawiam i czekam na opinie

 

ps. w testach sharp szczeka Caberg'a w 87% pozostawala zaknieta przy upadku w LS2 w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inni ale jak dla mnie jazda na motorze wiąże się z tym że to co mam na sobie to jedyne co mnie chroni dlatego postanowiłem wydać więcej kasy a być porządnie ubranym. W razie jakiegokolwiek upadku czy też ślizgu mam większą pewność że mi się nic nie stanie lub mniej stanie niż jak bym nie miał odpowiedniego ubioru lub miał jakiś gorszy.

 

Uważam że lepiej zainwestować więcej na jedną rzecz a mieć ją porządną i później inwestować w kolejne - równie dobre i porządne. Być może się mylę, być może nie mam racji, nie wiem. Ograniczone fundusze to najgorsze co może być ale ja na twoim miejscu kupił bym raz a dobrze, to nie są ciuchy które zmieniasz co roku tylko są raz na dłużej.

 

Swoją droga to ciekawi mnie opinia innych forumowiczów na ten temat :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Gdzieś czytałem, że testy sharpa nie są dobrym wyznacznikiem chyba, że jesteś totalnie zielony w tedy lepsze to niż nic.

No ale ilu ludzi tyle opinii http://www.motogen.pl/Testy-kaskow-SHARP,9506.html.

Pooglądałem tu i tam i z opinii użytkowników caberg wypada trochę lepiej niż ls 2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kasków to Ci nie podpowiem, ale jeżeli chodzi o buty to w tym sezonie też kilka razy wyskoczyłem na moto w górskich butach z membraną vibram. W górach skakałem w tych butach po strumykach i dopóki od góry woda nie naleciała to nogi były suche na moto wystarczył niewielki opad przejazd przez 2 kałuże i wylewałem wodę z butów. Ponadto te buty strasznie się niszczą od zmiany biegów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.