Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Oklejanie motocykla carbonem


leymann

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
mam zamiar okleić cały motocykl taśmą carbon. Czy ktoś już robił tego typu zabieg i ma jakieś uwagi, wskazówki dla mnie? Motor ma być 2 kolorowy czarny carbon + pomarańczony, czy prowidłowym bedize, jeśli cały motor okleje karbonem czarnym i na tym czarnym bedą pomarańczowe wstawki, nie odklei mi się ten pomarańczowy? Mam również pytanie co do tłumika, czy obklejając go tą taśmą, nie będzie mi się ona odklejać pod wpływem ciepła? Dodam, że teraz ten tłumik obklejony jest jakąś zwykłą taśmą na której carbon jest namalowany, a nie wytłoczony i jakoś się trzyma icon_e_smile.gif.

wiem, że jest mnóstwo filmików na yt itp. ale żeby nie zepsuć taśmy wolę zdobyć wiedzę zewsząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcale trudne nie jest  :P

zazdroszcze optymizmu i zdolnosci manualnych

 

Nie napisze ze najpierw trzeba kilka/kilkanascie metrow foli zepsuc zeby coś wyszło... o prawie sterylnych warunkach pracy tez nie wspomne

 

Napierd..ic folie jak na paczke do ciotki z hameryki to kazdemu wyjdzie ale zrobić to profi hmmm powodzenia. Przegrzejesz folie zjeb..e  niedogrzejesz tez zje..e bo sie nie ułozy w kantach za mocno naciagniesz i sie fałdy nie skurcza na wyoblonych powierzchniach itp. itd. 

 

Jak komuś sie uda zrobić to profi to sam sie piesze jako pierwszy klijent na obklejanie zadupka:P oczywiscie nie harytatywnie a za gratyfikacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ale jak pod folią będzie nawet odrobina szpachli to folia zazwyczaj odchodzi wraz z nią .

Po zdjęciu folii wychodzą wszelkie niedociągnięcia jakie zostały ukryte

Mnie na szczęście to nie grozi, bo jakiś fleja-makaron karbonem poobklejał jedynie plastikowe elementy, np obudowę wyświetlacza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam, ja mam folią okejoną osłonę od łańcucha (sam robiłem z arkusza alu to nie opłacało mi się malowac) mam jeszcze odważniki oklejone oraz osłony wlotów powietrza, generalnie dwie ostatnie rzeczy szału nie robią, ale się tym kompletnie nie przejmuje, jak jadę to nie widać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.