Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Telefony komórkowe - jaka sieć? jaki aparat?


Flavius

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Powoli moja stara i leciwa Nokia E65 zaczyna odmawiać mi posłuszeństwa... 

Coraz częściej po głowie chodzi mi wymiana tego aparatu już na coś nowszego.

Na chwilę obecną współpracuję z siecią NJU Mobile.

 

29 zł miesięcznie za rozmowy no limit

9 zł miesięcznie za sms no limit ( w tym mms)

19 zł miesięcznie za internet no limit - nie testowałem z racji posiadanego telefonu

 

Więc mój obecny rachunek to max 38zł miesięcznie.

 

Coraz częściej zauważam potrzebę u siebie skorzystania z neta - sprawdzenie jakiś informacji, chociażby głupiego rozkładu jazdy pociągów.

 

Pytanie do osób siedzących w tym temacie:

Interesuje mnie na chwilę obecną samsung galaxy s4

Czy ktoś posiada ten telefon ? ma już wyrobioną opinię na ten temat?

A może na chwilę obecną wybrać coś innego Waszym zdaniem lepszego ?

Lepiej będzie pochodzić i poszukać w jakiś sieciach tego telefonu i brać go z abonamentem czy kupić sam aparat w jakimś sklepie i pozostać przy tym co mam ?

 

Będę wdzięczny za pomoc i każdą wypowiedz wnoszącą coś treściwego do tematu.

 

Pozdrawiam Flavek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o szybkość połączenia, aktualizację androida na bierząco (od producenta), dobre połączenie z netem (i nie tylko) to zamiast S4, w którym nawalone jest pełno śmieciowego oprogramowania samsungowskiego proponuję Nexusa 4. Jak każdy telefon ma swoje wady. Ja mam ten smartfon od premiery i chwalę. Pamięci ma na tyle, że nie potrzebuję zewnętrznej karty, chodzi szybciej przy różnych otwartych aplikacjach niż S4 (porównywałem osobiście).

 

P.S. mieniąca się klapka z gorilla glass w LG NExus przyciąga kobiecy wzrok :D Mnie to akurat najmniej obchodziło przy zakupie, ale jak ogląda ten telefon kobieta to zawsze zwraca uwagę na klapkę :) Drugi plus do design'u: z przodu nie ma nazwy - tylko na tylniej klapce :)

 

P.S.2 - nie kupuj aparatu w abonamencie. Na dobrą sprawę większość telefonów można już na raty kupić. Jeśli dołożysz ratę telefonu + rachunek miesięczny to wyjdzie często to samo co abonament z telefonem "gratis" za "jedyne xxx zł". Najlepiej jest brać abonament z dużymi zniżkami bez telefonu, albo z telefonem, ale później go sprzedać, dołożyć i kupić coś z wyższej półki niż ten w "prezencie za jedyne xxx zł".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciętny użytkownik nie jest tak zainteresowany aktualizacjami androida, a Samsung na czystem romie będzie chodził tak szybko jak nexus, jeśli nie lepiej(o ile dobrze się orientuje to s4 ma szybszy procesor). Nexus ma też gorszy aparat, a to bardzo istotna rzecz w kontekście jazdy na moto - rzadko kto bierze aprat ze sobą, cyka się głównie komórką. Według mnie S4 to idealny wybór. Co do abonamentu to się zgodze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr. Drzewo co do aparatu również mam porównanie. Miałem S4 przez pewien czas i dalej mam go w "rodzinie". Czysty rom Samusnga to utrata gwarancji, a jeśli zwykły użytkownik nie będzie"patrzał" na aktualizację to tym bardziem sam sobie systemu nie zainstaluje :). Co do aparatu to również sprawa dyskusyjna. Moim zdaniem żaden aparat w telefonie nie służy do "cykania" profesjonalnych zdjęć, a różnice między S4, a LG są znikome. Jedynie sam wyświetlacz daje inne złudzenie, ponieważ nie przebarwia kolorów (daje realistyczny obraz). Jeśli chodzi jeszcze o aktualizację i wsparcie to jako zwykły użytkownik mogę powiedzieć, że ma ona znaczenie. Każda kolejna aktualizacja to mniej zajmowanej pamięci, dłużej działająca bateria, mniej syfu w tle.

 

P.S. Przepraszam za język, fachowcem nie jestem. Miałem dwa telefony i z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że Nexus to dobra alternatywa dla S4, który wydaje mi się jakiś taki "plastykowy" :D Wcześniej miałem jeszcze telefony z niższej półki cenowej jak Xperie, ale o nich nie warto nawet pisać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli zależy Ci na wykonaniu rozglądnij się za czymś ze stajni HTC. Mimo że samsung ma dobre wykonanie moim zdaniem lepiej w trzymaniu w łapsku wypada większość HTC, tym bardziej z wyższej półki. Jeśli potrzebujesz tylko do internetu, pogody czy rozkładu pociągów to właściwie wszystko w przedziale cenów s4 się nada :)

 

Nie dawno kupiłem htc desire 310, i mimo że budżetówka działa jak powinno. Androida używam od 3-4 lat, miałem mnóstwo modeli, w większości bawiłem się romami i innym dupstwami. Doszedłem do wniosku że w końcu i tak do oryginalnego romu się wraca i ewentualnie rootuje by syf pousuwać. 

 

W 310 wszystko fajnie, ale aparat wzięli z 2007 roku, tragedia jednym słowem, mimo wszystko radzę sobie i w razie konieczności i fote strzelę, ale brak autofocusa jest straszne.

 

Jeśli zaś chodzi o wielkość, to  htc niestety już jest chyba maksymalną wielkością jeśli o mnie chodzi. W kieszeni w kurtce motocyklowej boje się że kiedyś się złamie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.