Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Potrzebna opinia do Transalpa


raVal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Przymierzam się do kupna takiej maszyny.

 

http://otomoto.pl/honda-transalp-xl650v-oryginal-gs-dl-650-tdm-M3984255.html

 

Pytam o zdanie, bo może ktoś zna ten sprzęt lub mieszka niedaleko Pszczyny. Jakiekolwiek info w temacie sprzętu lub sprzedającego mile widziane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie o motocyklicznych masz pod linkiem:

http://www.motocykle.slask.pl/topic/126898-motocykliczni-serwis-pszczyna-laka/

 

Ja osobiście polecam. Zadzwoń, pogadaj... Zazwyczaj cena jest adekwatna do jakości, więc jak będzie coś nie tak z maszyną to pewnie powiedzą. 

 

Poproś Danvielda o pomoc. Nie ma może najbliżej do Pszczyny, ale może coś poradzi.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach wygląda na zadbany egzemplarz.

Z tymi przebiegami to bywa różnie. 

Transalp jest chyba jednym z najbardziej uniwersalnych motorków. Tak naprawdę nadaje się do wszystkiego - do bliskiej i dalekiej turystyki, ale i jazdy w koło komina. Ja moim trampkiem codziennie dojeżdżam do pracy - o ile pogoda na to pozwala, po drodze jakieś małe drobne zakupy, jeżdżę nim nad wodę, po szutrowych drogach w lesie.

W tym sezonie mam już nim przejechane prawie 3tys. km - a nie wiem jakim wynikiem zamknie się sezon - chociaż ja tak naprawdę sezonu nigdy nie kończę - bo jak ktoś kiedyś zauważył, pogoda jest zawsze, tylko trzeba się odpowiednio ubrać - to też się sprawdza na motocyklu.

Ja ze swej strony polecam trampka jako niesamowicie wygodny motorek, uniwersalny. Nawet jeśli kiedyś kupię inny motocykl, trampka nie sprzedam, bo będzie idealny jako ten drugi motorek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat nie o tym, ale co w tym dziwnego?

Może kupił se motór, i wsiada na niego tylko wtedy, jak sobie o nim przypomni i jakoś wychodzi tak, że robi tylko tyle km w sezonie :)

Znam też takich co wyciągają motocykl raz w roku, wsiadają, nakręcają 15-20tys.km na jednej wyprawie i na tym kończy się ich motocyklowanie.

To też dla Ciebie dziwne? :)

Oczywiście turystyk z przebiegiem 2700km/rok jest tak samo normalny jak passat z niemiec w TDI 10 letni z przebiegiem 80000km., którym jeździł dziadek do kościoła i na zakupy. Ja w 3 miesiące na moim miejskim motoroku zrobiłem 2400km wyjeżdżając praktycznie tylko w weekendy, a najdalszy wypad był do Wisły (i to raz!)

Być może MisterTwister znalazł dla siebie perełkę, ale tym samym wyczerpał limit "perełek" na 3 lata, bo właśnie tak często zdarzają się "ideały po dziadku".

 

Pracuje w branży motoryzacyjnej troszkę i pierwsze pytanie jak handlarz skupuje samochód to jest: Do kiedy i jakiego przebiegu serwisował Pan/Pani samochód w ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo wyolbrzymiasz i wrzucasz wszystkich do jednego wora, niepotrzebnie wkręcając w to handlarzy, których nie chcę w to mieszać, bo to inna historia :)

Chciałem to bardziej uogólnić, a ty od razu na nowo koło chcesz odkrywać ;)

Wiele osób z kręgu moich znajomych, nie ma po prostu czasu na to(praca, firma, inne hobby bardziej ich pochłaniające), żeby jeździć motocyklem codziennie, a maszyny są różnego pokroju(od turystyków, po wybitne szlifierki), dlatego też mają małe, sezonowe przebiegi. Są też takie, które pomimo młodego wieku podchodzą już pod 150tys.km ;)

W krajach zdecydowanie bardziej rozwiniętych w stosunku do naszego takie praktyki też są stosowane, a u nas wyrobił się pogląd, że tam to nic tylko jeżdżą, jeżdżą i jeżdżą i to ma być ten pogląd jedyny, słuszny.............  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę stopień zużycia elementów, przełączników, wytarcie siedziska, korozja i przegrzanie kolektorów wydechowych...itd... jest odzwierciedleniem przejechanych kilometrów. Niestety każdy tysiąc przejechanych kilometrów zostawia na motocyklu ślady zużycia - i to nie tylko na oponach. Można próbować pewne rzeczy markować, ale wytrawne oko fachowca zaraz to wyłapie. 

Mój trampek ma już 13 lat - sprowadzony został z przebiegiem niewiele ponad 12tys. km. Tłumaczenie dokumentów pozwoliło ustalić, że pochodzi od pierwszego właściciela - gość z rocznika `58 - to tak naprawdę niczego jeszcze nie przesądza, bo nie wiadomo jak gość traktował ten motocykl.

Na początku bardzo sceptycznie podszedłem do tego motorka - leciwy wiek nieco mnie zraził. Ale jak go zobaczyłem na podnośniku u mechanika, rozebranego, wszystko na widoku - uzmysłowiłem sobie, że te cyferki na zegarach jednak nie kłamią.

Mój sąsiad z naprzeciwka kupił sobie w ubiegłym roku Hondę VTX 1300  - specjalnie dla niej wynajmuje kosztowny garaż. Zaledwie kilka razy w ubiegłym roku tym motorkiem wyjechał na miasto, może raz był na Chudowie. W tym sezonie jeszcze nigdzie nim nie wyjechał... To mi dało wyobrażenie o tym, że są tacy ludzie, którzy kupują maszyny bardziej dla samego faktu ich posiadania. Najwyraźniej taką czują potrzebę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wicher proszę Cię, daj mi kontakt do jednej osoby, która kupiła sprzęt za 50000zł (bo podejrzewam, że tyle kosztował nowy Translap) po to żeby jeździć nim 2700km rocznie i po kilku latach go sprzedała za połowę wartości z przebiegiem 10000km. Proszę Cię pokaż mi taką osobę. Jestem jak niewierny Tomasz, który nie uwierzył póki nie włożył palca w rany Chrystusa.

 

Przepraszam, Translap z 2012r na stronie hondy kosztuje 32000zł. więc tak naprawdę musiałby to być 2letni translap z przebiegiem 5000km za 25000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raVal napisz coś więcej o oglądanej maszynie to rozwiejesz ciekawość kolejnych chętnych na tego translapa.

 

Zajarany ja cały tydzień siedzę do 18.00 w pracy. Chwile wolnego mam po 19.00. Ale nie mam już sił nawet iść do garażu. Do pracy nie mam szans zasuwać na moto, bo w gangolu,albo pod krawatem to ciężko. Jesteś człowiekiem małej wiary :D Wielkanoc sprzyja, abyś to zmienił :D:D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wicher proszę Cię, daj mi kontakt do jednej osoby, która kupiła sprzęt za 50000zł

Dałbym ci numer do osoby, która kupiła sprzęt za 120tys.zł, ale wiesz nie sądzę, żeby miała czas i ochotę wywalać ci swoje racje.

Tak jak pisałem wcześniej nie wrzucaj wszystkich do jednego wora i nie mierz wszystkich swoją miarą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wicher proszę Cię, daj mi kontakt do jednej osoby, która kupiła sprzęt za 50000zł (bo podejrzewam, że tyle kosztował nowy Translap) po to żeby jeździć nim 2700km rocznie i po kilku latach go sprzedała za połowę wartości z przebiegiem 10000km. Proszę Cię pokaż mi taką osobę. Jestem jak niewierny Tomasz, który nie uwierzył póki nie włożył palca w rany Chrystusa.

 

Przepraszam, Translap z 2012r na stronie hondy kosztuje 32000zł. więc tak naprawdę musiałby to być 2letni translap z przebiegiem 5000km za 25000zł.

witam

to zapraszam do siebie zobaczysz moją honde varadero z 2004r kupioną nową za 48000zł z przebiegiem 19tys km. Mam fakturę zakupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"po kilku latach go sprzedała za połowę wartości z przebiegiem 10000km. Proszę Cię pokaż mi taką osobę."

 

Adziu: sprzedałeś swoją hondę czy dalej ją posiadasz, bo to jest ZNACZĄCA różnica. Jeżeli dalej ją posiadasz to proszę, ale czytaj ze zrozumieniem.

Nie chce nic nikomu udowadniać bo mam znajomego co miał 12 letnią astrę z przebiegiem 6000km (sześć tysięcy kilometrów) więc wiem, że "perełki" się zdarzają.

 

Uważam tylko, że przy niskich przebiegach powinna nam się zapalić lampka ostrzegawcza tym bardziej jeżeli sprzęt to typowy turystyczny motocykl, a nie pokazowy, służący do niedzielnych przejażdżek po okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.