Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Dobra Szkoła jazdy Bytom, Zabrze ??


Grzegorz Sikora

Rekomendowane odpowiedzi

Kilku znajomych robiło prawko w MotoRat - tam uczą wszystkich aspektów jazdy motocyklem. Nie dopuszczą Cię do egzaminu, zanim nie stwierdzą, że potrafisz jeździć motocyklem. I nie chodzi tylko o to, by zdać egzamin - to nie jest nauka ukierunkowana pod zdanie egzaminu - tak jak to bywa u innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem robić w roku 2012 u pana Franka "Autoart" w Bytomiu, i jak na tamte czasy było elegancko więc polecam. Szczerze mówiąc nie wiem jak jest teraz, ale Franek dobrze szkoli a i tak muszę dokończyć w tym roku, więc jak zacznę kontynuować kurs to się wypowiem więcej, ale raczej nic się nie powinno drastycznie zmienić względem szkolenia. Kiedyś mi go polecano i nie zawiodłem się. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mój kolega Krystian miał dwa dni temu pierwsze jazdy w MotoRacie - chłopak załamany - uczą go akrobatycznych manewrów na motocyklu, jazda na stojaka, zatrzymywanie się bez podparcia. Z tego co wiem, taki kursant będzie jeździł na crossie po wertepach, na autostradzie - jednym słowem ciężki i wymagający kurs w przeróżnych warunkach na różnych maszynach. Oni wedle relacji znajomych, którzy już ukończyli dawno  taki kurs uczą z pasją jazdy motocyklem, a nie jak to często bywa nie uczą zdać wymagany egzamin.

Więc przygotuj się na niezły wycisk - ale za to na koniec kursu zdobędziesz tą niezbędną wiedzę i umiejętności, których wielu z nas brakuje. Ja wstępnie na lipiec zdecydowałem się u nich na kurs doszkalający technikę jazdy - mimo wszystko warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zdecydowanie MotoRat z Zabrza, dobry wybór. Rafał  super gość i instruktor, a że jest ratownikiem i nie jedno widział...nauczy się wszytkiego i też tego że niestety nie jesteśmy nieśmierelni. A o corssach i innych przejazdach  po "ścieżce zdrowia" to prawda...ale za to później ósemeczki robisz z zamkniętym oczami, no  i nie szorujesz stopami po asfalcie jak ruszasz albo zatrzymujesz się...poza tym dużo z tego się przydaje... żeby uratować moto przed uderzeniem lub wyprowadzeniem go z poślizgu np kiedy ktoś przed tobą ostro hamuje... A to że woltyżerkę akrobacyjną na stojąco na siedzieniu motocykla uprawiałam na placu, no już inna para kaloszy. Jest wesoło  ;-)
Aha oczywiście 99% kursantów zdaje za pierwszym podejściem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z mojej strony również zdecydowanie polecam Motorat, Rafała i ekipę. Osobiście robiłem kurs rok temu w gliwicach w innym ośrodku. Było to na zasadzie "naucz się sam". Poszedłem tylko na teorię, zdałem i odpuściłem temat bo jeździć nie umiałem :/ Dwa tygodnie temu zdecydowałem się podejść do egzaminu, zadzwoniłem do Motoratu, gdyż polecali tą szkołę na necie i szczerze była to rewelacyjna decyzja :) Wyjeździłem u nich 5 godzin przed egzaminem, podczas których dowiedziałem się więcej niż na całym starym kursie, choć ciężko było wyplewić złe nawyki wyniesione z poprzedniego ośrodka. Ale tam naprawdę uczą jeździć i robią to z pasją. Ale do rzeczy, egzamin miałem w piątek, zdałem za pierwszym razem, bez problemu. jako ciekawostkę napiszę że zdało nas 3 na 7 osób podchodzących do praktyki i co ciekawsze . .  wszyscy trzej byliśmy z Motoratu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegły czwartek mój kolega z pracy Krystian zdał za pierwszym razem egzamin w Rybiku - skończył kurs w Motorat. To już któryś z kolei znajomy, który zdaje za pierwszym razem po szkoleniu w Motoracie - to najwyraźniej o czymś świadczy.

Rafał z Motoratu jest dobrym ale zarazem wymagającym i surowym nauczycielem :)

Czasami warto się trochę pomęczyć - ale za to zdobywamy solidne podstawy i umiejętności na progu motocyklowej przygody - to może czasami zaważyć na naszym zdrowiu i życiu. Ja osobiście nie miałem tyle szczęścia przy wyborze szkoły jazdy - wówczas jedyym kryterium wyboru była niestety kasa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.