Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem model Free racer jeszcze jak robiłem kurs na prawko. W sumie w tej cenie podobno dobry towar. Sam nie narzekam... W porównaniu do innych firm kurtki te mają krótki zamek do spinania ze spodniami. Jak zacząłem jeździć miesiąc temu przy temperaturze ok. 5 - 7 stopni to z koszulką termoaktywną i podpinką dopiero powyżej 100km/h odczuwałem chłód (na hornecie). Nie wiem jak z trwałością bo mam ją od lipca 2013. Pierwsze upały i deszcze przeżyła także pewnie kilka sezonów da radę w tym polatać. Wadą na pewno jest plastikowy zamek :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwie kurtki skórzane z 4 biker'a (moja i plecaczka), rękawice, a mój kolega ma kurtkę i spodnie skórzane.

 

Ogólnie cena/jakość jest ok.

 

Niestety mam kiepskie zdanie odnośnie wykończenia (szwy, itp.). Mam problemy z obiema kurtkami, a kupiłem je przed poprzednim sezonem. To są problemy właśnie z wykończeniem. Dobrze, że w miejscach niekrytycznych. Na szczęście procedury reklamacyjne w 4 bikerze są wzorowe.

 

Mój kolega znów chwali sobie cały zestaw i nie ma z nim najmniejszych problemów.

 

Ogólnie polecam (chyba, że ktoś ma dużo forsy do przeznaczenia na ubrania), szczególnie na początku "kariery". Ja na przykład myślałem, że moją pierwszą kurtką będzie tekstylna, ale coś mnie tknęło i wziąłem skórę - teraz ją uwielbiam. Przed sezonem jedno natłuszczenie i cały sezon (choć nie za wiele) latałem w różnej pogodzie (spory deszcz nie dał rady przemoczyć kurtki, a na robaczki wystarczy zwilżona szmatka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja kupiłem model Free racer jeszcze jak robiłem kurs na prawko. W sumie w tej cenie podobno dobry towar. Sam nie narzekam... W porównaniu do innych firm kurtki te mają krótki zamek do spinania ze spodniami. Jak zacząłem jeździć miesiąc temu przy temperaturze ok. 5 - 7 stopni to z koszulką termoaktywną i podpinką dopiero powyżej 100km/h odczuwałem chłód (na hornecie). Nie wiem jak z trwałością bo mam ją od lipca 2013. Pierwsze upały i deszcze przeżyła także pewnie kilka sezonów da radę w tym polatać. Wadą na pewno jest plastikowy zamek :(

 

Potwierdzam. Też posiadam tę samą kurtkę i też śmigam na Hornecie. Jakościowo jest ok. Zamek plastykowy, ale na razie nic się z nim nie dzieje. Gwarancja na kurtkę jest więc nie ma źle. Przymierzałem kilka kurtek z tej firmy i w sumie jakościowo wydaje mi się, że każda jest podobna. Wygląd to zaś kwestia gustu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tekstylną z tej firmy, i była tania, ale jakość moim zdaniem bardzo przeciętna. Kolejny raz z tej firmy ubrań nie kupię. Na szczęście reklamacja i pan obsługujący w Katowicach super uprzejmy. Miałem też spodnie tekstylne, ale po 3 reklamacji poprosiłem o wymianę na jeansy z innej firmy. Moim zdaniem 4 czy 5 reklamacji w jeden rok na komplet ubrań to zdecydowanie za dużo. Kolejne o ubrania to raczej z modeki wezmę a nie 4bikera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 4 czy 5 reklamacji w jeden rok na komplet ubrań to zdecydowanie za dużo. Kolejne o ubrania to raczej z modeki wezmę a nie 4bikera.

 

z Modeki odebrałem spodnie po reklamacji (odpruty pasek rzepa), po pierwszej przejażdżce następny feler - popruty materiał w kroku. Do reklamacji ponownie.

Kurtka z Modeki - wykończenie rękawa porozrywane rzepami. Pójdzie do reklamacji pod koniec sezonu - nie jest to krytyczne do jazdy

Wcześniej inna kurtka z modeki popuszczała na szwach, a spodnie z firmy SECA też nie lepiej - przy ściągaczach materiał puszcza przy szwach.

Ciuchy dobierane w sklepie dopasowane, żeby się ochraniacze nie przemieszczały w razie gleby. Jako alternatywa kupno luźnych texów -> co w razie wypadku?

 

Coś trudno mi uwierzyć, że te tekstyle ochronią mi dupę w razie szlifa, jeśli tak łatwo się prują. Chyba czas powrócić do skór.... ew. jeansy motocyklowe - też dają radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sorry ale jak ktoś ma większe wymagania to nie szuka w tanich ciuchach.Moja zona ma 4bikera kurtke i po roku jest jak nowa.Przy okazjonalnym jeżdżeniu jest kompletnie wystarczająca.Jeszcze kilka lat wstecz tzw renomowane obecnie firmy były bardzo nie renomowane i produkowały na podobnym a nawet gorszym poziomie za większe pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Modeki odebrałem spodnie po reklamacji (odpruty pasek rzepa), po pierwszej przejażdżce następny feler - popruty materiał w kroku. Do reklamacji ponownie.

Kurtka z Modeki - wykończenie rękawa porozrywane rzepami. Pójdzie do reklamacji pod koniec sezonu - nie jest to krytyczne do jazdy

Wcześniej inna kurtka z modeki popuszczała na szwach, a spodnie z firmy SECA też nie lepiej - przy ściągaczach materiał puszcza przy szwach.

Ciuchy dobierane w sklepie dopasowane, żeby się ochraniacze nie przemieszczały w razie gleby. Jako alternatywa kupno luźnych texów -> co w razie wypadku?

 

Coś trudno mi uwierzyć, że te tekstyle ochronią mi dupę w razie szlifa, jeśli tak łatwo się prują. Chyba czas powrócić do skór.... ew. jeansy motocyklowe - też dają radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mojego plecaczka i siebie ubrałem właśnie w sklepie 4Biker w Katowicach i na razie nie jest źle. Wiadomo, że to ubrania w miarę tanie ale za te pieniądze jakość jest zadowalająca zarówno podczas jazdy w deszczu jak i w pełnym słońcu. Wybraliśmy serię "Mat Man" (kurtka + spodnie), dodatkowe spodnie jeansowe z kewlarem, rękawice V-Chopper, buty i kaski HJC. Obsługa super przyjemna, wybór też całkiem spory i najważniejsze, że ceny nie są zawyżone jak w większości sklepów w Katowicach. Niestety nie dają rabatów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko poniewaz zastanawiam sie nad ubiorem skorzanym ale.moje obawy sa takie czy soe bardzo poci w takim ubiorze wiadomo ze pod tym byla by bielizna termoaktywna ale w tekstylnych ciuchach co posiadam przy temp20kilku stopni sie dosc mocno poce co mi bardzo przeszkadza :///

prosze o porady i z gory dziekuje :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od motocykla (owiewki/brak), prędkości i temperatury (odkrycie, nie? ;))

przy plus 30 będziesz się pocił we wszystkim. Ja na próbę kupiłem mesha i przy 20 stopniach rewelka - pełna kontrola nad temperaturą poprzez regulację wysokości szyby. Zobaczymy co będzie jak lato przyjdzie. BTW - kurtka mesh z 4bikera...

Ze skór są też skóry perforowane, ale najlepiej jest mieć kilka wdzianek na różne okazje...

Pozdrowienia + LwG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.