Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Zagubiona tablica rejestracyjna


Kamień

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. W dniu dzisiejszym zgubiłem tablicę rejestracyjną z mojego motocykla. Chciałem się przejechać i zrobiłem sobie rundkę z Katowic przez A4 do Rudy Śląskiej, potem Świętochłowice i do Chorzowa, gdzieś po drodze musiała się "uwolnić".. Jeżeli ktoś przez przypadek znalazł prosiłbym o info na priv. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na Policji, ale zamiast powiedzieć, że ktoś ukradł powiedziałem, że zgubiłem a w tej sytuacji już zgłoszenia nie przyjmą, bo to moje zaniedbanie. Więc tylko pozostaje mi Wydział Komunikacji. Ale może jakimś cudem ktoś się pochyli i znajdzie :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie wyrabiał nowej !!

Zawsze można zagrać zdziwienie

"Jak to panie Policjancie nie mam tablicy ??" :o

 

I niech robią fotki od tyłu :lol:

 

 

 

Accord ja też bym tak zrobiła. 

 

Ja jak zgubiłam tablice i poszłam na policje to zgłosić żeby potem nie było, że zostałam w coś zamieszana to powiedzieli mi: "kto by chciał taką tablice ze skutera".  (pojechali mi po ambicji) I od  tej pory mają u mnie minus

Kamień głowa do góry a koło fotoradaru dawaj strzałę   :D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest dużo racji w tym co piszesz ale nie dajmy się zwariować.

Opisany przypadek zatrzymania jest jednym na milion, dwa ?!

Poza tym jeżeli wiem na pewno że jestem "czysty" to nie mam się czym przejmować.

A jeżeli ma pecha to i tak zatrzymają mnie z byle powodu, zbieżności nazwisk albo rozbieżnego zeza :lol::lol:

Wiem, wiem lepiej nie kusić losu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest dużo racji w tym co piszesz ale nie dajmy się zwariować.

Opisany przypadek zatrzymania jest jednym na milion, dwa ?!

Poza tym jeżeli wiem na pewno że jestem "czysty" to nie mam się czym przejmować.

A jeżeli ma pecha to i tak zatrzymają mnie z byle powodu, zbieżności nazwisk albo rozbieżnego zeza :lol::lol:

Wiem, wiem lepiej nie kusić losu :D

 

motocyklista czysty - bez winy ?  chciałbym takiego poznać :lol: chociaż raz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się, że przeze mnie taką dysputa się zrobi. Racja jest po obu stronach. Ja jestem z tych co raczej nie ryzykują i przerejestrowałem. Po pierwsze numer miałem od ręki, na duplikat tablicy się czeka. Pan w wydziale komunikacji uświadomił mnie również, że około 70 procent zgubionych tablic dociera do nich, tylko po jakiś 3 tygodniach, jednak nie chciałem być w tej ryzykownej 30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to podsumuję:

Jeżeli zgubicie tablice rejestracyjną to:

W przypadku gdy nie chcecie się martwić idziecie na Policję i mówicie, że wam ukradli, bo jak powiecie, że zginęła nie przyjmą zgłoszenia. Co prawda w wydziale komunikacji nie ważne czy wyrabiacie duplikat, czy nowe numery, wypisujecie oświadczenie co stało się z tablicą/dokumentami. Jest ono ponoć wiążące bo pod odpowiedzialnością karną, ale jak to się ma w praktyce nie przerabiałem

Jeżeli nie chcecie czekać to przerestrowujecie motocykl, na duplikat się czeka parę dni a bywa się jak już pisałem, że zagubiona się znajduję. Trwa to jednak ze 3 tygodnie. Na dzień dzisiejszy rejestracja 126,5.

Jak już formalności załatwione kupujecie porządne śruby i mocujecie tablicę co jakiś czas sprawdzając mocowanie ( ja przewierciłem i przykręciłem ).

 

Chyba tyle Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

ostrożnie z duplikatami tablic gdy wyjeżdżamy za granicę.

był kiedyś program w tv jak za granicą zatrzymali gościa do wyjaśnienia bo w systemie było że tablica utracona.

dopiero w poniedziałek gościu wyszedł bo jak wiadomo nasze urzędy w soboty i niedziele nie pracują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.