Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Jaki ubiór na Fazera?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie, ze względu na to że kupiłem sobie motocykl nie tak dawno chciał bym was prosić o pomoc w wyborze ubioru, wraz z kaskiem. W tym temacie jestem kompletnym laikiem, nie mam wogóle dobrego gustu, niech mi ktoś coś podsunie aby pasowało do tego motocykla, proszę też nie jakieś najdroższe rzeczy, z rzędu 3-5tyś na ubiór, dodam jeszcze aby nie był to jednolity kombinezon jak na ściga. Tutaj fotka mojej maszyny. Z góry dziękuje za pomoc.

post-202083-0-54132300-1385407790_thumb.

post-202083-0-54132300-1385407790_thumb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, ja latam w tym co akurat mam na sobie, czasem w koszulce, krótkich spodenkach i trampkach a czasem w skórzanej kurtce (Arlen Ness) dżinsach, wysokich buciorach (chyba Falco bez żadnych sliderów) i rękawicach (Held) tych samych co na ścigu plus ten sam kask (HJC) . Wszystko zależy od pogody...

Nie człowiek jest dla motocykla lecz motocykl dla człowieka...lataj więc w tym w czym chcesz i w czym i jest Ci wygodnie... :ph34r:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie człowiek jest dla motocykla lecz motocykl dla człowieka...lataj więc w tym w czym chcesz i w czym i jest Ci wygodnie... :ph34r:  

 

juz dziadek mi powtarzał, zeby nie siadac na motór bez skóry, niech bedzie długa albo krótka, rekawy ze ściągaczami albo bez ale ma być skóra, bo reumatyzm nie wybiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona pewnie nie wie o tej terapii :P

Potwierdzam, ze ta metoda działa bardzo dobrze i jest przyjemna. Tylko coraz trudniej o kształtne, jędrne, młode piersi tym bardziej, ze moto już w garażu, a małolaty zamiast zadbać o siebie i zainwestować w przyszłość... To pija palą imprezują. Potem ściąga taka stanik, a tam zamiast piersi dwa węże strażackiej to po kolana... a co jak będzie miała 80 i 3dzieci. Chyba zamiast szalika będzie ich używać. Powinni w tych pismach dla gówniażeri propagować dbanie o siebie, a nie kto z kim spał ile razy, nowe zasady gry w słoneczko, czy porady w stylu "rzucie czosnku podczas stosunku zmniejsza ryzyko zajścia w ciąże: fakt czy mit?".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego powiem Ci tak, na kasku nie oszczedzaj, kup Shoei'a, mowie to powaznie.

Owszem w kazdym innym tez "da sie jezdzić" ale roznica pomiedzy Shoeiem a reszta jest znaczna.  Mam otwartego Shoei, szukalem jeszcze 2 kasku, przymierzalem rozne, troche potestowalem, kupilem nolana za 1300 zeta, myslalem ze bedzie ok. Otoz przey Shoeiu jestb to zwykła kupa.

Kupisz Shoeia masz bespieczenstwo, ale przede wszystkim wygode, kask jest cichy, ni szumi nadto nie gwizdze, w dodatku nie zatyka uszu, i masz efekt dobrej earodynamiki kasku i ze wiatr nie wyje, jednoczesnie slyszysz co dzieje sie "poza".Nolat glosny wyje, pianka dla niepoznaki zatyka uszy, tansze kaski to juz totalna padaka. Nie jestesmy bogatym spoleczenstwem, ale bardzo wiele osob jezdzi w Shoei, pomimo ze to kaski drogie zastanow sie dlaczego. Pomysl czy nie lepiej od razu kupic tego co trzeba, niz potem zamieniac i stracić kilka stowek za nienajlepszy kask.Co do ciuchow  dobra kurtke z modeki kupisz za okolo 800-1200 zł, spodnie nie wiem bo jezdze w bojowkach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do FZS 600 używam:

 

Kask: Shoei QWEST - polecam, jeżeli nie zamierzasz oszczędzać na garnku i wystarczy Ci zwykły integral, bez bajerów typu blendy, otwierane szczęki, spoilery, wycieraczki i ogrzewanie szyby :).

Kurtka: Kupiona trochę w ciemno Modeka Hawking - skóra, ale zdatna do turystyki - sporo kieszeni, i wywietrzników.

Spodnie: Skórzane z oferty 4biker - będę sprzedawał (200 - 300zł), bo są na mnie za wielkie, jakbyś był zainteresowany.

Buty: Seca Razor.

Rękawice: TSCHUL 212 - jak za tą cenę to rewelacja, niestety po którymś przemoknięciu z rzędu - zaczęły ostro farbować dłonie, no i niestety po intensywnym sezonie, zaczęły się też trochę przecierać po wewnętrznej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo w mordę ! Słuchając tych wszystkich mądrych rad chyba będziesz musiał sprzedać Fazerka żeby zakupić to wszystko co koledzy proponują. Ale faktycznie jeśli zamierzasz latać taką rakietą to inwestycja w bezpieczeństwo to podstawa....Zwłaszcza w skóry... ;)  :D  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam fazera, jeżdżę w dżinsach i żyję, ale nie namawiam na to nikogo bo by mnie tu zlinczowano.

Kask mam agv, tańsza opcja od shoei.

Ciuchy... najlepiej odwiedzić parę sklepów i zobaczyć przeceny, to bez znaczenia jaka marka, grunt że ma jakieś ochraniacze, nie spinajmy się już tak na marki bo chłopak kasy nie ma, przecież nie sprzeda motocykla żeby kupić ciuchy, z biegiem czasu dozbiera kasy to sobie kupi z wyższej półki.

Buty w zależności od finansów, znam osoby co pierwszy sezon jeździły w normalnych butach ponad kostkę i żyją, nogi też nadal mają.

Żadne ciuchy nie gwarantują nieśmiertelności, kup to na co Cię stać, skoro masz gust co do motocykla to i do ciuchów będziesz miał, więcej wiary w siebie :P

 

edit : znalazłam właśnie, że 1 grudnia jest http://oldtimerbazar.pl/ , można tam się rozejrzeć za ciuchami, butami, rękawiczkami, kaskami etc.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yvonne - mądrze mówisz. Żaden ubiór, nawet ten z toru wyścigowego nie zastąpi nam zdrowego rozsądku na drodze.

Mam wrażenie, że to działa wręcz odwrotnie. Motocyklista ubrany w profesjonalny uniform, zatraca ten zdrowy rozsądek. Potem czytamy o takich w dziale ku przestrodze. Ale to jedynie moje subiektywne wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo w mordę ! Słuchając tych wszystkich mądrych rad chyba będziesz musiał sprzedać Fazerka żeby zakupić to wszystko co koledzy proponują. Ale faktycznie jeśli zamierzasz latać taką rakietą to inwestycja w bezpieczeństwo to podstawa....Zwłaszcza w skóry... ;)  :D  :D

Tak Marian, wszyscy wiedzą, że prawdziwym facetom to nie asfalt zdziera skórę przy szlifie, tylko oni gołymi łokciami zdzierają asfalt. Stąd te wszystkie dziury i koleiny ;).

 

Z cenami nie przesadzaj. Wszystko co zostało zaproponowane poza kaskami, to raczej tanie akcesoria. Za to jak się kupi dobry ciuch, to kto mówi, że musi być tylko do Fazera? Moto kiedyś się zmieni a ciuch zostanie o ile ktoś nie musi się zawsze lansować kombikiem pod kolor sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Marian, wszyscy wiedzą, że prawdziwym facetom to nie asfalt zdziera skórę przy szlifie, tylko oni gołymi łokciami zdzierają asfalt. Stąd te wszystkie dziury i koleiny ;).

 

Z cenami nie przesadzaj. Wszystko co zostało zaproponowane poza kaskami, to raczej tanie akcesoria. Za to jak się kupi dobry ciuch, to kto mówi, że musi być tylko do Fazera? Moto kiedyś się zmieni a ciuch zostanie o ile ktoś nie musi się zawsze lansować kombikiem pod kolor sprzętu.

a ciuch czyni cię nieścieralnym, niezniszczalnym i nieśmiertelnym....

i czy przy najniższym wynagrodzeniu 1280 cena 500 jest małą ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.