Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Kontrola Policyjna, czyli Glina na moto swój człowiek :)


*IRO*

Rekomendowane odpowiedzi

To ja wam powiem że w mojej okolicy to ci goście na 2oo mają umiejętności jakby siedzieli pierwszy raz na moto, co z resztą bardzo mnie cieszy, bo dzięki temu nadal jestem szczęśliwym posiadaczem tego plastikowego prostokąta. Ostatnio porobiłem jednego na prostej drodze, a później miał szczęście i znowu mnie spotkał, ale zanim zawrócił to moto było w garażu... a więcej nie napiszę bo znowu odezwą się forumowe społeczniaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche  z innej beczki:)

 

Zatrzymanie po zmroku:

Patrol chciał mnie zatrzymać po zmroku, jadac motocyklem w lusterku zauwazyłem radiowóz. Predkość w mieście oczywiście przepisowa :D

Glina włącza sygnały świetlne, dzwiekowe do tego zaczyna migać długimi. Zjechałem do kraweżnika i jade dalej. Przeciagłem ich tach chyba z kilometr.

Teren zabudowany w teori bo las z obu stron, nie było znaku ze to nie teren niezabudowany bo stoja ta ze dwa domki.

 

Po tym kilometrze w koncu wyjechałem w oswietlony teren i zjechałem na chodnik.  Glina do mnie z RYJEM - dlaczego sie pan nie zatrzymuje na sygnały radiowozu. Pytam sie go od kiedy pojazd ma sie zatrzymac na sygnały swietlne i dzwiekowe ? Zrobiłem wam miejsce do wyprzedzania a wy dalej za mna sie ciagniecie. Skad mam wiedziec czy chcecie mnie zatrzymać czy dostaliście wezwanie do interwecji i chcecie  na miejsce dojechać szybko na sygnałach?

Chyba po zmroku zatrzymuje sie pojazdy latarka czy tarcza do zatrzymywania? Nie mam obowiazku sie zatrzymać a jedynie, mam umożliwic przejezd pojazdu uprzywilejowanego jakim jest radiowoz na sygnale.

Nie ukrywam ze gliniarz był MOCNO niezadowolony - sprawdził dokumenty trzymał mnie chyba z 15 minut bo sprawdzał w bazie wszystko co sie da. 

Po kontroli  nie miał sie do czego przypier.... i puścił w dalsza trase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowcze NIE dla wszelkiej mundurówki(pare jednostek trafi się ok - w zaleznosci od interesu)
z wyłaczeniem straży pożarnej  - to chyba jedyna grupa ludzi którzy dbaja o porządek, niosa pomoc innym i wkładaja w to serce.

Reszta niestety ale nawet na emeryturze nie potrafi dojśc do siebie.

Bardzo łatwo jest łapac pijakow na rowerach dla statystyk a złodziejaszki i reszta śpi spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry policjant to ten który pobłaża nam nasze naginanie przepisów ruchu drogowego (drogówka)

dobry to ten, który odpuszcza mandat za spożywanie alkoholu w m. publicznym, czy tez darcie ryja w nocy

 

zły policjant, to ten który nas karze za złe zachowanie, łapanie prawa... bo np przekroczyliśmy predkośc :D

 

Hmm.. ciekawe, jak policjant ukarze idiote pomykajacego obok placu zabaw na jednym kole, albo sprawdzajacego swoja nowa bmke, to jest ok..do czasu az to nie jestesmy MY. Zakładając oczywiście, ze na tym placu zabaw jest członek naszej rodziny, bo przeciez reszta się nie liczy.

 

Zabawne :D

Bo jak coś sie nam złego wydarzy, to  dzwonimy po policje (po co?)

Jak słyszymy awanturę u sasiadów , to dzwonimy ( po co?) a dodatkowo nam przeskadzaja, dzwonimy ( po co?)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry policjant to taki który wykorzystuje swoje uprawnienia (w tym możliwość pouczenia) w stopniu adekwatnym do wagi konkretnych wykroczeń drogowych, nie służy jako błękitna taksówka, nie bierze w łapę, nie pije na służbie i nie jest bohaterem sexnagrań jak miało to miejsce w Opolu, no i nie współpracuje z grupami przestępczymi np. w wyłudzaniu ubezpieczeń komunikacyjnych.

Na drogach "sprząta" po nas i pomaga nam Straż Pożarna i to im dziękuję za ich służbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma się co oszukiwać, ograniczenia prędkości są nieprzemyślane często i na długiej pieknej prostej ekspresówce nagle daje się 50 (a wszyscy i tak 120 walą), policja często to wykorzystuje nie po to zeby pilnować tam bezpieczeństwa tylko do nabijania mandatów, 

 

taka sytuacja jest np na wiadukcie kolo elektrowni w sosnowcu, cały czas było do 50 ograniczenie, teraz je znieśli bo naprawili asfalt - od tamtej pory nie widziałem tam jeszcze niebieskich, a wczesniej pojawiali się regularnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manka nie jesteś obiektywna w tym temacie :)

Hmm.. zatem nie bede się wypowiadać, aczkolwiek czy nie napisałam prawdy??

 

To, że znaki odnosnie prędkości nie zawsze sa adekwatne do tego co potrzebne, to jedno..ale skoro jets potrzeba na ograniczenie do 70, a gośc wali 170, no i potem zawiedziony, ze go mandatem ukarano..

 

A i jesli ktoś naogladał się W11 to pewnie twierdzi, ze odnalezienie złodzieja/mordercy w realu faktycznie zajmuje 30min :D no i ze praca policji tak w ogole wyglada :D:D

Jak sie znow ktos drogówki naogladał, to mysli, ze "drogówka" to obraz obecnej policji :D Cóz...to obraz policji kilka dobrych lat temu :)

 

Brakuje u Nas takiego Rudolfa Giulianiego :)

Nikt z Was by nie lubiał policji, ale w koncu zapanował by ład i porządek :)

 

Tyle ode mnie w temacie:)

 

No moze jeszcze to, ze  polak jedzie do Czech i pilnuje sobie predkości, bo tam nie byłoby dyskusji z policjantem a i mandat na poziomie, a u nas? Polak wjeżdze do polski i ile fabryka dala..najlepiej jeszcze fabryke poprawic i pretensje, ze ktoś sie go czepia :)

 

Wszyscy chcieliby co najwyzej, jesli już mundurowy mu dupe zawróci zostać pouczeni :D

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno Manka się z tobą nie zgodzić, ale jak dokładnie przeczytasz temat to naprawdę można się doszukać wielu pozytywnych opinii na temat pracy naszych policjantów, a w szczególności tych na Śląsku. 

 

Miałem różne sytuacje i sam fakt otrzymania mandatu za przewinienie nie jest powodem, aby negatywnie wypowiadać się o policji. Jesteśmy przecież dorosłymi ludźmi i bierzemy odpowiedzialność za swoje czyny. Ale sam fakt w jaki sposób odbywa się kontrola i jakie jest podejście do nas motocyklistów nawet w tak mało komfortowej sytuacji pozwala pozytywnie ocenić podejście do człowieka. Prawda jak zawsze leży gdzieś po środku, nie chciałbym tu wystawiać różowej laurki, bo w każdym środowisku znajdują się czarne owce jak piszę BEN i wpływają negatywnie na odbiór całego środowiska. To są tylko ludzie przebrani w mundury, jedni lepsi, drudzy gorsi - tak jak my wszyscy. 

 

Akurat przykład Czech mi mało odpowiada bo tam mamy do czynienia z Państwem policyjnym, a granica została przesunięta do granic absurdu.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałam, ze wszystko co tu przeczytałam jest na NIE.

Zaznaczyłam tylko pewna- dla mnie śmieszną sprawe.

 No ale, tak już mamy, ze wszystkich do jednego worka wrzucamy :)

 

Policjant - łapówkarz

Lekarz - łapówkarz

ksiadz - pedofil

 

No dużo by gadać i polemizowac...nic to jednak nie da, wiec bede sobie czytać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem jak widzę dobrego policjanta. Nie napisałem że ma nie karać za wykroczenia, ale to chyba jasno z mojej wypowiedzi wynika.

Fakt że kogoś szanuję bądź nie, nie wynika z ilości i jakości obejrzanych przeze mnie filmów. Trochę lat już mam i filmy nie są w stanie prostować lub krzywić mojej oceny rzeczywistości.

A na szacunek to się pracuje, a nie się go domaga.

 

over and out ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry policjant to ten który pobłaża nam nasze naginanie przepisów ruchu drogowego (drogówka)

dobry to ten, który odpuszcza mandat za spożywanie alkoholu w m. publicznym, czy tez darcie ryja w nocy

 

zły policjant, to ten który nas karze za złe zachowanie, łapanie prawa... bo np przekroczyliśmy predkośc :D

 

Hmm.. ciekawe, jak policjant ukarze idiote pomykajacego obok placu zabaw na jednym kole, albo sprawdzajacego swoja nowa bmke, to jest ok..do czasu az to nie jestesmy MY. Zakładając oczywiście, ze na tym placu zabaw jest członek naszej rodziny, bo przeciez reszta się nie liczy.

 

Zabawne :D

Bo jak coś sie nam złego wydarzy, to  dzwonimy po policje (po co?)

Jak słyszymy awanturę u sasiadów , to dzwonimy ( po co?) a dodatkowo nam przeskadzaja, dzwonimy ( po co?)

A Ty jesteś dobrą policjantką, czy złą Agatko ?:D

Dochodzeniówka, drogówka?? :D

Mogłabyś mnie skuć kajdankami......takimi różowymi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

No moze jeszcze to, ze  polak jedzie do Czech i pilnuje sobie predkości, bo tam nie byłoby dyskusji z policjantem a i mandat na poziomie, a u nas? Polak wjeżdze do polski i ile fabryka dala..najlepiej jeszcze fabryke poprawic i pretensje, ze ktoś sie go czepia :)

 

Wszyscy chcieliby co najwyzej, jesli już mundurowy mu dupe zawróci zostać pouczeni :D

 

 

 

no z tymi czechami to tak nie przesadzajcie to też tylko ludzie  :-D  i też nie traktują wszystkich 0-1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sami coś sugerują to chyba nie podpucha ale pozmieniała się dość mocno ekipa (dużo młodych) nakierowanych na statystyki

Staży w Katowicach siedzą lub mają zarzuty . Było bardzo głośno o tym w internecie 

 

 

http://nasygnale.pl/kat,1025341,title,Ciag-dalszy-skandalu-w-katowickiej-drogowce,wid,15535594,wiadomosc.html?ticaid=610fd0

 

Ja nawet po sugestii bym nie ryzykował 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A za mną puścił się wczoraj policjant na motocyklu. Nie widziałem go w lusterkach wiec jechał za mną na kogutach w końcu jak zwolniłem to objechał i zatrzymał. Zaczęło się niemiło bo od 10 pkt i 500 zł a skończyło na upomnieniu i pół godzinnej rozmowie o motocyklach :D . Niestety o policjantach w nieoznakowanych radiowozach dobrego słowa nie powiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.