Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Zmiana kasku...jaka marka?


Rekomendowane odpowiedzi

Hejka!
 

Muszę sobie sprawić nowy kask i przyda się opinia doświadczonych kolegów :) !

NA CZYM W KASKU MI ZALEŻY:

 

- easy zakładanie okularów - wiem, ze na 100% sharki mają taki "system"

- blenda mile widziana

- dobra wentylacja

- dobre wykonanie, a nie jakiś szajs

- styl ;-)

 

Myślę o shark konkretnie S900 lub Speed-R (ciężko dostępny w pl jak na razie), ale AGV w końcu jest promowane przez Rossiego więc chyba nie można go też tak zignorować i do tego są całkiem ciekawe, ale niestety nie mam o nich pojęcia. Czy możecie jakiś polecić ? Z tego co przeglądałem z AGV to chyba nie mają tego systemu do okularów, co jednak mnie zasmuca :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S900 - dobry kask, znajomy ma i sobie bardzo chwali. Cichy, wygodny, blenda jest itp. Niestety nie wiem jak tam jest z okularami. Ja zamiast s900 wziąłem Nolana n85 i go nie polecam mimo, że dość często konkuruje z s900. Jest wygodny, ma blende i działajacego dobrze pin-locka ale jest katastrofalnie głośny. Bez kominiarki powyżej 100km/h można ogłuchnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AGV fajne kaski ale z nizszej połki cenowej jakość pozostawia troche do życzenia - szyba niby anty rysujaca a miekka jak wosk  u kumpla właśnie w AGV po jednym sezonie delikatnego uzywania i dbania o wizjer wyglada gozej niz w chinskich garnkach po 5 latach.

 

Z schark'iem do czynienia mam zaledwie od kilku dni i brylki pasuja ok z tym ze to szczeka OPENLINE  jest tam miejsce  na zauszniki okolarow wiec nic nie przeszkadza.

Co do jakości to ok. Komfort - wentylacja na średnim poziomie, hałas średni napewno mniejszy niz w Nolanie tez szczekówce 

 

Bryle da sie wsadzić praktycznie w kazdy kask do jednego lzej do innego trudniej, najprościej sprawdzić organoleptycznie samemu w sklepie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A którego masz Sharka ? Bryle niby w każdy wejdą, ale w moim nolanie mam je cały czas za wysoko ;/ 

Komarowski ja właśnie mam Nolana chyba nawet n85 (pożyczony) ale też średnio go sobie chwalę...wentylacja z dupy, okulary nie wejdą no i głośny tak jak mówisz (chociaż aż tak mi to znowu nie przeszkadza) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wszystko zalezy jeszcze od budrzetu na garnek

 

Idelanie tez bryle mi wchodziły do Shoei Multitec ale to inna pólka cenowa- garnek nie jest na cała kadencje motocyklowa i wiadomo zuzywa sie a wydawanie co powiedzmy 3 sezony prawie 2tyś na kask to nie moja bajka

 

Scharka mam tego 

http://allegro.pl/kask-szczekowy-shark-openline-prime-r-xl-4ridepl-i3237844787.html

Jest w sklepie jeszcze promocja cenowa 579zł brutto

 

Jak na szczeke całkiem cichy. fakt integral to to nie jest i nigdy nie bedzie, jednak wygoda kosmos:) dla siebie i moich bryli tylko kask szczekowy. Wygoda bo nie musze ich sciagac  przy zakładaniu, sciaganiu i szukac miejsca zeby je na chwile połozyc, a upadek z motocyklowej kanapy to dla mojego portfela była by katastrofa ( szkła na zamówienie ) finansowa i czasowa.

 

 

podczas poszukiwan i mierzenia róznych garnków ten jeszcze był ok pod wzgledem integralnosci z okularami   "

CABERG Duke" ale nic o nim nie wiem pozatym ze okulary pasuja ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony po co antyfog na blendzie czy  na wizierze pinloc jeśli drajwerowi same szkła bryli zaparuja  :rolleyes:

 

Smiech mnie ogarnia jak sprzedawca mi poleca dokupienie pinlock do skorupy widzac ze na nosie okulary.

W wiekszości warunkow atmosferycznych jeśli jest dobra wentylacja to nie paruje szyba, blenda, czy okular.

 

 

Jest kask co ma antyfoga i na wizierze i blendzie:) powaznie teraz pisze. Kaski z lidla Crivit maja to w standardzie. 

Wiem co pisze bo miałem przy uzytkowaniu skutera. ale to jako ciekawostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

S900 zdecydowanie - oglądałem speed-r bo chciałem go kupić, ale odpuściłem - otwieranie szybki - draaaaaaamat.... miejsce opuszczania/podnoszenia blendy - dramat - u mnie ostatecznie padło na Shoei GT-Air, ale nie wiem jak będzie z okularami (+ cena wysoka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór Shoei to już gruba ryba i całkowicie inna jakość :):P

szukałem czegoś z wyższej półki w przedzial 1-1,5 tys z blendą, integralny i ciężko było :/ w limicie się tylko 2 Sharki mieściły (Nolan czy HJC mi się nie podobały - jakość wykonania), Shark Speed - R - słabe patenty, Vision-R - już lepiej, ale nie było nigdzie na stanie + problemy ze sprowadzeniem + z wykonaniem ciągle odstaje od Shoei. Więc no sięgając do kieszeni wsadziłem rękę dużo głębiej i jestem bardzo zadowolony - minus kasku - bardzo wąski u dołu i ciężko się go zakłada na początku, później się już człowiek przyzwyczaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iro jeśli masz ograniczony budżet to zapoznaj się z Grexem, mam ten model http://www.all4bikers.pl/kask-grex-rf2-kinetic-10-matowa-czern-p-249.html

Jest wykonany w technologi Nolana w tej samej fabryce made in Italia, jestem z niego zadowolony, jedyny mały minus jak już ktoś z kolegów napisał o Nolanie to powyżej 120 robi się trochę głośno ale taki podobno urok szczękowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Grexa miałem go przez 5 lat i jedynie co się w ostatnim roku zdarzyło to urwała się taka materiałowa pseudouszczelka wizjera, przez którą potem wiało. Wszystkie mechanizmy sprawne. No i najdziwniejsze jest według mnie to, że ja przesiadłem się na Qwesta to nie czułem różnicy jeżeli chodzi o głośność.

 

Jeżeli chodzi o budżetowy zakup to polecam markę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.