Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Opinia o Seca Centauri (NEGATYWNA) + jaka kurtka do 800zł?


Rekomendowane odpowiedzi

Miałem kurtkę Seca Centauri w zeszłym roku, kupiona nówka w sierpniu za 400zł na wyprzedaży. Żeby nie przynudzać napisze krótko, z zalet to z powypinanymi mebraną i podpinką nawet w 30 stopniach dawała radę, przewiewna była, wygodna też, w deszczu z membraną nie przemokła (z zewnątrz tak, do środka nie), do turystyki w sam raz, pojemne kieszenie, ochraniacze CE na bakach, łokciach i plecach. Ale na tym koniec.

Jakościowo do bani, nie wytrzymała nawet pół roku, zamki z podpinki po kilku użyciach już się nie spinały, haczyki z membrany w rękawach się urywały, zamki z otworów wentylacyjnych zaczynały szwankować (3 z 6-ciu), rzep z zamka głównego się pruł. Kurtka poleciała poprzez sklep w którym ją kupiłem na reklamacje w grudniu i do połowy kwietnia nie wróciła, cały czas przedstawiciel Seca twierdził że naprawią lada chwila. Wkurzyłem się i zabrałem kasę z powrotem. Więcej tej firmy nie tknę, w mojej okolicy znam 3 sklepy, które już zrezygnowały z współpracą z Seca z powodu tandetnej jakości.

I jestem na etapie szukania nowej kurtki icon_neutral.gif
Warunki to:
- kurtka długa (turystyczna)

- tekstylna

- wypinana podpinka
- wypinana membrana
+ zamek 360* do spięcia ze spodniami (ale niekoniecznie)

Myślę zwiększyć budżet do 800zł żeby już drugi raz nie pakować się w buble.
Wpadły mi w oko:
- RST Ventilator III, mierzyłem i bajka, ale szkoda że to jest krótka kurtka
- RST Paragon III, ta już jest długa ale nigdzie nie podają czy membrana tez jest wypinana icon_question.gif
- Rebelhorn Aviator, też mierzyłem, jednak jakościowo wydaje się podobna do Seci, nie ufam jakoś tej marce
- kilka modeli Modeka, np. Westport, jednak wszystkie mają tylko pianki zamiast porządnego ochraniacza na plecy - dodatkowe koszta
- Buse Murano, da się znaleźć do 800zł, jednak nie wiem gdzie na Śląsku (najlepiej okolice Rybnika) jest szansa żeby przymierzyć na żywo, i nie wiem co z protektorem pleców - raz podają że jest, raz że tylko wzmocnienie, cokolwiek to znaczy), zamek do spięcia ze spodniami też nie znalazłem czy jest

Ktoś może miał okazję użytkować te kurtki, albo może polecić inne które spełnią moje wymagania? :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam negatywną opinię o SECA Centauri, miałęm jaw poprzednim sezonie, ale po pierwszym dniu poprosiłem o wymianę i na szczęście się udało.

 

Co do alternatywy to proponuję sprawdzić:

IXON - np. SismicFlash

Richa - np. RIX-2

MAcna - np. Geo

 

JAk do turystyki to polecam MACNE, bardzo fajne materiały, dobre wykończenia i opcje dopasowania oraz kolorystyka typowo turystyczna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie testuję Modekę Flagstaff. Miałem podobne wymagania. Oczywiście ochraniacz pleców musiałem dokupić, ale skompensował mi się przez rabat, który uzyskałem kupując komplet ciuchów (dopłaciłem może z 20 PLN)

Plusy:

- kurtka długa

- masa wywietrzników (zawsze jest para wlot z przodu, wylot z tyłu, również barki - w końcu)

- dużo kieszeni, w tym kieszeń na portfel dostępna po rozpięciu rzepa wzdłuż zamka

- ściągacz w pasie

- jaśniejsza wersja kolorystyczna

Minus:

- wykończenia na rękawach (te miękkie) szybko się mechacą o rzepy

Na razie tylko tyle spostrzeżeń, gdyż zrobiłem w kurtce niewiele kkm -> pewnie po sezonie/dwóch powiem więcej.

Pozdrowienia i LwG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.