Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Rozrząd i zawory Yamaha R6 2006


Mroczny

Rekomendowane odpowiedzi

Moje moto ma przejechane prawie 36k kilometrów. Polatałem nią sezon, zrobiłem prawie 10k i teraz pytanie. Idzie wiosna więc trzeba w moto co nie co posznupać. Powiedzcie mi dobrzy ludzie co ile wymienia się rozrząd? Bo jeszcze takiej (nie)przyjemności nie miałem. Zawory to na 100% po tych 10k ale rozrząd to jest jeszcze oryginał od nowości ponoć.

 

Bawić się tylko w  regulację zaworów? Wymienić też rozrząd? 

 

No i kolejne pytanie- gdzie? Kiedyś w moto torres serwisowałem wszystkie moto ale troszkę się tam dziwnie zrobiło i się pastłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam złego słowa nie mogę powiedzieć na serwis kolo tzw porcelanki.U nas w Rudzie to wiadomo Daniel (Czarna Owca)

Zresztą zaraz zobaczysz jak chłopaki będą się wpisywać co im sprzęty naprawiał a to najlepsza reklama.

Najlepiej to pogadaj z nim i powie co robić a co nie.Serwisówkę należało by przeczytać.

Kosz do obsłuchania -droga naprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w ani jednej serwisówce nie znalazłem limitu kilometru dla łańcuszka rozrządu.

Jedyne, co spotkałem to była podawana wartość w Haynesie dla Suzuki między 1 i 20 ogniwem w milimetrach.

Być może tak jest.Nigdy nie studiowałem serwisówek :)

Ale np. W Aprilii ETV 1000 Caponord(silnik Rotax 990), producent zalecał zajrzeć do łańcuszków dopiero przy przebiegu 120tys.km.

Pomiarów dokonywałem przy 61tys.km i łańcuchy trzymały fabryczne wymiary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W R6 taki przebieg??

:) Znowu inny w swojej fjr przy 160tys wymienil zawory a rozrzad zostawil.W zeszlym roku jezeli mnie pamiec nie myli w wrzesniu na budziku mial okolo 210tys na pierwszym rorzadzie , a jak go znam do dzisiaj z pewnoscia pare ladnych tys.km. doszlo.Wszystko zalezy od 

samego  wlasciciela,serwisowania,dogrzewania silnika przed odkrecaniem manetki,oleje z wyzszej

polki , no i nie krecenie " za czesto" obrotomierza na kazdym biegu pod czerwone pole. :)
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mroczny, łańcuch rozrządu to jedna z bardziej wytrzymałych rzeczy :P 
W mercedesie przeżyje więcej niż samochód. Nie masz się co martwić, paski rozrządu żyją do 100tys km, a do trwałości łańcuszka im daleko, producenci samochodów każą kontrolować łańcuchy przy przebiegach 150-200tys km. Nie wiem po jakim przebiegu należy w motocyklach sprawdzać, ale na 1000% nie jest to 36tys.km. Na moje to Twój łańcuszek dopiero wie że żyje :D  

Jest taka zasada i to jest rewelacyjna zalety łańcuszka rozrządu, wymienia się go wtedy, kiedy zaczyna być go słychać, bo jak go słychać znaczy, że przyszedł na niego czas i może się zerwać lub przeskoczyć, co się przeważnie kończy generalnym remontem silnika ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Akurat za przebieg tego motocykla jestem pewny ^_^ Gorzej że przy sprzedaży będzie to wyglądało. Na alledrogo w 3 i troche R6 z 2006 z przebiegami 10-19k km... a tu mój żółtek z 50k sie pojawi :blink:

Napiszesz, że po bułki jeździłeś do lidla, a po masło do biedronki i stąd ten przebieg :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem od mechaniki motocyklowej ale wydaje mi się że urządzenie które daje impulsy do komputera (prędkość a co za tym idzie nabija się przebieg) znajduje się w przednim kole... po prostu nie umiałem na gumie latać i dlatego taki przebieg :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na rozrząd masz jeszcze czas ale przy 40tyś km koniecznie zrób regulacje zaworów. 

zresztą przy regulacji mechanik zawsze sprawdza ile jest wysunięty napinacz i może ocenić stan łańcucha

niestety nie zawsze przebieg licznikowy jest realny więc warto wszystko kontrolować

 

Jeżeli napinacz w R6 jest taki sam jak w R1 to ciekawe jak sprawdzi na którym ząbku jest wysunięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.