Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jestem nowy na forum i mam nadzieję że ciepło mnie przyjmiecie.Jak większość ludzi za popełnione błędy przepraszam. Od razu mówię,że używałem wyszukiwarki i nie odnalazłem odpowiedzi na moje pytanie.Otóż zaczynam właśnie przygodę z motocyklami.Mam 14 lat i na pierwszy ogień idzie simson.Ale przejdźmy do rzeczy.Koniec sezonu i próbuję wyłapać jakieś promocje na internecie.Znalazłem kask Airoh Leox za 400zł,wykonany z kompozytów carbonu i kevralu,jednak jedynie co mnie zniechęca do niego to brak blendy i niestety nie mogę go przymierzyć.W intermoto kask Shark s900 marines kosztuje ok.400zł i tu pytanie bo inne wersje (comfort,prime) kosztują po 800-900zł.Czemu jest aż taka różnica w cenie?Czy to inny rodzaj tego modelu czy po prostu drugie tyle za grafikę się płaci?Druga sprawa.W opisie s900 marines pisze że jest wykonany z materiału termoplastycznego,czyli tego najgorszego.Czy to znaczy że jest on wykonany ze słabych materiałów i jest niebezpieczny?Jeśli chodzi o głośność to nie powinienem narzekać bo wiadomo że simson na cylku 50cmm nawet 80km\h nie wyciągnie.Proszę o wasze odpowiedzi bo strasznie nurtuje mnie to pytanie...

Dzięki i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W intermoto kask Shark s900 marines kosztuje ok.400zł i tu pytanie bo inne wersje (comfort,prime) kosztują po 800-900zł.Czemu jest aż taka różnica w cenie?

Grafiki czasem sporo kosztują. Shark S900 to dobry wybór. Można go nabyć teraz za lepszą kase bo wyszedł następca S900C.

Czy to znaczy że jest on wykonany ze słabych materiałów i jest niebezpieczny?

Kompozyty są lżejsze, ale nie zawsze bezpieczniejsze. Warto przejrzeć wyniki testów ze strony - http://sharp.direct.gov.uk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kaski maja swoja norme i nie mozna tu powiedziec ze jedne sa bezpieczniejsze niz inne. Cena to przede wszystkim jakosc wykonania, materialy, grafika, no i nazwa. Wezmy np materialy. Jeden kask wazy 1300 gram drugi prawie dwa kilo. Obydwa sa jednakowo bezpieczne ale roznia sie waga. Jakosc wykonania....to juz widac golym okiem. Grafika: dwa kaski tej samej firmy tylko ze jeden czarny a drugi z grafika, moga sie roznic do 40% w cenie. No i nazwa, niekiedy placisz tylko za to jaki napis jest na kasku np Shoei nie musi sie wcale roznic jakoscia, bezpieczenstwem, wygoda od np Skorpiona. Najwazniejsze kask musisz sobie przypasowac i czuc sie w nim dobrze!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a może wiecie gdzie mogę kupić sharka s900 w lublinie?

Edit

Jednak ten shark odpada ponieważ w Lublinie nie ma sklepu który oferuje ten kask.A po za kask ma rozmiar XL więc i tak byłby na 100% za duży,a bez przymiarki nie kupię.Zostaje mi w tylko LS2 F384 w malowaniu czarny mat albo czarny połysk...Opinie na temat tego kasku są pozytywne.Podobno w swojej kategorii cenowej jest najlepszy.Może ktoś z was posiada ten kask i mógłby się o nim wypowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się podpiąć pod temat, by nie zaśmiecać forum kolejnym takim samym.

Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego kasku?

http://armyworld.pl/...ginal-Nowy.html

Jakieś opinie o firmie? Ktoś kojarzy jaki to dokładnie model?

Wyszukałem w necie, że producentem tego kasku jest firma Schuberth. Ktoś może coś powiedzieć o tym producencie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spontanicznie kupiłem ten kask firmy Schuberth produkowany dla potrzeb niemieckiej policji. Kask fabrycznie zapakowany, nigdy nie używany. Importer zakupił cały stan magazynowy jednego z likwidowanych niemieckich posterunków policji. Dostałem jeszcze mały rabat jako stały klient, po otrzymaniu kasku i przymiarce mogę go w razie czego zwrócić, ryzykując jedynie koszt przesyłki 13zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak pomyślałem. Dlatego w zasadzie ani przez chwile się nie wahałem, upewniłem się tylko o możliwości zwrotu, gdyby mi "nie leżał". Jak już do mnie dotrze, to podzielę się z Wami wrażeniami.

Jak ktoś preferuje "militarne" klimaty, to polecam właśnie ten sklep http://armyworld.pl/

Czasami można trafić na naprawdę fajne okazje, wyprzedaże.

I przy okazji pytanie. Co sądzicie o takich butach?

http://armyworld.pl/product-pol-2366-Buty-sportowe-taktyczne-HAIX-%C2%AE-GORE-TEX-BLACK-EAGLE-TACTICAL-20-HIGH-Art-Nr-300103-Oryginal-Nowe-.html

Co prawda, nie są dedykowane na moto, ale od jakiegoś czasu przymierzałem się do czegoś właśnie takiego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spontanicznie kupiłem ten kask firmy Schuberth produkowany dla potrzeb niemieckiej policji. Kask fabrycznie zapakowany, nigdy nie używany. Importer zakupił cały stan magazynowy jednego z likwidowanych niemieckich posterunków policji. Dostałem jeszcze mały rabat jako stały klient, po otrzymaniu kasku i przymiarce mogę go w razie czego zwrócić, ryzykując jedynie koszt przesyłki 13zł.

Mam Schubertha C2 i za ta cenę mógły byc lepiej wykonany. Kosztuje 1,5 x Nolan, a w Nolanie szybka i szczęka zaskakuje jak nowe, w Schubercie już wymieniałem. Poza tym wyciagana część podściółki na górze przemieszcza się. W C2 nie ma miejsca na okulary i z głośniczkami był kłopot załozyć - brak miejsca, a nie chciałem niczego wycinać.

Ale z kaskami Polizei jest ciekawa sprawa. Kiedyś czytałem test kasków, ze 10 lat temu i 1. miejsce był Polizei czyli Nolan N100, drugie miejsce Nolan N100 w wersji cywilnej :):D. chyba dla Policji sie bardziej przykładają :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy. Ja tak naprawdę nie mam jakiś wygórowanych oczekiwań od kasku. Trafiła się po prostu okazja, to się skusiłem.

Za niższą cenę bym brał bez zastanowienia, bo jednak sprawia wrazenie lepszego od Nolana, no ale nie lepszy o 50% :) W C3 juz dogonili rynek :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za niższą cenę bym brał bez zastanowienia, bo jednak sprawia wrazenie lepszego od Nolana, no ale nie lepszy o 50% :) W C3 juz dogonili rynek :D.

Ja za niego zapłaciłem tylko 350zł - czytaj: trzysta pięćdziesiąt polskich złotych :D ... Co dokładnie miałeś na myśli, pisząc "Za niższą cenę bym brał bez zastanowienia"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za niego zapłaciłem tylko 350zł - czytaj: trzysta pięćdziesiąt polskich złotych :D ... Co dokładnie miałeś na myśli, pisząc "Za niższą cenę bym brał bez zastanowienia"?

To darmo - wziąłbym dwa :D. Ja za mój dałem ze 450€, mam C2 antrazit ;), po naszemu myszowaty. O! i wymieniałem już szybę, tym razem na taka z pinlockiem. A wiesz, że do Schubertów były ogrzewane szybki? Po 100 € :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thomy - miałeś rację, kask wyprodukowany w lipcu 2000r. Pomimo rocznika, kask wygląda na solidny, jest lekki. Mi niestety nie podszedł, bo jest za ciasny. Numeracja może nieco mylić. Dlatego kaski należy osobiście przymierzać. Ogólnie myślę, że kas wart jest swojej ceny, jutro go odsyłam. Trudno stracę 13zł za przesyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.