Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Kawasaki Er-6F vs Yamaha XJ6 Diversion F vs Suzuki GSX 650F


Valium

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Jakiś czas temu zrobiłem prawko na A i zastanawiam się nad kupnem motocykla gdzieś w granicach lutego.

Nie wiem czy będzie to nowy w leasingu, a może używany - trudno mi powiedzieć i szczerze mówiąc miałem już faworyta, no, ale coś się zmieniło.

Interesują mnie w zasadzie 3 motocykle - każdy z nich sportowo-turystyczny. Przypomnę tylko na wstępie, że jestem początkującym, nie mam zamiaru szaleć, tylko zdobywać doświadczenie. Moim faworytem było Kawasaki Er-6f (2009-teraz), aczkolwiek nie jestem pewien czy jest to motocykl na dwie osoby, w nieco dłuższą trasę.

Zrobię taką małą rozpiskę, z góry zaznaczając, że modele mnie interesujące muszą mieć ABS:

Propozycja nr 1) Kawasaki Er-6F (rocznik od 2009 do 2011) http://www.kawasaki.pl/Product/Details/340E7D8EAA5

Propozycja nr 2) Yamaha XJ6 Diversion F (rocznik od 2010 do teraz) http://www.yamaha-motor.eu/pl/products/motorcycles/xj-series/xj6-diversion-f.aspx

Propozycja nr 3) Suzuki GSX 650F http://www.suzuki-moto.pl/index.php?id=salon2&kat=street12&moto=12street_gsx650fa

Szukam motocykla, który mi posłuży, ale będzie zarazem łatwy w prowadzeniu, wystarczająco przyjazny dla nowego, a też będzie można zabrać na niego tę drugą osobę przynajmniej na większy dystans.

Pytanie do posiadaczy jednego z tych wymienionych motocykli - co sądzicie o swoich maszynach?

I pytanie nr 2, czy Suzi to w ogóle dobry motocykl na początek? (chodzi mi przede wszystkim o wagę).

Mam nadzieję, że mi doradzicie, a nawet przekonacie.

Pozdro. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pomogę :D Jeździłem na XJ6S, czyli z nie aż tak obudowaną ramą, ale jednak z owiewkami, więc nie naked. Po pierwsze i chyba ostatnie. Bez jazdy próbnej nie kupuj w ciemno. Koniec, nie kupuj bez jazdy, bo naprawdę możesz się zdziwić potem. Kawasaki nie nadaje się dla 2 osób na dłuższe wypady, XJ6, no ujdzie. Xj6 jest strasznie ale to strasznie wrażliwa na nawierzchnię, wyczuwasz każdą zmianę gruntu. Lepiki, łaty, kamyczki (nawet pojedynczy, wielkości przeciętnego żwiru ) bardzo odczujesz. Normalnie motocykl dla niewidomego. Dosłownie, bo ma tak wrażliwe przednie koło. Na kawie nie jeździłem, więc się nie wypowiem, suzuki tak samo. Xj6 pozatym wszystko git, fajny motorek. Waży swoje, a to razem z jej wielką czułością na zmiany nawieżchni, może być problemem dla początkującego. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.