Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

PODRABIANE OLEJE ZALEWAJĄ RYNEK??


DANVIELD

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj postanowiłem sie przyjżec olejom jakie mam u siebie.

Czy Motul zmienił coś w produkcji olejów czy pojawiły sie podróbki??

Zaznacze że oleje kupiłem w sklepie a nie przez allegro

Sa znaczące róznice w odlewach opakowan i sama zawartość.

Jako ze kupuje oleje Motula zauwazyłem że róznia sie zapachami

Uwaga na podóbki bo może to kosztowac remontem silnika lub podzespołów!

ORYGINAŁ (amotryzatorowy) OCZYWIŚCIE JEST JASNY!

butelkii.jpgbutelkay.jpgimg1728tg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Podobna sprawa z motulem 5100 10W40 (najczesciej kupowanym)

42160537633560572367910.jpg

Oryginał(napewno) zakupiony w V-max Imielin i

prawdopodobnie podróbka która klient kupił na allegro.

Oryginalny(silnikowy) 5100 jest ten ciemniejszy i pachnie słodkawo(kwiatkami)

Uwazajcie na to co lejecie do silnika.

Niebawem z ciekawości sprawdze oleje castrola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobna sprawa z motulem 5100 10W40 (najczesciej kupowanym)

42160537633560572367910.jpg

Oryginał(napewno) zakupiony w V-max Imielin i

prawdopodobnie podróbka która klient kupił na allegro.

Oryginalny(silnikowy) 5100 jest ten ciemniejszy i pachnie słodkawo(kwiatkami)

Uwazajcie na to co lejecie do silnika.

Niebawem z ciekawości sprawdze oleje castrola

Na miejscu klienta co zamówił ten szajs na allegro zaraz bym wysłał te zdjęcia to odpowiedniego urzędu żeby się tym zajęli. Bo to przegięcie żeby robić podróbki i jeszcze wlewać takie gówno klientom :/

A tak na marginesie to po ile V-max Ci sprzedaje olej że u nich kupujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DANVIELD myśle że możesz się skontaktować z nimi i ich osobiście zapytać o stanowisko w tej sprawie:

http://www.motul.com/pl/pl/business/1484

A co do IC to nie mówię że mają wszystko najtańsze, bo akurat oleje mają z reguły dość drogie (chociaż ostatnio mieli lub nadal mają dość fajną promocje na 5100), no i myślałem że oni nie mogą sobie pozwolić na numery z podróbkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche stary temat ale chcialbym odswiezyc. Dzisiaj nabylem olej Motul5100 10W40 w opakowaniu 4l , najprawdopodobniej trafilem na podrobke i bede chial zwrocic zakupiony olej.

Wracajac do tematu , moja uwage zwrocilo brak polskich liter z tylu na etykiecie w miejscu gdzie sa zawarte informacje na temat ze olej moze powodowac zmiany alergiczne itd itp. Sprawdzilem na dwoch innych wczesniejszych bankach z olejem Motula i zawsze byly polsksie litery , na tej bance wyglada jakby jakis analfabeta pisal. Prosze wiec jesli ktos ma w garazu lub pod reka banke po oleju Motula niech mi odpisze i zweryfikuje czy moje podejrzenia sa sluszne czy bledne. Jesli podejrzenia sa sluszne ze kupilem trefny olej z checia podziele sie informacjami gdzie NIE KUPOWAC takowego oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak motul 5100 lub 500 to ma byc ciemny jak piwo.

Jak motul 300V jest jasny zółtawo zielonkawo luminescencyjny.

Mineral motula jest jasniejszy miodowy.

po otwarciu oleje motula maja słodkawy zapach.

Zwróc uwage czy etykietka ma rózno nałozone nadruki na logo czy sie nie odwarstwiaja bo znalazłem kolejna podróbke.

Pojemnik tez ma troche inne przetłoczenie.

kontaktowałem sie z Motulem i robia głedkie pojemniki bez informacji (L)

tamte oleje wcale nie sa lepsze, poogladaj testy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze wiec jesli ktos ma w garazu lub pod reka banke po oleju Motula niech mi odpisze i zweryfikuje czy moje podejrzenia sa sluszne czy bledne. Jesli podejrzenia sa sluszne ze kupilem trefny olej z checia podziele sie informacjami gdzie NIE KUPOWAC takowego oleju.

Poleciałem do garażu, ale mam olej w 1 l butelkach (M 5100), w sumie nie wiem skąd; chyba Larsson, a może jeszcze z Rumunii??? HA! na etykietce z tyłu nie ma napisów w PL, ale jest taki piktogram, zeby zerwać tę naklejkę. Pod spodem sa pozostałe jezyki - w sumie 19 :). Olej jest ciemny. Ma ciekway zapach. Olej do amortyzatorów tez jest ciemny i na butelce jest napis w PL. ten kupiony w PL. Swoja droga w BG ceny są 1 do 1, a Lew kosztuje 2 PLN. Np. ceny w Lidlu takie jak u nas, czyli sok ok. 2 Lewy. cena oleju Motul zreszta tez :).

Przy zakupach na Allegro lub innych może sie okazać, że olej jest sprzedawany bez akcyzy no i potem US może scigać kupujacego o dopłate :). A wiadomo, że kupujacy najsłabszym ogniwem jest, więc sprzedajacy sie wymiga.

I cos na koniec z podróbkami:

http://www.hazet.de/plagiate/ nic w tej skrzynce nie jest oryginałem!

Ponizej filmik z akcji kontroli targów wyrobów metalowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam w 99% ze sklepy sprzedaja bezkarnie podrobki.

Zrobilem dzisiaj "test na strzykawki" czy jakos tak sie to pisze :)

Wyniki podobne do tych przedstawionych powyzej, mialem banke motula5100 1l i nowa kupiona 4l. porownalem kolorystyke i zapach wszystko sie rozni

Jutro sprobuje sie udac do sklepu gdzie kupilem olej i przedstawie jak wygladaja ich towary to tyle poki co..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam w 99% ze sklepy sprzedaja bezkarnie podrobki.

Zrobilem dzisiaj "test na strzykawki" czy jakos tak sie to pisze :)

Wyniki podobne do tych przedstawionych powyzej, mialem banke motula5100 1l i nowa kupiona 4l. porownalem kolorystyke i zapach wszystko sie rozni

Jutro sprobuje sie udac do sklepu gdzie kupilem olej i przedstawie jak wygladaja ich towary to tyle poki co..

To jak to kolego wyszło? Motul 5100 powinien być ciemny tak?

Wczoraj byłem w garażu i jak już wspominałem mam kolor oleju jest ciemny. Natomiast po krótkiej lekturze naklejek stwierdziłem, że rzeczywiście brak polskich znków http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/63f314f80eb8eb6b.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba by bylo to jakos teraz ulozyc i zweryfikowac u producenta/importera.

Dajcie nazwy i rodzaje tych oliw i ich barwy, wysle to do producenta i niech on okresli jaka dokladnie barwe ma dany olej w oryginale. Moze tez byc tak, ze te oleje pochodza z roznych okresow produkcji gdzie w miedzyczasie zmieniono lekko sklad i stad roznice w barwie, ale to juz producent powinien zweryfikowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądrze rzecze CB1.

No ba!! A jakie mi wysmazył adaptery do stelaza do starych H&B?! Palce lizać :).

Bo stelaże uniwersalne H&B z sw-motech nie pasuja do starych H&B :). :D Natomiast stelaze z H&B pasuja do wszystkich H&B :) Taki niuansik, tylko wyszło to, jak stelaże dotarły juz zakupione do mnie. Bo w PL nic nie przymierzysz, wszystko droga przez mekę. :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.