Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Kurs na prawo jazdy Kategori A


simon_paker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

zapisalem sie na kurs na moto dwa lata temu np 10 maja 2010 , przez pewne okolicnzosci nie dokonczylem go do teraz, czy po tych 2 latach zwloki moge dalej kontynuowac kurs ?????? Czy jest limit czasowy na przeprowadzenie kursu poniewaz chcialem do niego znowu podejsc w moim osrodku ale powiedzieli mi ze juz jest nie wazny bo mialem go skonczyc do 2 lat !!! Prosze O POMOC !!!!!! Pozdro FZ6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że po prostu zbywają Cie dlatego, że kiedyś im zapłaciłeś kasę, teraz Twoje pieniądze są już dawno wydane, więc musieliby Ci za "friko" teraz dokończyć. Druga sprawa, wydaje mi się że trzeba bedzie zrobic nowe badania lekarskie, ale to jest koszt 50zl. Ale kurs powinno dac sie dokonczyc. Jezeli jakiś termin może upłynąć to być może od wydania przez ośrodek zaświadczenia o ukończeniu kursu do egzaminu. Ale to jest dosyć długo bo szwagier chyba z 5 lat czekał zanim poszedl na egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest bardzo prosta i nie ma co dywagować. Poproś ich o podanie podstawy prawnej lub wewnętrznej określonej regulaminem ośrodka na którą się powołują. Prawnej nie ma bo sprawdzałem , oczywiście przepadają badania więc kolega napisał 50 PLN nie Twoje , ale reszta się liczy. Jeśli mają zapis w regulaminie ośrodka to niestety nic nie wskurasz bo pewnie płacąc i podpisując się startem kursu było małymi literami że zapoznałeś się z regulaminem i go akceptujesz.

Ale to wszystko trzeba po prostu sprawdzić a nie dywagować. Jeśli Ci powiedzą nie bo nie to masz rzecznika, oraz kilka innych instytucji które możesz powiadomić , możesz też powiedzieć że będziesz to opisywał na wszystkich forach motocyklowych i będziesz ośrodek odradzał kie tylko się da więc żeby mieli świadomość że młodzi motocykliści nie szukają ośrodków w gazecie tylko raczej przez znajomych i fora motocyklowe.

Powodzenia ...

JB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem zaplacone za 2/4 kursu a przejechalem u nich 3/4 wiec musialem doplacic ta roznice (bo niby prawnie sie im to nalezy za uslugi a po co mi nowe problemy i przeciaganie sprawy)zaplacilem i wydali mi dokumenty dopiero jak sie uregulowalem ! A skonczyc u nich juz nie konczylem bo jak mowili nie mam mozliwosci niby (wiec po co nowe klopoty z nimi ) zabralem paiery i zlozylem do nowego osrodka a brakuje mi 5 godzin do minimum (20 minimum) wiec zaliczam te 5 h w nowym osrodku i pod ich decyzja ze jestem gotowy przystepuje do egzaminu :):):D pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.