Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Motocykle zabytkowe - czyli wszystko co można rozumieć pod tym pojęciem :)


Marcepan

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że trochę gruzów macie po garażach. Ja osobiście ze staruchów mam trzy sztuki, w tym jeden na chodzie to Osa z 1963 roku, jak ktoś był na moto sercu w Gliwicach na Arenie to tam nią byłem. A w takcie składania jest Janek M-10 sprzęgnięty z WBO-3, i przy dobrych wiatrach może w tym roku ruszy. Ale licho z czasem. No i mój pierwszy stary motor to M-72 ZIS z wózkiem bocznym, ta jest 1956 roku ale w pełnej rozsypce, gdzie cały czas szukam i kupuje części, Jak Junak już będzie na chodzie to się za nią wezmę.

Moja Oska wygląda tak :

post-199985-0-86705100-1349251192_thumb.

post-199985-0-86705100-1349251192_thumb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 125
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie daje nikomu niczego, staram się sam wszystko robić od mechaniki po lakier. Teraz walczę z przygotowaniem pod lakier Junaka. Wymyśliłem sobie kolorystykę czarno kremową ze złotymi szparungami. Nigdy nie robiłem szparungów osobiście ale myślę że dam rade bo trochę doświadczenia w lakierowaniu mam.

Mój Junak miał kolor zielony przed rozebraniem jak na foto a chce go na taki jak obok fotka polakierować.

post-199985-0-01884900-1349415818_thumb.

post-199985-0-55617700-1349415856_thumb.

post-199985-0-01884900-1349415818_thumb.

post-199985-0-55617700-1349415856_thumb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się , fajnie jak samemu dojdziesz do takich efektów. pomysł na kolor bardzo fajny, najlepsze szparunki wychodzą pędzelkiem ale trzeba mieć bardzo wprawną rękę. ja maskowałem taśmą i potem zwyczajnie pistoletem malowane. firma m3 robi bardzo fajną giętką i łatwą do formowania, szerokość od 1,5 mm ale ja używałem takiej 3 mm. efekty http://pokazywarka.pl/68m7hu/ nie wszystkie robiłem sam. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

A tak mi sie ostatnio twoj zabytek spomniał jak ogladalem jawy na allegro ;). no widze ze ostro do przodu juz jest na czym oko zawiesic ...wersja de luxe z amperomierzem ;).. Ja w swoim tropiku zalozylem dzis nowke nominal cylinder z nowka nominalnym tlokiem z japan-skimi pierscieniami (0,15 luzu na pierscieniach) lepsze bebechy do gaźnika od kolegi z mz forum i chodzi jak gut niemiecki zegarek ..chyba zaczne sezon w zimie ..chlodniej mniejsza szansa na zatarcie hehe..pozdrawiam i zycze ci nadal tyle zapalu do pracy nad moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

ja niestety tylko 500m ;) coś mi ładowanie sie sypneło, szybkie próby naprawy nie dały efektu.. także pewnie parę tyg ;) zleci zwłaszcza ze ostatnio coś lipnie z czasem u mnie...a w miedzyczasie odkładam powolutku na coś nowszego bo na tropke za często liczyc nie można ;).. a jak tam te twoje sprzęgło smiga wszystko ok po wymianie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.