Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Jak się ubrać za 1500zł?


Rekomendowane odpowiedzi

w Katowicach masz moto-akcesoria, w Bielsku olekmotocykle, wiec na spokojnie mozesz sobie zrobic wycieczke do ktoregos z nich jesli chcesz obadac wiekszy asortyment ;)

Już sobie porobiłam wycieczki i póki co , bez efektu....Dodam, że modeka mnie nie interesuje, Helda nigdy w życiu już nie kupię... Szukałam alpinestars sidi itp. , więc mam dość sprecyzowane oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Już sobie porobiłam wycieczki i póki co , bez efektu....Dodam, że modeka mnie nie interesuje, Helda nigdy w życiu już nie kupię... Szukałam alpinestars sidi itp. , więc mam dość sprecyzowane oczekiwania.

Nie wiem jaka czesc garderoby jest Ci potrzebna ale jezeli szukasz butow alpina czy sidi to polecam Ci gliwickie AMRmotors ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam byłem dziś pojeździć i poprzymierzać po Katowicach. W Inter-motorsie przymierzałem (zostały mi polecone) 2 kurtki :

Adrenaline RAM : http://sklep.intermotors.pl/product-pol-64737-Kurtka-RAM.html

i Novice Macna : http://sklep.intermotors.pl/product-pol-64615-Kurtka-NOVICE.html

Ktoś w tym jeździł lub o tym słyszał ? Jutro albo po jutrze tam wracam mierzyć jeszcze raz a także po ubranie dla plecaczka i chciałbym wiedzieć czy warto.

Najgorzej jest z butami. Mam 32cm wkladki czyli rozmiar 49-50. A taki rozmiar maja tylko topowe firmy i cenią się 900zł +. A nie jestem sobie w stanie pozwolić na buty droższe od kasku. Ktoś zna jakieś wyjście z takiej sytuacji ?

P.S. Plecaczkowi została polecona kurtka Adrenaline Mastres - http://sklep.intermotors.pl/product-pol-2888-Kurtka-ADRENALINE-MISTRES-damska-kolor-czarny-.html. to samo pytanie slyszal ktos ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z tymi ochraniaczami hellokity to pojechałeś :D

A do tematu wracając w tej kwocie to

kask może jakaś naxa ?? 170zł

buty np. adrenaline gt (koniecznie wysokie) 320

rękawice adrenaline 75

kurtka np. RST VENTILATOR (stara wyprzedażowa wersja) 430

spodnie też z RST dopasować chociaż w tej chwili nie widzę aukcji starych(o model chodzi) ventilator-ów około 500

i w ten sposób względnie bezpiecznie i wygodnie jest się ubranym w nowe ciuchy.

Da się ??

I nie słuchaj bzdur że kask to za tyle na ile cenisz swoje życie ... to tekst sprzedawców powtarzany przez mniej inteligentnych ludzi.

Przy glebie przy 100 i tak najważniejsze czy się wyślizgasz czy natrafisz na twardą przeszkodę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

kask może jakaś naxa ?? 170zł

buty np. adrenaline gt (koniecznie wysokie) 320

rękawice adrenaline 75

kurtka np. RST VENTILATOR (stara wyprzedażowa wersja) 430

Hm...a Kolega nie uważa, że to na kask powinno się przeznaczyć więcej? Wolałabym sobie byle jaką kurtkę na motobajzlu kupić niż skąpić na kask :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm...a Kolega nie uważa, że to na kask powinno się przeznaczyć więcej? Wolałabym sobie byle jaką kurtkę na motobajzlu kupić niż skąpić na kask :P

Potwierdzam parę lat wstecz na prostej na ZAWIŚĆ z Orzesza (mikołowska) zabił się motocyklista z winy kasku. Rączka z sprzęgła czy z hamulca przedniego weszła mu do głowy Pani doktor która tam przechodziła mówiła że nie było szans by go uratować to tak na przestrogę sam bym wolał więcej na kask dać np: shark. Kup jakieś tańsze rękawice i kurtke dodaj do kasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dwa wyjścia.

1. Po taniości ale całość- ryzykujesz że nie będzie to najwygodniejsze i tu chyba ozone wydaje się najsensowniejszy. Kask jest nawet z włókna szklanego. Z czasem bedziesz zmienał na lepsze

2. Po trochu kupować- no fakt że nie będziesz miał od razu pełnego kompletu. Tu rozsądną marką jest Richa- cena/jakość + komplet protektorów już w zestawie. Ostatnio w gazecie któryś sklep dawał kupon na 15%rabatu i wiem, mają właśnie tą markę.

Używek nie polecam choćby dlatego że już są uklepane pod inną sylwetkę i będziesz się męczył zanim się ułoży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używek nie polecam choćby dlatego że już są uklepane pod inną sylwetkę i będziesz się męczył zanim się ułoży.

Oj tam, oj tam, no nie przesadzajmy. Kask owszem, styropian się w nim odkształca i dopasowuje mocno do konturów twarzy, ale spodnie czy kurtka to już nie jest taki niebotyczny problem. Owszem, skóra się wyciąga ( sama właśnie swoje gacie przerabiałam na zadku bo wyglądały jakby zawierały pampersa, choć jazda na motocyklu nie wywołuje u mnie aż takich emocji, cobym popuścić musiała w gatki ;) ), ale wyciągnięta skóra nie będzie kogoś uwierała. :) Tekstylne nie wiem, jak się zachowują, bo nigdy nie byłam ich posiadaczką, ale chyba się nie kurczą ;) No chyba że ktoś chce ciuchy tak dopasowane do ciała, że na wdechu trzeba zakładać i zapinać, a każda zmarszczka i fałdka im przeszkadza jak kiepskiej baletnicy rąbek u spódnicy ;). Znam takich, co w używkach jeżdżą czy jeździli i sobie chwalili. Nie mieli kasy na nowe łaszki, a chcieli czuć się bezpiecznie, więc kupili po kimś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mi jak zaczynalem kilku madrych na tym portalu polecilo tekstyl modeki..... za spodnie kurtke rekawice i buty dalem ok 1500, wszystko bylo do dupy, zero wentylacji wiecznie mokry, teraz mam stroj Richy kask shoei xr 1100 i buty alpinki, zamiast dozbierac i kupic raz konkretnie to wydalem kase na jakies gowno. Wiec lepiej dozbierac i kupic raz a dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modeka to badziew, wielu motórzystów już na różnych forach narzekało na nią, a zwłaszcza na membranę, która ponoć działa "na odwrót", czyli na zewnątrz sucho, w środku pływasz. Niestety w wariancie "na zewnątrz mokro" ta odwrotność się ponoć nie sprawdza, bo i tu i tu mokro ( w sensie - też się z człowieka leje pot a nie deszcz :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.