Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

HJC HQ-1 AGV GP TECH czy Shoei XR 1100 ???


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżdżę w shoei xr1100, polecam:

zalety:

- świetna aerodynamika (nie zrywa go, nie podnosi, spojler w okolicach karku powoduje, że brak jest turbulencji)

- szerokie pole widzenia (ogromna szyba i pinlock)

- z pinlockiem (w wyposażeniu seryjnym) niezwykle trudno sprawić, by szyba zaszła parą

- świetna wentylacja (mnóstwo wlotów i wylotów, po otwarciu wszystkich "owiewa" głowę)

- zapięcie DD (dla niektórych wada)

- bezpieczeństwo

- jakość wykonania

- wiele rozmiarów skorup i wkładek policzkowych umożliwiających dobranie odpowiedniego rozmiaru

-wyjmowane wnętrze (całość, włącznie z osłonami pasków)

wady:

- cena

- wypinające się wkładki (w okolicy podusznej) podczas zdejmowania (niemal każdorazowo)

- wygląd "wielkiego łba" (arai robi zgrabniejsze)

- umiarkowanie cichy gdy wloty zamknięte, dość głośny gdy otwarte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak z wlasnego doswiadczenia:

Cena ;) za jakosc , wykonanie no i nazwe tez trzeba placic, sa tez drozsze kaski co w tym przypadku nie znaczy ze sa leprze.

Z wypinaniem sie wkladki podczas zdejmowania :blink: nie mialem jeszcze takiej usterki , jak narazie ^_^

Wielkosc czy ksztalt hmmm trzeba wyrwac czarnego,wyszczupla :D a na powage powiedzial bym wlasnia taki ksztalt oplywowy to wielki plus

ktory ma wplyw na aerodynamike.

Glosnosc tego kasku ;) no faktycznie nie jest najcichszy przy otwartych wlotach i wylotach dlatego polecam dodatkowo zainwestowac

pare groczy w zatyczki do uszu http://www.bhp.kqs.p...o-uszu_3084.jpg

po za tym to jest typowy sport dlatego prawie kazdy smiga w zatyczkach.

Polecam jako alternatywę dla xr1100 zobacz sobie AGV S-4 lub Stealth SV <-- posiadam ten drugi i oprócz świetnych właściwości aerodynamicznych, dobrego wykonania ma opuszczana blende i wiele fajnych rozwiązań i dodatkowo 5/5 w testach sharp jeżeli chodzi o bezpieczeństwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już 3-ci sezon smigam w HQ-1 i mając wybór między xr 1000 a HQ-1 wybrałam HJC , bo u mnie po prostu leżał lepiej na głowie i wg mnie jest wygodniejszy ( ale to subiektywna ocena) , jak dla mnie jest w miare cichy jak na sportowy kask , jakośc materialów jest rewelacyjna , wnętrze mozna prac , nie wypina się samoczynnie i rewelka sprawa to torba dodawana w zestawie z kaskiem.

Antifog dopiero teraz pod koniec sezonu zaczyna mnie zawodzić , ale poprzednie 2, dawał rade jak najbardziej.

Zapięcie podwójne D - rewelacyjne , ogólnie jestem mega zadowolona.

Niestety nie wiem jak w tej chwili z dostepnoscią HQ-1 bo wszedł za ten kask inny model HJC :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.