Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Egzamin w Rybniku...


qazu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam takie pytanko co do egzaminu na kat.A w Rybniku.Jak to jest dokładnie? Po zdaniu teorii idziemy na placyk i najpierw sprawdzamy łańcuch, później dwie rzeczy które karze egzaminator,przepychamy moto 5 metrów po uprzednim obejrzeniu się w prawo lewo,hamulec przedni,stawiamy na podpórkę,odsuwamy się dwa kroki, podchodzimy, zrzucamy podpórkę wsiadamy,zajmujemy wygodną pozycję,ustawiamy lusterka.Czy to wszystko jest w takiej kolejności?Mam jeszcze takie pytanko,po przekręceniu stacyjki na włączony zapalają się światła pozycyjne i mijania oraz podświetlenie tablicy czy tylko pozycyjne i podświetlenie tablicy a mijania na włączonym silniku dopiero bo tego sobie nie umiem przypomnieć.I takie głupie pytanko jeszcze ale jestem przed egzaminem który jest jutro i zapomniałem... Światła drogowe ( długie) są tylko z przodu? Po każdym zatrzymaniu się trzeba się obracać w prawo w lewo ( na skrzyżowaniach,na światłach,itd) ?

Jeśli się w czymś pomyliłem to napiszcie mi jak dokładnie wygląda egzamin w Rybniku.Bardzo proszę o szybkie odpowiedzi...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano na teorię. Potem, po zaliczeniu, udajcie się na placyk. Tam egzaminator (jak trafisz na tego fajnego) pokazuje zdającym co i jak mają zrobić. Można im zadawać pytania, wiec korzystaj z tego prawa. Potem wszyscy za furtkę i wywołuje tylko jedną osobę. |Dostaniesz czepek, kask i do dzieła. Sprawdzasz OBOWIĄZKOWO łańcuch, 2 wybrane rzeczy i przepychasz motorek ok 5 m. Możesz też pokręci kierownica i sprawdzić hamulec na przednie koło i docisnąć kierownicę- jak jest za miękki to źle. Kierownica w lewo - prawo - czy nie ma ograniczeń w ruchu. To jest nadobowiązkowe ale możesz nabić punktów. Ja to zrobiłem i sie spodobało.Pamietaj żeby zapiać kask- jak ruszysz z odpiętym to oblany. Przed ruszeniem,lusterka popraw |(nawet jak sa dobrze)obejrzyj sie w dwie strony. Na placyku jezdziliśmy z tego co pamiętam bez świateł. Drogowe masz tylko z przodu ( to te dłuuugiee). Zawsze sie obracaj,przy każdym stopie itd,no może oprócz przejścia dla pieszych bo to komicznie wyglądałoby, jakbyś kręcił głowa nadmiernie. Nie jedź mniej niź 40 bo ci powie, że blokujesz. Będziesz miał odcinek, gdzie bedzie do 70 to jedź więcej niź 50.Ani na chwile nie puszczaj kierownicy dłonią. \Nawet, jakbyś miał coś poprawić. Na górce dodawaj smiało gazu-te ich motorki bardzo łatwo gasną.Przez to raz padłem. Światła zapala sie oddzielnie. Same się nie zapalają z tego co pamiętam. No to POWODZENIA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za pomocną odpowiedź :) Hmm... To jak to jest w końcu z tymi światłami? Na jazdach instruktorzy mówili że one są już zapalone i nie muszę się bać że pojadę na wyłączonych dlatego wolałem się jeszcze zapytać... I pozycyjne świecą od razu z mijania? Jak się włączy ? Więc jak ktoś wie niech da jeszcze znać...

Nie dziękuję żeby nie zapeszyć, jak zdam to podziękuję :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :) Relację dokładnie tak jak opisał Mike_82 z tym że po teorii i wytłumaczeniu na placyku wszystkiego przez egzaminatora ( Mike_82 chyba trafiłem na tego fajnego co mówiłeś :) ) najpierw sprawdzaliśmy dwie rzeczy które nam kazał później łańcuch, przepchnąć moto 5m, następnie ósemka bez oglądania się i bez migaczy ( zresztą na ósemce się nie robi z migaczami tak mnie uczył instruktor), slalom bez migaczy tylko się trzeba było odwracać, wjazd pod wzniesienie, hamowanie w wyznaczonym miejscu,zawrócenie i hamowanie awaryjne.Następnie miasto które było spokojne i nie było dużego ruchu :) Widzę że adik91 miał ze mną egzamin :) opisał też mniej więcej przebieg egzaminu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.